نظر ترامپ درباره اردوغان و شی جینپینگ در کتاب استفانی گریشام

به گزارش کالارنا، ایسنا نوشت: استفانی گریشام، سخنگوی مطبوعاتی سابق کاخ سفید در دولت ترامپ بعضی از جزئیات جالب درباره مدت زمان فعالیتش در دولت ترامپ را در کتابی نوشته و یکی از آنها مربوط به این است که چطور رئیس جمهوری سابق آمریکا از وی پرسیده که اردوغان سرسخت تر است یا شی جینپینگ.

نظر ترامپ درباره اردوغان و شی جینپینگ در کتاب استفانی گریشام

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، استفانی گریشام، سخنگوی مطبوعاتی سابق کاخ سفید در دولت ترامپ در کتابش با اسم حالا به شما پاسخ می دهم درباره جزئیات کارش در دولت رئیس جمهوری سابق آمریکا مطالبی را منتشر و تاکید نموده که کتابش به جزئیاتی صادقانه درباره آنچه که پشت پرده کاخ سفید دوران ترامپ بود، می پردازد.

گریشام در بخشی از این کتاب می آورد که ترامپ بارها گفته ترکیه در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده فریب خورده است.

وی بعلاوه اذعان داشت که ترامپ از این لذت می برد وقتی می دید مقام های دولتش هنگامیکه او با چنین لحنی درباره ترکیه حرف می زند، ناراحتی از خودشان بروز می دادند.

سخنگوی مطبوعاتی سابق دولت ترامپ بعلاوه در بخش دیگری از این کتاب به درخواست هیاتی از ترکیه برای برگزاری یک نشست خصوصی با ترامپ و جان بولتون، مشاور امنیت ملی اشاره نمود و گفت: ترامپ مانند همواره به بولتون اشاره نمود و گفت خوب او می خواهد به همه کشورهای دنیا حمله کند. شما بولتون را نمی خواهید. بولتون هم از این طرز حرف زدن ترامپ اصلا خوشش نمی آمد.

گریشام در ادامه این نکته را هم یادآور شد که ترامپ در طول این نشست از وی سوالی غیرمنتظره پرسید: ترامپ مکث کرد، به من نگاه کرد و گفت استفانی، چه کسی سرسخت تر است رجب طیب اردوغان یا شی جینپینگ؟ او به اردوغان که داشت می خندید، نگاهی انداخت. اردوغان به سمت من دست تکان داد و من اصلا نمی دانستم چه پاسخی باید بدهم، اینکه او از رئیس جمهوری چین سرسخت تر است یا نه. پس پاسخ دادم که نمی دانم.

پس از ملاقات آن روز، ترامپ حکم خود را به گریشام ارائه کرد که کدام یک از رهبران دنیا سرسخت تر هستند؛ گریشام نوشته است: شی جینپینگ به واقع سرسخت تر است. من او را مرد عمل یافته ام. او یک قاتل سنگدل است. اینکه این برداشت چه معنی می تواند داشته باشد، را اصلا نمی دانم. شاید هم نمی خواستم بدانم.

سخنگوی سابق مطبوعاتی ترامپ بعلاوه به ملاقات رئیس جمهوری سابق آمریکا با عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر هم اشاره نمود که در آن، ترامپ شاکی بود که چرا قاهره تسلیحات روسی می خرد اما از آمریکا سلاحی نمی خرد و سیسی دولت اوباما را مقصر این تصمیم دانسته بود.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 مهر 1400 بروزرسانی: 27 مهر 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2096

به "نظر ترامپ درباره اردوغان و شی جینپینگ در کتاب استفانی گریشام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر ترامپ درباره اردوغان و شی جینپینگ در کتاب استفانی گریشام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید