سلامتی و پزشکی

مسلمانان انگلیس در صف مقدم مبارزه با کرونا و اسلام هراسی

مسلمانان انگلیس این روزها در حالی در صف مقدم مبارزه با ویروس کرونا در این کشور قرار دارند که تا چندی پیش مقامات و رسانه های این کشور اسلام هراسی را در دستور کار داشتند.

14 خرداد 1399

واشنگتن پست: کرونا شکاف نژادی در آمریکا را نشان داد

روزنامه آمریکایی در سرمقاله خود نوشت علیرغم آنکه ویروس جدید کرونا تفاوتی برای نژادهای مختلف قائل نیست اما این ویروس رفتارهای نژادپرستانه آمریکا در برخورد با بیماران را آشکار کرد.

14 خرداد 1399

پرواز عقاب بر فراز فرش ارغوانی کوهسار

باران های بهاری، هوای خوش فروردین و نفس تازه زمین دست به دست داده اند تا شکوه طبیعت را بار دیگر نظاره گر باشیم. بوستان جنگلی کوهسار در منطقه 5 تهران این روزها دیدنی است. طراوتی که شهروندان باید با رعایت کامل طرح فاصله گذاری اجتماعی از آن بهره مند شوند.

13 خرداد 1399

خبرنگاران تعطیلی ناوگان حمل و نقل درون شهری یزد تا انتها فروردین تمدید شد

یزد- خبرنگاران - رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد گفت: برای حفظ سلامتی شهروندان و پیشگیری از شیوع کرونا ، تعطیلی فعالیت اتوبوس ها و حمل و نقل عمومی شهر یزد تا 30 فروردین ماه جاری تمدید شد.

11 خرداد 1399

خبرنگاران ورود ادبیات جدید به آمارهای کرونایی در کرمانشاه

کرمانشاه - خبرنگاران- دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان کرمانشاه به همراه دانشگاه زنجان جزو 2 دانشگاهی در ایران هستند که از هشتم فروردین امسال به صورت داوطلبانه و اختیاری و عنوان پیلوت کشوری آزمایش سرپایی افراد مشکوک به ویروس کرونا را...

10 خرداد 1399

تجاری سازی لوله های حرارتی در دستور کار پژوهشگاه فضایی

رئیس پژوهشگاه فضایی از ساخت لوله های حرارتی برای استفاده در سامانه های فضایی و تجاری سازی این محصول خبر داد.

10 خرداد 1399

بیماری زایی کرونا شدیدتر از آنفلوآنزاست

آنفلوانزا واکسن دارد و با تزریق واکسن، جمعیت کمتری به آن مبتلا می شوند، در حالیکه شدت بیماری زایی کرونا فوق العاده بیشتر بوده و حتی از سارس و سایر ویروس های هم خانواده خودش نیز شدت بیماری زایی بیشتری دارد.

9 خرداد 1399

اعلام سامانه ثبت نام صنوف جهت آغاز به کار؛ بزودی، اخذ تعهدنامه الکترونیکی از صاحبان مشاغل

طرح فاصله گذاری هوشمند در ادامه طرح فاصله گذاری اجتماعی از 23 فروردین در استان ها و از 30 فروردین در تهران اجرایی می شود و در این مرحله تنها مشاغل کم ریسک با التزام به رعایت دستورالعمل های بهداشتی مصوب وزارت بهداشت اجازه فعالیت خواهند داشت.

8 خرداد 1399

حریرچی: هزینه 700 هزار تومانی تست کرونا در استطاعت مردم نیست، همه ى خدمات در بیمارستان های دولتی رایگان است

معاون کل وزارت بهداشت در واکنش به دریافت هزینه های 700 هزار تومانی انجام تست کرونا در آزمایشگاه های خصوصی گفت: پرداخت این هزینه در استطاعت مردم نیست.

7 خرداد 1399

یک بام و دو هوای مسئولان در جمع آوری معتادین متجاهر

وزارت بهداشت که تا یک ماه پیش مخالف جمع آوری معتادین متجاهر بود، حالا سیاست خود را تغییر داده است.

7 خرداد 1399

جشن قهرمانی استقلال تاجیکستان در بحبوبه شیوع کرونا!

در حالی که ویروس کرونا تقریباً همه رویدادهای ورزشی جهان را لغو و مختل نموده، تاجیک ها مطابق برنامه فصل جدید فوتبال شان را شروع کردند.

5 خرداد 1399

ادامه آماده باش فرودگاه مشهد برای مقابله با کرونا پس از تعطیلات نوروز

خبرنگاران/خراسان رضوی مدیرکل فرودگاه های خراسان رضوی گفت: برای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا حتی بعد از تعطیلات نوروزی تا رفع شدن کامل بحران در آماده باش هستیم.

4 خرداد 1399

فردا بازار همدان ضدعفونی می گردد

خبرنگاران/همدان رئیس اتاق اصناف استان همدان از ضدعفونی بازار همدان اطلاع داد و گفت: فردا -یکشنبه 17 فروردین- تمامی بازار همدان توسط سپاه استان ضدعفونی خواهد شد بنابراین تمام صنوف باید تعطیل باشند.

4 خرداد 1399

200 گان بهداشتی برای کادر درمانی درگیر کرونا به همت جهادگران فراوری شد

رئیس دانشکده فنی و حرفه ای کوثر گنبدکاووس گفت: به همت جهادگران بیش از 200 گان بهداشتی در ایام نوروز در کارگاه های دانشکده فراوری و به دانشگاه علوم پزشکی تحویل شد.

2 خرداد 1399

خبرنگاران کرونا، موج دوم سفرهای نوروزی را متوقف کرد

تهران- خبرنگاران- رییس پلیس راه راهور نیروی انتظامی گفت: جاده های کشور هم اکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته که شاهد سیل بودیم، خلوت است و سال جاری کرونا، نه تنها موج اول سفرهای نوروزی، بلکه موج دوم این سفرها را متوقف کرد.

1 خرداد 1399

خبرنگاران مقام پزشکی آمریکا: باید برای مرگ 100 هزار نفر در اثر کرونا آماده باشیم

نیویورک- خبرنگاران- مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی آمریکا و عضو کارگروه مقابله با کووید-19 گفت باید برای مرگ بیش از 100 هزار نفر در اثر این بیماری در ایالات متحده آمادگی داشته باشیم.

1 خرداد 1399

غلبه بر کرونا نیازمند همراهی مردم و دولت است

شهردار منطقه 22 تهران با تاکید بر لزوم ایجاد همراهی میان دولت و مردم برای فائق آمدن بر بیماری کووید-19گفت: بی تردید مردم باید باور خطر جانی این بیماری را بپذیرند و همراهی نمایند.

31 اردیبهشت 1399

ساخت سریع ترین تست تشخیص کرونا ویروس 2019 از سوی برگزیده جایزه مصطفی (ص)

پروفسور جکییینگ به همراه تیم خود در آزمایشگاه نانوزیستی در A*STAR کیت تستی ابداع کردند که می تواند در مدت 5 دقیقه ویروس کرونا را شناسایی کند.

30 اردیبهشت 1399

پرتغال به دلیل کرونا به پناهجویان حقوق شهروندی موقت داد

دولت پرتغال همزمان با شیوع ویروس جدید کرونا به طور موقت به همه مهاجران و پناهجویان در این کشور حقوق شهروندی اعطاء کرد تا آنها بتوانند از خدمات نظام درمانی این کشور بهره مند شوند.

30 اردیبهشت 1399

الزرفی خواستار لغو تحریم های ایران شد

ایسنا نوشت: نخست وزیر مکلف عراق خواهان یاری بین المللی به ایران برای مقابله با ویروس کرونا شد.

30 اردیبهشت 1399
تعداد: (181)