استفاده از ظرفیت کاشت گونه های سریع رشد برای فراوری کاغذ

به گزارش کالارنا، علی سلاجقه، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران با اشاره به اینکه اگر ضروری است منشأ فراوری کاغذ درخت باشد، باید به سمت کاشت گونه های سریع رشد در کشور برویم، اعلام کرد: گونه های سریع رشد در کشور و جهان ظرفیت درخور توجهی برای فراوری کاغذ دارند. با توجه به اینکه درکشور از لحاظ شرایط اقلیمی و جنگل های طبیعی شرایط مناسبی نداریم و سطوح جنگل های طبیعی مان اندک است، بنابراین باید کاشت این گونه ها را جدی تر دنبال کنیم.

استفاده از ظرفیت کاشت گونه های سریع رشد برای فراوری کاغذ

وی با بیان اینکه در حوزه کاشت گونه های سریع رشد، خوشبختانه وزارت جهاد کشاورزی و مجموعه منابع طبیعی کشور تسهیلات خوبی را ارائه می دهند، تأکید کرد: از این ظرفیت می توان برای فراوری کاغذ در کشور بهره برد؛ اما نکته قابل توجه این است که در قطع درختان و استفاده کاغذ مسرف نباشیم این را به عنوان الگو، مد نظر قرار دهیم.

سلاجقه با بیان اینکه معتقدم کتاب باید در دست بچه ها باشد تا با کتاب انس بگیرند بیان کرد: با کاشت گونه های سریع رشد و ایجاد جنگل های مصنوعی، جنبه های زیست محیطی در حوزه فراوری کاغذ را نیز حفظ خواهیم کرد.

به گزارش ایبنا؛ سی وچهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تا 30 اردیبهشت ماه در مصلا ادامه دارد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 29 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1402 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2511

به "استفاده از ظرفیت کاشت گونه های سریع رشد برای فراوری کاغذ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ظرفیت کاشت گونه های سریع رشد برای فراوری کاغذ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید