این زن، اولین کاپیتان زن دریانوردی ایران است

به گزارش کالارنا، کاپیتان طهماسبی فعالیت دریانوردی خویش را از سال 89 با مدرک ملوان نامحدود در منطقه بندرلنگه به عنوان اولین بانوی دریانورد ایران شروع نمود.

این زن، اولین کاپیتان زن دریانوردی ایران است

راحله طهماسبی سروستانی که پیش از این به عنوان اولین دریانورد زن ایران مورد توجه رسانه ها و مسئولان کشوری قرار گرفته بود، اینبار بعنوان اولین کاپیتان زن ایرانی برای استان فارس افتخار آفرینی کرد.

کاپیتان طهماسبی دارای مدرک فوق لیسانس کامپیوتر و فعالیت دریانوردی خویش را از سال 89 با مدرک ملوان نامحدود در منطقه بندرلنگه به عنوان اولین بانوی دریانورد ایران شروع نمود.

وی پس از طی 7 سال تلاش مستمر و فعالیت های دریانوردی پیروز به دریافت مدرک افسر دومی شد و در همان سال به عنوان دریانورد نمونه ایران و اولین بانوی دریانورد در مراسم تجلیل از دریانوردان در اسکله شهید رجایی هرمزگان از وی تقدیر به عمل آمد.

لازم به ذکر است بانوی شایسته کشورمان در سال 96 فعالیت خویش را در زمینه تدریس دروس دریایی با دریافت مدرک tft شروع نمود و به عنوان مدرس فنون بقا در دریا تا کنون فعالیت دارد.

برگ درخشان فعالیت این بانوی سروستانی آنجاست که در سال 97در سالن همایشات تهران به عنوان چهره بانوی ماندگار انتخاب شد و اکنون در سال 1402 پس از طی سه ماه دوره فرماندهی پیروز به اتمام دوره فرماندهی شد و در حال حاضر به عنوان اولین بانوی کاپیتان دریانورد در ایران و خاورمیانه است.

منبع: همشهری آنلاین

منبع: فرارو
انتشار: 3 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1402 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2500

به "این زن، اولین کاپیتان زن دریانوردی ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این زن، اولین کاپیتان زن دریانوردی ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید