طرح جدید مجلس برای خودروی نمایندگان

به گزارش کالارنا، به گزارش خبرنگاران، به تازگی طرحی در مجلس شورای اسلامی در دستور کار قرار گرفته است که به موضوع تخصیص خودرو به نمایندگان مربوط می گردد.

طرح جدید مجلس برای خودروی نمایندگان

در این طرح که قرار است به زودی برای آن در صحن مجلس رای گیری گردد، قید شده که به هر نماینده متقاضی، یک خودروی صفر ایرانی متعلق به مجلس به صورت امانی و صرفا جهت استفاده در طول دوره نمایندگی تعلق می گیرد.

همچنین با تصویب طرح مزبور، در صورت استفاده از خودروی امانی، پرداخت مبلغ مربوط به حمل و نقل و ایاب و ذهاب به نمایندگان ممنوع است.

در صورت تصویب نهایی طرح ذکر شده، خودروی امانی در انتهای دوره نمایندگی به مجلس عودت داده می گردد و هیئت رییسه می تواند آن را به فروش برساند.

متن طرح الحاق تبصره 2 به ماده 72 آیین نامه داخلی مجلس در مورد خودروی نمایندگان به توضیح زیر است:

مقدمه (دلایل توجیهی):

بسمه تعالی

موضوع تخصیص خودرو به نمایندگان مجلس، بارها در دوره های مختلف مجلس مسئله ساز بوده و موجبات ابهام و اعتراض مردمی و شبهه ویژه خواری را فراهم آورده و نمایندگان را نیز در فشار رسانه ها و مطالبات قرار داده است. از این رو به منظور تامین احتیاج طبیعی نمایندگان به خودرو و در عین حال رعایت عدالت و جلوگیری از ویژه خواری، یک تبصره به ماده 72 آیین نامه داخلی افزوده می گردد.

لذا طرح ذیل تقدیم می گردد:

عنوان طرح:

الحاق تبصره 2 به ماده 72 آیین نامه داخلی مجلس در مورد خودروی نمایندگان

تبصره فعلی ذیل ماده 72 آیین نامه به عنوان تبصره 1 و متن زیر به عنوان تبصره 2 به ماده 72 آیین نامه داخلی مجلس الحاق می گردد:

تبصره 2- در ابتدای تشکیل هر دوره مجلس شورای اسلامی، به منظور تسهیل انجام وظایف نمایندگی، به نمایندگان با رعایت شرایط زیر خودرو تعلق می گیرد:

1- به هر نماینده متقاضی، یک خودروی صفر ایرانی متعلق به مجلس به صورت امانی و صرفا جهت استفاده در طول دوره نمایندگی تعلق می گیرد.

2- به نمایندگانی که حوزه انتخابیه آنها بیش از دو شهرستان باشد، در صورت تقاضا یک خودروی دیگر به صورت امانی جهت استفاده در طول دوره نمایندگی تعلق می گیرد.

3- در صورت استفاده از خودروی امانی، پرداخت مبلغ مربوط به حمل و نقل و ایاب و ذهاب به نمایندگان ممنوع است.

4- خودروی امانی در انتهای دوره نمایندگی به مجلس عودت داده می گردد و هیات رئیسه می تواند آن را به فروش برساند.

5- تخصیص خودرو به نمایندگان، پرسنل و مدیران مجلس و دست اندرکاران مرتبط با مجلس، به صورت تملک، از سوی هیئت رییسه مجلس ممنوع است.

روح اله ایزدخواه - بهروز محبی نجم آبادی - محمد تقی نقدعلی - مجید نصیرائی - سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی - احمد حسین فلاحی - سلمان اسحاقی - ابوالفضل ابوترابی - سید سلمان ذاکر - غلام رضا شریعتی اندراتی - سیدعلی یزدی خواه - محمد صالح جوکار - مهرداد ویس کرمی - بهزاد رحیمی - لطف اله سیاهکلی - جلال رشیدی کوچی - زهره سادات لاجوردی - علی اصغر عنابستانی - یعقوب رضازاده - موسی احمدی

منبع: فارس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1599

به "طرح جدید مجلس برای خودروی نمایندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح جدید مجلس برای خودروی نمایندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید