سلامتی و پزشکی

بازگشت لاک پشت های کمیاب پوزه عقابی به کیش

21 لاک پشت در حال انقراض پوزه عقابی در شش ماه اول سال جاری پس از درمان به محل طبیعی زندگی خود بازگشتند.

12 آذر 1398

یوسفی: تاکنون گزارشی درباره شیوع بیماری های واگیردار زائران حسینی نداشته ایم، وضعیت بهداشتی تحت کنترل

عضو کمیسیون بهداشت و درمان گفت: وضعیت بهداشتی زائران تحت کنترل بوده و تمامی نکات بهداشتی مانند نمونه گیری و غربالگری به خوبی اجرا شده است.

9 آذر 1398

رویداد شب فرهنگی ایران در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شد

در حاشیه شصت و ششمین نشست وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی، رویداد شب فرهنگی ایران شامگاه دوشنبه 22 مهرماه در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شد.

8 آذر 1398

علیدوستی: درک, شعور و شادابی به تیم ملی فوتبال تزریق شده است، می توانیم بحرین را راحت شکست دهیم

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران گفت: بازیکنان تیم ملی به خودباوری لازم رسیده اند و می توانند به راحتی بحرین را شکست دهند.

1 آذر 1398

ماجرای واویلوف : دیکتاتور لجباز در تقابل با دانش - چگونه علم ژنتیک شوروی از میان رفت؟!

در سال 1941، تروفیم لیسنکو با به دست آوردن حمایت استالین، نیکولای واویلوف عضو فرهنگستان علوم شوروی و رئیس پژوهش های نوین شوروی را به مرگ محکوم کرد. پژوهش هایی که ده سال به طول انجامید، مطالبی بازگو نشده از این صفحهٔ شوم تاریخ علوم شوروی را گزارش می نماید.

29 آبان 1398

مصدومیت رامین رضائیان در بازی با کامبوج

به گزارش خبرنگاران، رامین رضائیان پس از انتها دیدار ایران برابر کامبوج به سرعت استادیوم را ترک کرد و حاضر به مصاحبه نشد.

28 آبان 1398

35 فیلمی که در سال 2020 نباید از دست بدهید

مجله دیجی کالا - صوفیا نصرالهی: معمولا به دنبال هر سال سینمایی خوب، یک سال سینمایی متوسط داریم. سال گذشته از لحاظ اسامی بزرگ یکی از آن سال های استثنایی بود. از کوئنتین تارانتینو تا مارتین اسکورسیزی فیلم ساخته بودند و مثل همواره سینمای مستقل هم برایمان...

28 آبان 1398

حقایق جالب و تازه از علل انقراض ماموت ها در کره زمین

آخرین ماموت های پشمی در جزیره ورانگل در اقیانوس قطبی زندگی می کردند. آنها در مدت زمان بسیار کوتاهی یعنی حدود 4000 سال پیش درگذشتند.

25 آبان 1398

جمعیت سالمندان و بچه ها در 25 سال آینده برابر می شود

مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده مرکز بهداشت آذربایجان شرقی گفت: طی 25 سال آینده جمعیت سالمندان و بچه ها کشور برابر می شود و با توجه بع اینکه هزینه های سالمندان به مراتب بیشتر از بچه ها است باید به فکر فراهم کردن امکانات باشیم.

24 آبان 1398

رابطه قتل محافظ پادشاه سعودی وجنگ یمن

طبق اطلاعات دقیقی که روزنامه القدس العربی به دست آورده است، جنگ یمن از جمله دلایل قتل محافظ شخصی پادشاه عربستان و دیگر افسران ارشد این کشور است که تاکنون قتل آن ها اعلام نشده است. همچنین نوعی نگرانی درباره شاهزاده هایی وجود دارد که احتمال می رود جانشین...

22 آبان 1398

جشنواره آبادی با موضوع دانشگاه و روستا 15 مهر در دانشگاه یزد برگزار می شود

جشنواره آبادی با موضوع دانشگاه و روستا و آشنایی با فرهنگ ها، سنت ها و بازی های بومی محلی 15 و 16 مهر در دانشگاه یزد برگزار می شود.

21 آبان 1398

جدی ترین تهدید جامعه، فراموش کردن فرهنگ دفاع مقدس است

معاون آموزش های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد گفت: فراموش کردن فرهنگ دفاع مقدس بزرگترین و جدی ترین خطری است که ما را تهدید می نماید.

18 آبان 1398

الزامات افزودن خدمات بیمه تکمیلی به بیمه پایه

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ورود این سازمان به موضوع خرید خدمات پیشگیرانه را هزینه بر خواند و در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر لزوم اضافه شدن خدمات بیمه های تکمیلی به بیمه پایه، گفت: ارائه خدمات بیمه ای در این قالب منوط به افزایش بودجه سازمان بیمه سلامت...

17 آبان 1398

قطع انگشت نوزاد در بیمارستان شهریار قصور پرستار است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: موضوع قطع انگشت کوچک دست نوزاد در بیمارستان شهریار قصور پرستار بوده در محاکم نظام پزشکی و پرستاری آنالیز شده و با آن برخورد می گردد.

12 آبان 1398

دلنوشته وزیر بهداشت در فراق مادر ، درخواست عدم ارسال گل و نصب پلاکارد تسلیت

وزیر بهداشت ضمن ابراز تشکر از همدردی ها و پیغام های تسلیت فوت مادرش، تاکید نمود که از ارسال گل و نصب پلاکاردهای تسلیت بویژه در بیمارستان ها و دانشگاه ها خودداری گردد.

5 آبان 1398

دلیل مرگ سلولهای بنیادی مزانشیمی پس از پیوند کشف شد

به گزارش خبرنگاران، با وجود هیجان زیادی که برای استفاده از سلول های بنیادی مزانشیمی در طب ترمیمی وجود داشت، کوشش های بالینی اجرا شده انتظارات را برآورده نکرده است. یکی از موانع اساسی در موفقیت این روش درمانی، مرگ شمار زیادی از سلول ها پس از پیوند است.

3 آبان 1398

سوابق پزشکی مسروقه به اندازه کارت اعتباری برای هکرها ارزش دارد

نتایج یک آنالیز نشان می دهد هکرها به سرقت اطلاعات و سوابق پزشکی افراد علاقه زیادی دارند و این داده ها به اندازه کارت های اعتباری برای آنها ارزش داد.

3 آبان 1398

واکنش سازمان غذا و دارو به جلسه یک دادگاه دارویی بدون حضور نمایندگان وزارت بهداشت

نخستین جلسه دادگاه مدیران یک شرکت دارویی بدون حضور نمایندگان وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو به عنوان مدافعان حقوق عمومی در حوزه سلامت برگزار گشت که این امر واکنش سازمان غذا و دارو را به دنبال داشت.

2 آبان 1398

بهترین رستوران های گیاهی تهران ، لذت خوردن غذاهای سالم و مقوی

روی آوردن به استفاده از انواع غذاهای گیاهی امروزه در تمام جهان رایج شده و در کشور خودمان نیز جمعیت حاضر به مصرف این نوع از غذاهای فوق العاده سالم و مغذی با سرعت عجیبی و غریبی در حال افزایش است. حقیقتش را بخواهید، هر انسانی از قدرت انتخاب و چاره جویی برای...

29 مهر 1398

مردی که 41 سال است خون می دهد

یکی از رکوردداران اهدای خون و جزو اهداکنندگان مستمر است؛ 19 بهمن 57 بود و 14 سال سن داشت؛ زورش به نظامیان شاه نرسید، اما به بیمارستان رفت تا خون بدهد و هموطنان زخم خورده اش را نجات دهد و این ماجرا همچنان ادامه دارد...

27 مهر 1398
تعداد: (77)