چرا وقتی کلمه احمق را سرچ می کنیم عکس ترامپ ظاهر می گردد؟

یکی از سؤالات پرسیده شده از مدیر اجرایی گوگل توسط اعضای کنگره این بود که چرا وقتی کلمه احمق را در گوگل سرچ می کنیم، عکس ترامپ در نتیجه جستجو دیده می گردد؟

چرا وقتی کلمه احمق را سرچ می کنیم عکس ترامپ ظاهر می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، این سؤالی بود که Zoe Lofgren نماینده جمهوری خواه از ساندار پیچای پرسید و وی سعی کرد تکنیک های مربوط به نحوه عملکرد الگوریتم گوگل را شرح دهد. به گفته پیچای 200 فاکتور مختلف در الگوریتم گوگل تعریف شده که محبوبیت و نوع رابطه میان اینکه دیگران چگونه سرچ می نمایند، ازجمله این فاکتورها محسوب می گردد. سپس بهترین نتیجه ممکن با نوع درخواست کاربر سازگاری پیداکرده و در بخش نتیجه موتور جستجو دیده می گردد.

نماینده مذکور دوباره پرسید: پس فرد خاصی پشت سیستم نیست تا نتایج را دست کاری کند؟ و درواقع این چیزی است که کاربران فراوری می نمایند و شما آن را مرتب می کنید.

لامار اسمیث دیگر نماینده جمهوری خواه از تگزاس از پیچای پرسید آیا شما به کارمند خاصی دستور می دهید تا نتایج گوگل را ادیت کند؟ وی پاسخ داد چنین چیزی ممکن نیست و اگر قرار به چنین کاری باشد، یک فرایند طولانی را می طلبد و یک گروه از کارمندان باید درگیر آن شوند.

مدیر گوگل قبل از جلسه پرسش و پاسخ گفته بود گوگل دیدگاه سیاسی را در نتایج خود درج نمی کند. وی همچنین تأکید کرد که هیچ موتور جستجوی اختصاصی و سانسور شده برای کاربران چینی تهیه نکرده و اصولاً چنین چیزی در دستور کار گوگل نیست.

بیشتر وقت مدیر اجرایی گوگل صرف این شد که مسائل فنی را برای اعضای کنگره شرح دهد، اعضایی که بعضاً فرق میان آیفون و اندروید را نیز بلد نیستند.

5656

منبع: خبرآنلاین
انتشار: بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1398 شناسه مطلب: 428

به "چرا وقتی کلمه احمق را سرچ می کنیم عکس ترامپ ظاهر می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا وقتی کلمه احمق را سرچ می کنیم عکس ترامپ ظاهر می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید