34 درصد افزایش سرعت تایپ با کیبورد KALQ

به گزارش کالارنا، مهندسین موسسه اطلاعات ماکس پلانک آلمان برای بهبود کاربری صفحات لمسی همچون تبلت ها اقدام به طراحی کیبورد دو تکه KALQ نموده‌اند که بنابر اظهارات آنها سرعت تایپ را تا 34 درصد افزایش می‌دهد.

34 درصد افزایش سرعت تایپ با کیبورد KALQ

از وقتی کیبورد QWERTY در اواخر قرن نوزدهم معرفی شد، با وجود چالش‌های فراوان همواره در جایگاه خاص خود قرار داشته است، اما این فناوری به خوبی با تبلت های امروز و سایر دستگاه‌هایی که دارای صفحه لمسی داشتند سازگار نمی‌باشد. مهندسین موسسه اطلاعات مکس پلانک آلمان اعتقاد دارند پاسخی که مبتنی بر نیاز روز است را یافته‌اند. فناوری ارائه شده توسط کارشناسان آلمانی KALQ نام گرفته که آن‌ها امیدوارند سرعت تایپ کردن با استفاده از این طرح دو تکه شده 34 درصد افزایش یابد.

این گروه تحقیقاتی با ریاست آنتی اولاسویرت با استفاده از تکنیک‌های محاسباتی بهینه‌سازی به همراه مدل حرکت انگشت شصت برای جستجو درمیان میلیون‌ها صفحه‌آرایی بالقوه این طرح را ارائه نموده‌اند، طرح آنها یک صفحه دو تکه با 16 کلید در سمت چپ و 12 کلید در سمت راست میباشد. تمام حروف صدادار انگلیسی به جز Y که گاهی صدادار است در سمت راست قرار گرفته به همراه کاراکترهای G، K، L، Q و J.

این دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که کاربران با استفاده از این آرایش کیبورد می‌توانند سرعت تایپ خود را نسبت به صفحه کلید سنتی QWERTY تا 34 درصد افزایش دهند.

تایپ با دو انگشت شصت روی دستگاه‌هایی چون تبلتها با تایپ کردن روی یک کیبورد فیزیکی بسیار متفاوت است، همچنین مشخص شده است که یک کاربر عادی روی صفحه کلید سنتی QWERTY در دستگاه هایی که صفحه کلید لمسی دارند بسیار محدود هستند و می‌توانند در هر دقیقه تنها 20 واژه تایپ نمایند که این میزان در مقایسه با کیبوردهای فیزیکی بسیار کم است.

آنها هنگام طراحی این کیبورد به این نتیجه رسیدند که تغییرات جزئی در صفحه چون تغییر چند کلید کوچک برای تغییر حرکت کافی نیست. کلماتی که در پیام‌های متنی بسیار کاربردی هستند اگر از یک طرف این صفحه کلید دو تکه تایپ شوند ، مشکل تایپ کردن همچنان به قوت خود باقی می‌ماند.

آنتی اولاسویرت اظهار داشت: کلید بهینه‌سازی کیبورد، تایپ با دو شصت بود تا مکثِ بین تایپ حروف و واژه‌ها به حداقل برسد. تایپیست‌های ماهر انگشتهای شصت خود را به صورت همزمان تکان می‌دهند. درحالی که یکی از آنها در حال تایپ کردن است، دیگری به حرف بعدی نزدیک می‌شود. ما با پیش بینی این رفتار، تلاش کردیم شیوه تایپ را بهینه کنیم.

نظر شما در مورد این کیبورد چیست؟

انتشار: 19 آبان 1396 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 47

به "34 درصد افزایش سرعت تایپ با کیبورد KALQ" امتیاز دهید

1 کاربر به "34 درصد افزایش سرعت تایپ با کیبورد KALQ" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "34 درصد افزایش سرعت تایپ با کیبورد KALQ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید