ترامپ: کردها قصد عقب نشینی دارند

به گزارش کالارنا، ایسنا نوشت: رئیس جمهوری آمریکا اظهار داشت، ی.پ.گ (یگان های مدافع خلق کرد که ترکیه آن را شاخه سوری پ.ک.ک می داند) میخواهد تا عمق 30 کیلومتری از مرز با ترکیه عقب نشینی کند.

ترامپ: کردها قصد عقب نشینی دارند

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر از موضع خود درباره عقب نشینی نیروهای آمریکایی از سوریه دفاع کرد و گفت، این وظیفه نیروهای آمریکایی نیست که امنیت مرزهای ترکیه و سوریه را برقرار نمایند.

ترامپ در سخنرانی در برنامه فعالان مسیحی در واشنگتن گفت: آنها باید مرزهای خودشان را داشته باشند، تصور نمی کنم سربازان ما باید برای 50 سال آینده در آنجا باشند تا از مرزهای ترکیه و سوریه محافظت نمایند در حالی که ما از تامین امنیت مرزهای کشورمان بازمانده ایم. باید بگذاریم ترکیه خودش مرزهایش را اداره کند.

رئیس جمهوری آمریکا تاکید نمود: اگر ترکیه به حمایت از اقلیت ها متعهد نباشد و مسؤولیت بازداشتی های داعشی در شمال شرق سوریه را برعهده نگیرد تحریم های سختی بر آن اعمال خواهد شد.

وی اضافه نمود: آمریکا تعداد زیادی سرباز خود را در عراق از دست داد و هزینه های تریلیون دلاری کرد ما باید از این جنگ ها خارج شویم. وضعیت خاورمیانه اکنون از زمان قبل از مداخله آمریکا به بهانه سلاح های کشتار جمعی عراق ناامن تر است. من به فرماندهان آمریکایی گفتم باید سربازان مان را بعد از 19 سال ماندن در افغانستان از این کشور به خانه بازگردانند.

رئیس جمهوری آمریکا در اشاره به منطقه امنی که آنکارا قصد ایجاد آن را به وسیله عملیات چشمه صلح دارد، اظهار کرد: در حال حاضر منطقه ای به عمق 30 کیلومتر در طول مرزهای ترکیه به وجود آمده است.

وی اضافه نمود: یگان های مدافع خلق کرد (ی.پ.گ) قصد دارند تا عمق 30 کیلومتری از مرز با ترکیه عقب نشینی نمایند.

رئیس جمهوری آمریکا اظهار کرد: این چیزی خوب خواهد بود. امیدوارم که عقب نشینی نمایند. اگر هواپیما ندارید مقابله با نیرویی که دارای هواپیماست، سخت است.

ترامپ اضافه نمود: ما بر داعش پیروز شدیم، ماموریت خود را تمام کردیم و باید به کشور بازگردیم.

وی اعلام نمود: قرار بود ما 30 روز در سوریه بمانیم اما حضور ما در آنجا 10 سال طول کشید، این جنگ ها تمام شدنی نیستند، ما باید سربازان مان را از آن جنگ های بی سرانجام به کشور بازگردانیم.

ترامپ اضافه نمود، از دولتش خواسته در کنار کردها در شمال سوریه بجنگند اما آنها رد کردند.

وی توضیح داد: ما هرگز جانب هیچ طرف را علیه طرف مقابل نخواهیم گرفت.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 794

به "ترامپ: کردها قصد عقب نشینی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: کردها قصد عقب نشینی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید