سلامتی و پزشکی

فلیک: از زمان کودکی من بازی بایرن با گلادباخ حساس بوده است، از مهیج شدن بوندس لیگا مسرور هستیم

هانس دیتر فلیک، بازی این هفته تیمش را یک رقابت حساس و کلاسیک خواند.

2 بهمن 1398

آتش زدن آرامگاه محمدباقر حکیم در نجف ، اعلام عزای عمومی در 9 استان عراق

پلیس عراق گفت معترضان ورودی ضریحی در شهر نجف را آتش زدند و نیروهای امنیتی در پاسخ به این بی حرمتی و برای متفرق کردن تظاهرکنندگان متوسل به استفاده از گاز اشک آور شدند.

27 دی 1398

در روزهای قطعی اینترنت، نبود گوگل چه بر سر کسب و کارها آورد؟

اقتصاد نیوز: اگرچه مسوولان معتقدند با اتکا به ظرفیت های شبکه ملی اطلاعات و در غیاب اینترنت بین الملل، کسب وکارها با استفاده از سرورهای داخلی توانستند سر پا بمانند و کمتر دچار مشکل شوند، اما موضوعی که ممکن است از نظرها جا مانده باشد، این است...

26 دی 1398

مرگ دلخراش جوان 19 ساله در آتش سوزی خیابان ستارخان

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران از مرگ جوانی 19 ساله در پی آتش دریافت یک مغازه لاستیک فروشی در خیابان ستارخان خبر داد.

21 دی 1398

این شهردار زن با آگهی مجرد بودنش غوغا به پا کرد!، عکس

او درباره آن دسته از پیغام هایی که درباره ازدواجش بوده، می گوید: نمی توانم به سرعت به این درخواست ها (خواستگاری ها) جواب بدهم، چون اولویتم جذب پزشک است. او در پاسخ به پرسشی درباره این که آیا ممکن است فرد ایده آل شما بین یکی از این متقاضیان باشد یا نه گفته:...

20 دی 1398

تدوین استانداردهای مراقبت های پرستاری در منزل ، 5 خدمت مراقبت در منزل تحت پوشش بیمه

پرستاری در منزل یک نیاز جدی در کشور است زیرا افرادی هستند که به مراقبت نیاز دارند اما بیمارستان ها امکانات لازم را برای این کار ندارند. بسیاری از افراد هم که دوره درمان طولانی دارند، ترجیح می دهند در خانه باشند به همین علت وزارت بهداشت در حال اجرای طرحی...

10 دی 1398

ریاض و ابوظبی، مقصد بعدی اعتراضات مردمی

بعد از اعتراضات مردم درعراق و لبنان حال این روزها شاهد اعتراضات خیابانی در کویت هستیم که اعتراض به فساد دامنگیر، صدها نفر کویتی را به میدان الاراده کشانده است. البته این گونه اعتراضات در کویت بی سابقه نیست.

10 دی 1398

چای های خارجی مملو از سموم

خبرنگاران/گیلان برای مبارزه با آفات و بیماری ها در بیشتر کشورهای چای خیز جهان از سموم دفع آفات استفاده می گردد.

10 دی 1398

چه کسانی از پرداخت عوارض خروج معاف هستند؟

دولت طبق قانون از هر مسافری که با گذرنامه جمهوری اسلامی ایران از کشور خارج می شود، عوارض خروج دریافت می کند اما برخی شهروندان از این قانون معاف شده اند.

9 دی 1398

جذب دانشجوی ارشد در 3 گرایش فیزیک پزشکی در علوم پزشکی مشهد

مدیر گروه فیزیک پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه گروه فیزیک پزشکی یکی از قدرتمندترین گروه های پزشکی و علوم پایه است، اظهار کرد: این گروه تنها گروه فیزیک پزشکی کشور است که پیروز به اخذ پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد شده است.

7 دی 1398

معترضان نقشه راه بغداد را کشیدند، نشست سران عراقی پشت درهای بسته

رئیس جمهوری عراق و رهبر جریان حکمت ملی این کشور بر لزوم حفظ امنیت عمومی عراق و تحقق خواسته های مشروع تظاهرکنندگان تاکید کردند.

5 دی 1398

پیگیر افزایش 2 برابری کارانه بهورزان هستیم

خبرنگاران/همدان نماینده مردم اسدآباد مجلس شورای اسلامی گفت: پیگیر تأمین اعتبار برای افزایش دو برابری حق کارانه بهورزان در سالجاری هستیم.

1 دی 1398

نجات جان مادر باردار دلگانی گرفتار در طغیان سیل

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت:تکنسین های اورژانس شهرستان دلگان جان مادر باردار گرفتار طغیان سیل در رودخانه محلی را نجات دادند.

30 آذر 1398

بدترین کارگردان جهان بازنشسته شد

روزنامه بانی فیلم: در حالیکه کارگردان فیلم هایی چون خون رِینی و تنها در تاریکی که نقدهای بدی گرفته بودنداعلام بازنشستگی نموده، به نظر می رسد وقت مناسبی باشد که نگاهی به پنج عنوان از بدترین فیلم های وی بیندازیم.

29 آذر 1398

ایران نایب رئیس گروه های مطالعاتی اتحادیه جهانی مخابرات شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، این مجمع به عنوان نهاد مسئول ساختار، برنامه ریزی و تصویب مطالعات بخش رادیوئی اتحادیه بین المللی ارتباطات (ITU-R) فعالیت می کند و در سال جاری از 29 مهر تا سوم آبان در شرم الشیخ مصر برگزار...

28 آذر 1398

بومی سازی نانوکربنات کلسیم کابردی در صنایع پزشکی

محققان یکی از شرکت های دانش بنیان با تکیه بر توانمندی فناورانه بومی برای اولین بار نانو کربنات کلسیم را در مقیاس صنعتی فراوری کردند.

27 آذر 1398

آدرس نخستین خانه ما ، آفریقا ؛ جنوب رودخانه زامبزی

مستندات جدید حاکی از آن است که نخستین موطن انسان های اولیه حدود 220 هزار سال پیش، جنوب رودخانه زامبزی در آفریقا بوده است.

26 آذر 1398

خطرات آلودگی صوتی برای سلامتی

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) آلودگی صوتی عوارض متعددی برای سلامت انسان ها دارد که مسائل شنوایی، اختلالات خواب و نارسایی شناختی در بچه ها از جمله آن ها هستند.

25 آذر 1398

مسائل قلبی در انتظار بچه ها متولد از مادران بالای 35 سال

به گزارش خبرنگاران، با افزایش تعداد زایمان ها در سن بالا، توجه به پیامدهای سلامت برای این بچه ها در سنین بالا حائز اهمیت است.

19 آذر 1398

بازگشت لاک پشت های کمیاب پوزه عقابی به کیش

21 لاک پشت در حال انقراض پوزه عقابی در شش ماه اول سال جاری پس از درمان به محل طبیعی زندگی خود بازگشتند.

12 آذر 1398
تعداد: (96)