قتل به خاطر چند قطعه ضایعات

به گزارش کالارنا، مرد ضایعات جمع کن که همکارش را به خاطر چند قطعه ضایعات به قتل رسانده بود، به زودی در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه می رود.

قتل به خاطر چند قطعه ضایعات

به گزارش شرق، این متهم 50 ساله زمانی بازداشت شد که رانندگان عبوری در نزدیکی فرودگاه مهرآباد به مأموران خبر دادند شاهد درگیری دو مرد ضایعات جمع کن بودند که یکی از آن ها به شدت مجروح شده و روی زمین افتاده است. با توجه به این گزارش بود که مأموران تحقیقات گسترده ای را آغاز کردند و همراه با تکنسین های اورژانس در محل حاضر شدند. مرد مجروح به بیمارستان منتقل شد و در شاخه دیگری از تحقیقات مأموران شاهدان را مورد پرس وجو قرار دادند.

یکی از شاهدان گفت: من در حال عبور بودم که دیدم دو مرد در حال دعوا هستند و با هم گلاویز شده اند. از گونی ای که همراه داشتند، فهمیدم ضایعات جمع می نمایند. یکی از آن ها حین درگیری مجروح شد. نفر دوم که او را زده بود، فرار کرد و حین فرار بود که یک دفعه با ماشین پژو برخورد کرد و روی زمین افتاد. مرد خون آلود بود، اما صبر نکرد تا راننده پژو به او یاری کند و فرار کرد. بعد از گفته های شاهدان و درحالی که تحقیقات برای دستگیری ضارب آغاز شده بود، از بیمارستان خبر رسید مرد مجروح با وجود کوشش کادر درمان جانش را از دست داده است.

این در حالی بود که یکی از شاهدان به مأموران گفت می داند ضارب فراری چه کسی است. به این ترتیب آدرس خانه مرد ضارب به نام محمود پیدا شد. وقتی مأموران مقابل در خانه او رفتند. همسرش مدعی شد محمود هنوز به منزل نیامده است؛ اما پلیس خانه را جست وجو و محمود را که در حمام مخفی شده بود، شناسایی و بازداشت کرد. شرایط محمود وخیم بود و به دلیل تصادف هنگام فرار دچار خونریزی داخلی و شکستگی شده بود.

به این ترتیب محمود به بیمارستان انتقال یافت و بعد از چند روز که شرایط بهتری پیدا کرد، به دادسرا منتقل شد. او در بازپرسی ها به قتل اعتراف کرد و گفت: من یک شغل آبرومند داشتم و کارمند بودم؛ اما، چون حراست فهمید من اعتیاد دارم، شرایط بدی پیدا کردم. سابقه کارم زیاد بود و قبل از اینکه اخراجم نمایند، تصمیم گرفتم خودم را بازنشسته کنم.

متهم در ادامه گفت: حقوق بازنشستگی کفاف زندگی ام را نمی داد و در خرجی زن و بچه ام مانده بودم؛ به همین دلیل تصمیم گرفتم کار کنم. ضایعات جمع می کردم. با این کار هزینه خودم تأمین می شد و می توانستم به مقداری که می خواهم، مواد تهیه کنم، هم اینکه خرجی زن و بچه ام را می دادم. تا اینکه روز حادثه با سعید روبه رو شدم. او به من می گفت ضایعات او را برداشته ام و مقداری سیم داشته که من آن را از او کش رفته ام. من گفتم اشتباه نموده است و حتی گونی ام را خالی کردم تا ببیند که هیچ سیمی ندارم؛ اما او توجهی نکرد و حمله کرد تا من را بزند. در حین درگیری من هم یک چاقوی میوه خوری از جیبم درآوردم تا بتوانم از خودم دفاع کنم.

متهم اعترافاتش را این طور ادامه داد: در حین درگیری ضربه چاقو به گردنش برخورد کرد و من که خیلی ترسیده بودم، چاقو را انداختم و فرار کردم؛ اما با ماشین تصادف کردم. با این حال به فرار ادامه دادم و از ترس خودم را مخفی کردم، اما مأموران من را بازداشت کردند.

گفته های متهم در حالی بود که پزشکی قانونی علت تامه مرگ مقتول را اصابت ضربه جسم نوک تیز به گردن او اعلام و اظهار کرد مقتول متعاقب این ضربه دچار خونریزی شده و جانش را از دست داده است. با تکمیل تحقیقات از اولیای دم خواسته شد تا درخواست شان را بیان نمایند. آن ها ضمن شکایت از متهم درخواست صدور حکم قصاص کردند. به این ترتیب پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد و متهم به زودی پای میز محاکمه می رود.

منبع: فرارو
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1676

به "قتل به خاطر چند قطعه ضایعات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتل به خاطر چند قطعه ضایعات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید