افتتاحیه پیروز پسر و مرغ ماهی خوار هایائو میازاکی در آمریکای شمالی (باکس آفیس هفته)

به گزارش کالارنا، انیمه پسر و مرغ ماهی خوار (The Boy and the Heron) ساخته هایائو میازاکی پس از کسب حدود 10.5 میلیون دلار در اولین هفته اکران صدرنشین جدول فروش آمریکای شمالی شد.

افتتاحیه پیروز پسر و مرغ ماهی خوار هایائو میازاکی در آمریکای شمالی (باکس آفیس هفته)

این یک پیروزی کوچک دیگر برای سینماها در بازاری است که ممکن است هرگز به سطح قبل از کووید-19 نرسد. انیمه پسر و مرغ ماهی خوار آخرین نمونه از مجموعه ای از فیلم های با هزینه های بازاریابی کم است که اکران هدفمند داشتند. افتتاحیه هفته گذشته گودزیلا منهای یک (Godzilla Minus One) را ببینید، برای اولین بار در جایگاه سوم نهاده شد، یا حتی رنسانس: فیلمی از بیانسه (Renaissance: A Film by Beyoncé) که در اولین نمایش خود در صدر جدول نهاده شد. یا حتی انیمه های قبلی مثل دراگون بال سوپر: ابرقهرمان (Dragon Ball Super: Super Hero) با عایدی داخلی 38 میلیون یا شیطان کش (Demon Slayer) با عایدی داخلی 49 میلیون دلار.

این یک عرضه جهانی تدریجی برای پسر و مرغ ماهی خوار بوده که تا به امروز 84 میلیون دلار در سطح بین المللی به دست آورده است، از جمله 56 میلیون دلار در زادگاهش ژاپن که با عنوان چگونه زندگی می کنی؟ (How Do You Live?) منتشر شد. میازاکی 82 ساله پیش از این در سال 2013 اعلام نموده بود که پس از آخرین فیلم بلندش، عاشقانه جنگی باد برمی خیزد (The Wind Rises) بازنشسته خواهد شد. اما بازگشت او با انیمه پسر و مرغ ماهی خوار اتفاق خوبی بود و مخاطبان اولیه با نمره A- در سینما اسکور و تحسین منتقدان این را تایید می نمایند.

البته، برای پسر و مرغ ماهی خوار و میازاکی آسان است که بدون انتشار گسترده دیگری در صدر قرار بگیرد. صاحبان سینما امیدوارند فصل تعطیلات خوبی داشته باشند که با فیلم های مورد انتظار پرفروشی مانند وانکا (Wonka)، آکوامن و آخرین پادشاهی (Aquaman and the Lost Kingdom) و مهاجرت (Migration) تقویت گردد.

رتبه دوم به بازی های گرسنگی: تصنیف پرندگان آوازخوان و مارها (The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes) اختصاص دارد، که در پی فروش حدود 9.4 میلیون دلاری برای این هفته با افت 35 درصدی نسبت به هفته های قبل روبرو شد. این پیش عایدی دیستوپیایی یکی از معدود نقاط روشن باکس آفیس در هفته های اخیر بوده است. عایدی داخلی این فیلم تا این هفته به 135 میلیون دلار رسیده است.

همانطور که قبلا اشاره کردیم، فیلم گودزیلا منهای یک همچنان در رتبه سوم واقع شده است. این هفته 8.34 میلیون دلار عایدی داشت که تنها 31 درصد نسبت به اولین هفته اکران کاهش یافته و مجموع فروش داخلی آن به حدود 25 میلیون دلار رسیده است. این رقم بیش از 12 برابر آخرین فیلم خارجی زبان گودزیلا در آمریکای شمالی است، یعنی زمانی که بازخیز گودزیلا (Shin Godzilla) در سال 2016 تنها 1.9 میلیون دلار فروخته بود.

چهارمین رتبه به ترول ها متحد می شوند (Trolls Band Together) یونیورسال تعلق می گیرد که با کاهش اندک (-21 درصد) 6.2 میلیون دلار عایدی داشت. این انیمیشن موزیکال محصول دریم ورکس با فروش داخلی بیش از 80 میلیون دلار در نبرد بین فیلم های خانوادگی در برابر آرزو (Wish) پیروز است.

انیمیشن آرزو دیزنی که یک هفته پس از ترول ها اکران شد، در سومین هفته اکران با 5.3 میلیون دلار به 49.41 میلیون دلار در آمریکای شمالی دست پیدا کرد و در رتبه پنجم جدول نشست.

رنسانس (Renaissance) در دومین هفته اکران 5 میلیون دلار به دست آورد که بیش از 85 درصد نسبت به افتتاحیه هفته گذشته کاهش داشته است. این فیلم کنسرت بیانسه که تا اینجا 28 میلیون دلار در آمریکای شمالی عایدی داشت و در رتبه ششم جدول نهاده شد.

فیلم هفتم این هفته، ناپلئون (Napoleon) ساخته ریدلی اسکات و بازی واکین فینیکس در نقش اصلی 4.2 میلیون دلار فروخت و مجموع عایدی خود را در آمریکای شمالی پس از سه هفته اکران به 53.09 میلیون دلار رساند.

کمدی درام موزیکال خانم پیش خدمت (Waitress) در اولین هفته اکران 2.56 میلیون دلار فروخت و در رتبه هشتم جدول نهاده شد. این فیلم که در واقع اجرای تئاتری به همین نام با بازی سارا باریلز و جسی نلسون است بر اساس فیلمی محصول سال 2007 به همین نام به کارگردانی آدرین شلی ساخته شده. دنی پولوس، جسی نلسون و برت سولیوان کارگردانی این درام موزیکال را برعهده دارند. سارا باریلز، چارلی انجل داوسون و کاتلین هولاهان بازیگران فیلم را تشکیل می دهند. این فیلم در راتن تومیتوز 100 درصد نظر منتقدان را به خود جلب کرد و در IMDb امتیاز 8.6 از 10 بدست آورد.

فیلم هندی حیوان (Animal) همچنان به فروش خود در آمریکای شمالی ادامه می دهد و در دومین هفته اکران با 2.27 میلیون دلار عایدی داخلی خود را به 11.55 میلیون دلار رساند و در رتبه نهم جدول نهاده شد.

در نهایت هم فیلم تغییر (The Shift) در هفته دوم اکران به رتبه دهم جدول سقوط کرد. این درام فانتزی این هفته 2.15 میلیون دلار فروخت و مجموع عایدی داخلی خود را به 8.5 میلیون دلار رساند. با توجه به بودجه 6.5 میلیون دلاری فروش بدی نداشته است و امتیاز 6.4 از 10 در IMDb نشان می دهد که می تواند به سود بیشتر امیدوار باشد.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
پسر و مرغ ماهی خوار

The Boy and the Heron

110.4412.83
بازی های گرسنگی: تصنیف پرندگان آوازخوان و مارها

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

49.40135.65
گودزیلا منهای یک

Godzilla Minus One

28.3425.34
ترول ها متحد می شوند

Trolls Band Together

46.2083.08
آرزو

Wish

35.3049.41
رنسانس: فیلم کنسرت بیانسه

Renaissance: A Film by Beyoncé

25.0028.05
ناپلئون

Napoleon

34.2053.09
فیلم موزیکال خانم پیش خدمت

The Shift

12.563.23
حیوان

Animal

22.2711.55
تغییر

The Shift

22.158.50

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است و فروش داخلی فیلم ها در آمریکای شمالی را شامل می گردد.

منبع: boxofficemojo

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 20 آذر 1402 بروزرسانی: 20 آذر 1402 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2567

به "افتتاحیه پیروز پسر و مرغ ماهی خوار هایائو میازاکی در آمریکای شمالی (باکس آفیس هفته)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاحیه پیروز پسر و مرغ ماهی خوار هایائو میازاکی در آمریکای شمالی (باکس آفیس هفته)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید