کرونا، تعویق همه پرسی استقلال یک منطقه از فرانسه

به گزارش کالارنا، رهبر یکی از جریان های جدایی طلب می گوید: از اینکه همه پرسی به تعویق می افتد راضی هستیم.

کرونا، تعویق همه پرسی استقلال یک منطقه از فرانسه

پیشنهاد به تعویق افتادن همه پرسی استقلال در کالدونیای نو، مجموعه ای از جزایر تحت تملک فرانسه در اقیانوس آرام با استقبال نسبی استقلال طلبان روبرو شده است.

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورو نیوز، استقلال طلبان به رغم آنکه به طور نسبی از پیشنهاد نخست وزیر فرانسه مبنی بر تعویق همه پرسی و برگزاری آن در چهارم اکتبر آینده استقبال نموده اند اما به صورت یکپارچه با استفاده از پرچم سه رنگ فرانسه در طول کارزار تبلیغاتی این همه پرسی مخالف اند.

این همه پرسی قرار بود روز ششم سپتامبر آینده برگزار گردد اما بنا به پیشنهاد دولت فرانسه قرار است به دلیل شیوع بیماری همه گیر کووید19 به ماه اکتبر امسال موکول گردد.

نخستین همه پرسی استقلال در کالدونیای نو با پیروزی طرفداران باقی ماندن در حاکمیت فرانسه به انتها رسیده بود/ عکس:AP

دانیل گو وا، رئیس اتحادیه کالدونیا، یکی از دو تشکیلات اصلی جبهه مستقل استقلال طلبان به خبرگزاری فرانسه گفت:در حال حاضر هنوز چیزی قطعی نیست اما ما بنا را برگزاری همه پرسی در 25 اکتبر گذاشته ایم.

ائتلاف احزاب استقلال طلب آدینه گذشته به صورت رسمی از دولت خواستند که دومین همه پرسی استقلال را که بخشی از فرایند مستعمره زدایی قید شده در توافق نومئا است به تعویق بیاندازد.

استقلال طلبان دلیل این درخواست خود را برگزای دیر هنگام و با تاخیر دومین دور انتخابات شهرداری ها در فرانسه به دلیل شیوع بیماری همه گیر کووید -19 و گفتگوهای جاری با دولت عنوان نموده بودند.

ویکتور توتوگورو رهبر یکی دیگر از جریان های جدایی طلب می گوید: از اینکه همه پرسی به تعویق می افتد راضی هستیم. بر اساس پیشنهاد دولت ما یک ماه دیرتر از موعد قبلی که ششم سپتامبر بود در همه پرسی شرکت می کنیم.

ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه روز شنبه به مسئولان محلی در کالدونیای نو پیشنهاد کرد که به دلیل مسائل لجستیکی مرتبط با بحران کرونا دومین همه پرسی استقلال را به جای ماه سپتامبر در چهارم اکتبر برگزار نمایند.

همه پرسی استقلال در کالدونیای جدید به دلیل شیوع کووید19 به تعویق می افتد/ عکس: AP

وی مبنای پیشنهاد خود را رسیدن به هدف مشترک برای دو طرف عنوان و تاکید نمود به تعویق افتادن همه پرسی در شرایط کنونی یاری می نماید تا نتیجه رای گیری بی حرف و حدیث باشد.

شهروندان کالدونیای نو در نخستین همه پرسی استقلال که چهارم نوامبر سال 2018 برگزار شده با 56.7 درصد آرا به باقی ماندن تحت حاکمیت فرانسه رای داده بودند.

--

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1313

به "کرونا، تعویق همه پرسی استقلال یک منطقه از فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا، تعویق همه پرسی استقلال یک منطقه از فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید