امکان مدیریت تماس های بین الملل برای مشترکان فراهم شد

به گزارش کالارنا، به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پیمان قره داغی مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری بیان نمود: از این پس تمام مشترکان اپراتورهای تلفن همراه می توانند با شماره گیری کدهای دستوری #2922*10* در همراه اول و #8*1*555* در ایرانسل، تماس های بین المللی خود را مدیریت کنند.

امکان مدیریت تماس های بین الملل برای مشترکان فراهم شد

وی با اشاره به اینکه مدیریت تماس های بین الملل با الزام رگولاتوری و به منظور جلوگیری از کلاهبرداری تماس تلفنی ناخواسته با خارج از کشور و تحمیل هزینه اضافی به مشترکان، فراهم شده است، گفت: در کلاهبرداری تماس تلفنی ناخواسته با خارج از کشور که به آن تماس و قطع تماس (wangiri) گفته می شود کلاهبرداران یک تماس بی پاسخ (missed call) و یا یک لینک اینترنتی به گوشی تلفن مشترکان ارسال می کنند.

قره داغی افزود: مشترکان معمولاً پس از مشاهده تماس از دست رفته روی گوشی خود، با شماره درج شده تماس می گیرند که این تماس ها عموماً به مقصد کشورهای خارجی (اغلب کشورهای آفریقایی) است. به همین دلیل به مشترکان توصیه می کنیم، درصورت مشاهده تماس از دست رفته به کدهای تماس دقت کنند و در صورتیکه در زمان تماس روی صفحه گوشی به جز کدهای 0098 یا 98+، کد کشورهای دیگر نمایش داده شد، بلافاصله تماس را قطع کرده و شماره را بررسی کنند.

مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری، مطرح نمود: علاوه بر این، مشترکان توجه داشته باشند که روی لینک هایی که به شماره گیری منجر می شود، کلیک نکنند و در صورت برقراری تماس خارجی، فوراً تماس خود را قطع کنند.

قره داغی با اشاره به انجام این نوع کلاهبرداری ها از طریق شماره های ویژه، اعلام نمود: با توجه به اینکه شماره های ویژه بسیار پر هزینه هستند، پس از تماس با این شماره ها، برای مشترک قبض های سنگینی صادر شده و یا شارژ مشترک به یکباره تمام می شود. بنابراین مشترکان تلفن همراه باید مراقب تماس با شماره های ناشناس و کلیک روی لینک های ناشناس باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 فروردین 1401 بروزرسانی: 18 فروردین 1401 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2269

به "امکان مدیریت تماس های بین الملل برای مشترکان فراهم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان مدیریت تماس های بین الملل برای مشترکان فراهم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید