در روزهای کرونایی چگونه در خانه بمانیم و سرگرم شویم؟

به گزارش کالارنا، این روزها به دلیل شیوع ویروس کرونا، دائما از رسانه ها و فضاهای مجازی از طرف کادر پزشکی در کل کشور، به همه هشدار داده می گردد که برای پیشگیری بهتر است، در خانه بمانیم. پس بهتر است ایده هایی برای اینکه بدانیم چگونه در خانه بمانیم؟ اما از لحظاتمان لذت ببریم داشته باشیم.

در روزهای کرونایی چگونه در خانه بمانیم و سرگرم شویم؟

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

در این مطلب می خواهیم برایتان بگوییم چگونه در خانه بمانیم؟ و از آن نهایت لذت را ببریم.

چگونه در خانه بمانیم، اما کسل نشویم؟

1. کیک و شیرینی پزی همراه با افراد خانواده

نزدیک عید نوروز هستیم و شاید به دلیل وجود کرونا و پیشگیری، نخواهیم از شیرینی فروشی ها شیرینی تهیه کنیم. یک روش عالی برای شاد کردن افراد خانواده و لذت بردن از این ایام، پختن انواع شیرینی و کیک با یاری همدیگر هست.

پخت شیرینی و کیک و بوی مطبوعی که در خانه می پیچد انرژی همه افراد خانه را زیاد نموده و آن ها را شاد می نماید. در نتیجه باعث می گردد در کنار خوردن یک شیرینی خانگی خوشمزه اصطلاحا روحیه همه عوض گردد و احساس بهتری داشته باشید.

به گفته پزشکان داشتن حس خوب و آرامش، باعث قوی تر شدن سیستم ایمنی شده و شما را نسبت به ویروس ها مقاوم تر می نماید. اگر تا به حال کیک یا شیرینی در خانه درست ننموده اید می توانید اولین تجربه تان را با آموزش های کیک و شیرینی پزی در خبرنگاران مثل طرز تهیه کیک یخچالی موزی آغاز کنید.

2. انجام دادن بازی های خانگی

امروزه به دلیل وجود مشغله های زیاد شاید کمتر وقت کنیم کنار خانواده و به خصوص بچه هامان باشیم. ماندن در خانه برای پیشگیری از کرونا شاید بهترین فرصت برای گرم تر شدن روابط خانوادگی باشد. انجام بازی های خانگی مفرح و شاد همراه با هیجان و خنده می تواند این روابط را عمیق تر نموده و به علاوه باعث شور و نشاط بیشتر در فرزندانمان گردد. همچنین به دلیل نیاز به تمرکز در بعضی بازی ها، افکار منفی ناشی از شرایط بیماری کرونا از ذهنمان دور شده و حس بهتری خواهیم داشت.

3. کسب مهارت های جدید

این دوران زمان بسیار مناسبی برای دیدن آموزش مهارت هایی است که تا به حال فرصت آن را نداشته اید. به عنوان مثال همواره دوست داشته اید نرم افزار فتوشاپ را یاد بگیرید اما فرصت ننموده اید. خبر خوش این است که به دلیل وجود کرونا بعضی سایت های آموزشی آموزش های خود را با تخفیف بالا و یا حتی رایگان در اختیار کاربران قرار داده اند.

پس بدون معطلی موضوع مورد علاقه خود برای یادگیری، انتخاب نموده و با یک سرچ ساده آغاز به دیدن آموزش آن کنید. با این کار پس از گذشت دوران بحران کرونا نه تنها ضرر ننموده اید، بلکه به توانایی ها و مهارت های خودتان افزوده اید و شاید با این کار چند برابر در کارتان، پیشرفت کنید.

4. ورزش کردن

ورزش کردن همواره و همه جا خوب است. فرصتی که الان با ماندن در خانه برایمان ایجاد شده است، یکی از بهترین زمان ها برای انجام ورزش است. هر روز همراه با خانواده، با گذاشتن یک موسیقی انرژی بخش و زیبا این کار انجام دهید. انجام حرکات موزون و پایکوبی، آن هم به طور دسته جمعی تاثیر بسیار خوبی از نظر فیزیکی و روحی بر شما خواهد داشت و سیستم ایمنی بدنتان را قوی می نماید.

5. تمیز کردن خانه و بیرون ریختن وسایل اضافی

چگونه در خانه بمانیم؟ با اینکه نزدیک عید نوروز هستیم و معمولا همه ما ایرانی ها خانه تکانی انجام می دهیم، شاید به دلیل مشغله زیاد نتوانسته باشیم این کار را به صورت عمقی در تمام نقاط خانه انجام دهیم.

انجام کارهای فیزیکی مثل مرتب کردن کمدها، آشپزخانه و … و همچنین بیرون ریختن وسایل بدون مصرف، باعث حس آرامش در بدن می گردد و افکار منفی را از ما دور می نماید. به علاوه اگر در بین وسایلتان مواردی را پیدا کردید که برای شما دیگر کاربرد ندارد، اما قابل استفاده است، می توانید آن ها را جداگانه نگه دارید تا به افراد نیازمند بدهید. این کار نیز، باعث ایجاد حس شادی در ما می گردد و استرس را کاهش می دهد.

6. دیدن فیلم و سریال

دیدن فیلم همواره سرگرمی بسیار خوبی است. هر کدام از ما بر حسب سلیقه مان از فیلم ها و موضوعات خاصی لذت می بریم. فرصت پیش آمده زمان خوبی برای دیدن فیلم هایی است که تا الان وقتش را نداشتیم. ما پیشنهاد می کنیم در این دوران بحرانی، بیشتر فیلم های کمدی و طنز را نگاه کنید که باعث ایجاد خنده و شادی گردد، تا روحیه شما را قوی تر و بدنتان را نسبت به بیماری مقاوم تر کند.

7. بازی های پرهیجان آنلاین

خوشبختانه در دوره ای زندگی می کنیم که بیشترین پیشرفت تکنولوژی وجود دارد. شما می توانید با دانلود بازی های آنلاین طبق سلیقه شخصی خودتان با افرادی که آن ها نیز به آن بازی علاقه دارند ساعت ها بازی کنید و از هیجان آن لذت ببرید. همچنین می توانید با خواندن مطلب کسب درآمد از بازی های آنلاین در خبرنگاران، علاوه بر هیجان پول هم کسب کنید.

8. خانه تکانی گوشی و لپ تاپ

برای همه ما پیش آمده است که مطالب زیادی را در گوشی ها و کامپیوترهای خود بر حسب نیاز ذخیره نموده ایم و مدتی بعد دیگر به آن نیاز نداشتیم. اما در حال حاضر بدون کاربرد در سیستم یا گوشی ما هستند و حافظه آن را برای مطالب جدید اشغال کردند. الان بهترین زمان برای پاکسازی سیستم و گوشی است؛ می توانید خودتان را از شر همه فایل ها و مواردی که به دردتان نمی خورد خلاص کنید.

9. آواز خواندن جمعی

موسیقی های شاد بگذارید و با همه افراد خانواده آن را بخوانید. موسیقی شاد، باعث افزایش انرژی مثبت شما می گردد و باعث رهایی از افکار منفی می گردد. اگر این کار را با همدیگر و با صدای بلند انجام دهید تاثیرش چند برابر می گردد. این کار علاوه بر شادی، هماهنگی و روابط خانوادگی را ارتقاء می بخشد.

10. سرگرم شدن با گل ها و باغبانی

چگونه در خانه بمانیم و چکار کنیم؟ از نظر روانشناسی باغبانی، از کارهایی است که حس آرامش و شادابی عجیبی به انسان می دهد، که حتما باید آن را تجربه کنید. می توانید گلدان هایتان را جابه جا کنید. برگ هایش را تمیز کنید. برگ های خشک شده را جدا کنید. با گل هایتان صحبت کنید تا رشد بهتری داشته باشند و حس بهتری در شما ایجاد گردد. حتی اگر گلدان های ساده دارید با دیدن آموزش و پیچیدن کاغذهای تزئینی به دور آن ها می توانید فضای شادتر و زیباتری برای خانه خود ایجاد کنید.

بیشتر بدانید: ایجاد احساس شادی و آرامش در زندگی

11. خواندن کتاب

چگونه در خانه بمانیم و کتاب نخوانیم؟ خواندن کتاب نیز، همواره یک سرگرمی عالی محسوب می گردد که علاوه بر سرگرمی، مطالب زیادی به ما یاد می دهد و شخصیتمان بیشتر از پیش رشد پیدا می نماید. در این زمان اگر به مسائل انگیزشی و یادگیری رموز موفقیت و افزایش اطلاعات علمی مربوط به کسب و کارتان علاقه داشته باشید، بهترین فرصت است تا به پیشرفت خودتان و خانواده تان یاری کنید. اگر علاقه شما با خانوادتان هماهنگی دارد می توانید این کار را به طور دسته جمعی انجام دهید و هر قسمت از کتاب را یکی از اعضای خانواده بخواند و بعد راجع به آن صحبت کنید. تاثیر شگرف این کار به قدری است که اگر امتحانش کنید حتی بعد از دوران بحران کرونا نیز به آن ادامه می دهید.

12. ساختن هفت سین زیبا و وسایل تزئینی در خانه

شما می توانید این فرصت را غنیمت بشمارید و با آموزش های فراوانی که در سایت ها و فضاهای مجازی هست یک عید متفاوت تر از هر سال برای خودتان رقم بزنید. مثلا می توانید با داشتن چند جام شیشه ای، گل های پارچه ای، مروارید و مواردی از این دست خلاقیت خود را محک زده و یک هفت سین یا وسایل تزئینی دیگر درست کنید. یا با خواندن آموزش ساخت کاردستی عید نوروز برای بچه ها، با همراهی فرزندتان کاردستی درست کنید.

13. انجام کارهای عقب افتاده

اگر در روزهای معمولی فرد پر مشغله ای هستید و آن قدر کار دارید که نمی دانید کدام را انجام دهید، الان یک فرصت عالی برای ساختن یک عادت خوب و سازنده است. با خودتان خلوت کنید و لیست تمام کارهایی که باید انجام می دادید و عقب افتاده است و یا در روزهای آینده باید انجام دهید بنویسید. سپس از نظر اهمیت انجامشان آن ها را اولویت بندی کنید و برای هرکدامشان یک راه چاره کاربردی بنویسید. نتیجه آن به قدری لذت بخش است که این کار را ادامه خواهید داد و کم کم به یک عادت عالی در شما تبدیل می گردد.

14. انجام مدیتیشن

اگر هنوز هم می پرسید چگونه در خانه بمانیم و سرگرم شویم، یکی از کارهایی که باعث آرامش و دوری از استرس می گردد، انجام مدیتیشن است. اگر استرس زیادی دارید و نمی توانید فعالیت های دیگر را با حوصله انجام دهید مدیتیشن به شما یاری می نماید، تا این دوران را بهتر پشت سر گذاشته و آرامشتان را حفظ کنید. شما می توانید از مطلب 20 روش موثر و کاربردی برای رسیدن به آرامش درونی در خبرنگاران نیز یاری بگیرید.

سخن آخر

امیدواریم از ایده ها و راه کارهایی که برای اینکه چگونه در خانه بمانیم؟ برایتان گفتیم نهایت لذت را برده باشید و با انجام آن ها استرس را از خود دور نموده و بیشترین بهره وری را از فرصت پیش آمده ایجاد کنید.

شما نیز اگر ایده یا سرگرمی خاصی را می شناسید که می تواند به کاربران ما در این دوران یاری کند حتما در پایین همین صفحه برای ما بنویسید. همچنین پیشنهاد می کنیم برای افزایش انرژی خود به مطلب چگونه نگرش مثبت داشته باشیم نیز در خبرنگاران سری بزنید.

منبع: مجله انگیزه
انتشار: 26 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1877

به "در روزهای کرونایی چگونه در خانه بمانیم و سرگرم شویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در روزهای کرونایی چگونه در خانه بمانیم و سرگرم شویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید