سلامتی و پزشکی

بهترین رستوران های گیاهی تهران ، لذت خوردن غذاهای سالم و مقوی

روی آوردن به استفاده از انواع غذاهای گیاهی امروزه در تمام جهان رایج شده و در کشور خودمان نیز جمعیت حاضر به مصرف این نوع از غذاهای فوق العاده سالم و مغذی با سرعت عجیبی و غریبی در حال افزایش است. حقیقتش را بخواهید، هر انسانی از قدرت انتخاب و چاره جویی برای...

29 مهر 1398

مردی که 41 سال است خون می دهد

یکی از رکوردداران اهدای خون و جزو اهداکنندگان مستمر است؛ 19 بهمن 57 بود و 14 سال سن داشت؛ زورش به نظامیان شاه نرسید، اما به بیمارستان رفت تا خون بدهد و هموطنان زخم خورده اش را نجات دهد و این ماجرا همچنان ادامه دارد...

27 مهر 1398

مغزی شگفت انگیز که طعمش جایگزین ندارد، نام گردوی بوانات تا بحال به گوشتان خورده؟

گردو از آن دسته چهار مغزهایی است که شاید اگر به هرکس تعارف بزنی دست رد به آن نزند و کام خود را با آن به نوعی شیرین کند.

27 مهر 1398

تضادی زیبا از شلوغ ترین و آرام ترین شهرهای جهان

در سرتاسر جهان، کشورهای مختلف و متنوعی وجود دارند و هر کدام از آن ها دارای شکل فرهنگی و انتظارات اجتماعی خاص خود هستند. برای مثال، انسان هایی در جهان زندگی می کنند که به مفهوم زندگی در میان تعداد بسیار زیادی از انسان ها عادت کرده اند. جمعیت منطقه ای که...

25 مهر 1398

برنامه فدراسیون پزشکی ورزشی برای سال 93 اعلام شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون پزشکی ورزشی، دکتر لطفعلی پورکاظمی اظهارداشت: این فدراسیون همچون سال های گذشته هدفی جز ارائه بهترین خدمات به جامعه ورزش ندارد و در این میان طبیعی است با توجه به اینکه اواخر شهریورماه بازی های آسیایی اینچئون...

24 مهر 1398

رهبران یک کلیسای آمریکایی متهم به برده داری از بی خانمان ها

رهبران یک کلیسای مستقر در کالیفرنیا به اتهام زندانی کردن ده ها نفر که اغلب بی خانمان بوده اند و اجبار این افراد به تکدی گری بازداشت شدند.

23 مهر 1398

بیش از 45میلیارد ریال برای ساخت بیمارستان چرام نیاز است

برآورد اولیه هزینه فاز اول بیمارستان 32 تختخوابی شهرستان چرام 45 میلیاردو 200 میلیون ریال است.

21 مهر 1398

مهم ترین عامل چاقی

بر اساس تحقیقی که وزارت بهداشت در سال تحصیلی 97-96 انجام داده، از هر دو ایرانی بالای 18 سال یک نفر چاق و از هر 10 تن یک نفر فشار خون دارد. از هر 10 ایرانی بالای 18 سال یک نفر قند خون بالا دارد.

20 مهر 1398

ورود عبدالمهدی به کربلا، اعلام سه روز عزای عمومی

ایسنا نوشت: نخست وزیر عراق در پی وقوع حادثه ازدحام و جان باختن زائران در مراسم عزاداری عاشورای حسینی (ع) در کربلاء، برای پیگیری امور وارد این شهر شد. همچنین به دلیل وقوع این حادثه، در این استان سه روز عزای عمومی اعلام شد.

19 مهر 1398

شکایت 20 ایالت آمریکا علیه سیاست های مهاجرتی دولت ترامپ

ائتلافی متشکل از 20 ایالت آمریکا شکایتی را علیه سیاست های مهاجرتی دولت ترامپ تنظیم کرده اند.

19 مهر 1398

در تهران آخر هفته کجاها برویم؟

بدون هیچ شک و تردیدی باید بگوییم که پایتخت و یکی از کلانشهرهای ایران، یعنی شهر تهران در کنار پر جمعیت بودن خود و تمام اهمیت های سیاسی، مالی، اجتماعی، فرهنگی که از آن برخوردار است، مقصدی فوق العاده جذاب برای تمام گردشگران داخلی و خارجی کشور عزیزمان ایران...

16 مهر 1398

رونمایی از اولین کابینه در سودان پس از البشیر

اولین کابینه در سودان پس از سرنگونی عمر البشیر رئیس جمهور این کشور ظرف چهل و هشت ساعت آینده تشکیل خواهد شد.

10 مهر 1398

امن ترین شهرهای دنیا کدام هستند؟

در رده بندی شهرهای امن دنیا، سه شهر از آسیا و آسیای شرق قرار گرفته اند. توکیو، سنگاپور و اوساکا به ترتیب سه شهر امن دنیا در سال 2019 انتخاب شده اند.

9 مهر 1398

انصارالله به فرودگاه أبها عربستان موشک کروز شلیک کرد

ایسنا نوشت: سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت، یگان موشکی انصارالله یک موشک کروز مدل قدس 1 هدایت شونده را به سوی فرودگاه بین المللی أبها در عربستان شلیک کرد.

8 مهر 1398

برنامه ای برای افزایش شهریه دانشجویان پزشکی نداریم

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه برنامه ای برای افزایش شهریه دانشجویان پزشکی نداریم، گفت: اگر درخواستی مبنی بر افزایش شهریه دانشجویان شهریه پرداز صورت بگیرد، این افزایش بین 10 تا 15 درصد خواهد بود.

8 مهر 1398

ته ستون های کاخ آپادانا در شرایط حفاظت شده قرار دارند

مدیر پایگاه تخت جمشید در مورد نحوه پوشش یک ته ستون در کاخ آپادانا در تخت جمشید گفت که ته ستون های کاخ آپادانا در شرایط کاملا حفاظت شده قرار دارند.

8 مهر 1398

توخل: نتیجه بازی نسبت به عملکردمان عادلانه بود، به لئوناردو گفته ام که می خواهم نیمار بماند

سرمربی پاری سن ژرمن برد پرگل شاگردانش مقابل تولوز را نتیجه ای عادلانه برای این بازی توصیف کرد و درباره وضعیت نیمار هم توضیحاتی ارائه کرد.

4 مهر 1398

روباتی هوشمند که به بیماران لباس می پوشاند

محققان انگلیسی مشغول ساخت روباتی مجهز به هوش مصنوعی و بازوهایی هستند که به بیماران در فعالیت هایی مانند لباس پوشیدن یاری می نماید. این در حالی است که این کشور با بحران کمبود پرستار روبرو است.

28 شهریور 1398

گردشگری آن هم از نوع پزشکی!

گاهی پیش می آید که سفرها انگیزه های دیگری به غیر از گردشگری و سیر و سیاحت دارندبه عنوان مثال افراد به دلایلی مختلفی ترجیح می دهند فرایند درمان بیماری های شان را در کشورهای دیگری که در درمان آن نوع بیماری یا اختلال شهرت دارند و یا از پزشکان حاذق تری برخوردار...

25 شهریور 1398

طلای سبز کالیفرنیا را ببینید ، تصویر قدیمی و جدید تونل درخت غول

سکویا نام گونه ای از درخت های اعجاب انگیز است که می توانند تا دوهزارسال عمر نمایند و ارتفاعشان به 90 متر برسد. به همین علت به سکویا درخت غول هم گفته می گردد.

23 شهریور 1398
تعداد: (59)