کدام شرکت ها سود نقدی میان سهامدارانشان تقسیم کردند؟

به گزارش کالارنا، به گزارش خبرنگاران، در آخر هفته مجمع عمومی عادی سالیانه چند شرکت بورسی برگزار گشت و در آن ضمن تصویب صورت های مالی سالیانه، سود نقدی تقسیمی میان سهامداران نیز معین شد.

کدام شرکت ها سود نقدی میان سهامدارانشان تقسیم کردند؟

شرکت فولاد مبارکه مهمترین شرکتی بود که مجمع عمومی عادی سالیانه خود را صبح چهارشنبه برگزار کرد. در انتها مجمع فولاد سود قابل تخصیص این شرکت 142 هزار و 105 میلیارد ریال به تصویب رسید و سود نقدی 225 ریالی میان سهامداران خود تقسیم می کند. بر اساس اطلاعیه شرکت فولاد مبارکه این سود نقدی از طریق سیستم متمرکز بانکی و از تاریخ اول شهریور تا انتها سال جاری به سهامداران پرداخت خواهد شد.

شرکت دیگری که روز چهارشنبه هفته گذشته مجمع خود را برگزار کرد فولاد خوزستان بود. فخوز که در سال مالی 98 سودی 1753 ریالی به ازای هر سهم شناسایی کرد تنها 30 درصد از این سود را میان سهامدارانش تقسیم می کند. بدین ترتیب سود 53 تومانی سهامداران فولاد خوزستان از تاریخ 15 شهریور به بعد از طریق سیستم متمرکز بانکی پرداخت خواهد شد.

شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین (تیپیکو) نیز دیگر شرکتی بود که مجمع عمومی سال مالی منتهی به 31 اردیبهشت 99 را در تاریخ 15 مرداد ماه برگزار کرد. در انتها این مجمع سود نقدی 370 تومانی به ازای هر سهم برای پرداخت به سهامداران تصویب شد که معادل 87 درصد سود شناسایی شده این شرکت بود. سهامداران این شرکت از اول آذر می توانند با کارت ملی و مراجعه به شعب بانک رفاه کارگران اقدام به دریافت سود نقدی خود کنند.

شرکت کشت و صنعت پیاذر نیز که با نماد غاذر در بورس فعال است مجمع عمومی عادی سالیانه خود را روز چهارشنبه برگزار کرد. در این مجمع ضمن تصویب صورتهای مالی، سود نقدی 80 ریالی به ازای هر سهم به تصویب رسید که تنها 10 درصد از سود شناسایی شده برای هر سهم این شرکت بوده است.

همچنین روز چهارشنبه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تامین ماسه ریخته گری برگزار گشت. کماسه که سود 49 تومانی را به ازای هر سهم در سال مالی 98 شناسایی کرده بود تنها 14 درصد از آنرا (معادل 7 تومان) بین سهامدارانش توزیع خواهد کرد. سهامداران باید فرم سهامداری منتشرشده در کدال را پر کرده و به امور سهام این شرکت ارسال کنند تا سود نقدی خود را از دی ماه سال جاری دریافت کنند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1434

به "کدام شرکت ها سود نقدی میان سهامدارانشان تقسیم کردند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام شرکت ها سود نقدی میان سهامدارانشان تقسیم کردند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید