ترکمنستان اجازه ورود هواپیمای ایرانی به حریم هوایی خود را نداد

به گزارش کالارنا، مسافران پرواز تهران-تاشکند هواپیمایی زاگرس به علت ممانعت ترکمنستان از عبور این هواپیما از فضای این کشور، در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد سرگردان هستند.

ترکمنستان اجازه ورود هواپیمای ایرانی به حریم هوایی خود را نداد

به گزارش تسنیم، یکی از مسافران پرواز 3055 هواپیمایی زاگرس در این باره اظهار کرد: پرواز تهران-تاشکند حامل 170 مسافر ساعت 6:20 دقیقه صبح امروز فروگاه امام خمینی (ره) را مقصد تاشکند ازبکستان ترک کرد، اما به دلیل ممانعت ترکمنستان از عبور این پرواز از فراز خاک آن کشور، هواپیما به فرودگاه هاشمی نژاد مشهد بازگشت و روی باند متوقف است.

وی ادامه داد: به مسافران اجازه خروج از هواپیما داده نمی گردد و در این گرمای هواپیما، مسافران ساعت هاست که درون هواپیما هستند.

وی با بیان دلیل این اتفاق را بنا به اظهارات مسئولان و خلبان هواپیما، پرداخت نشدن حق پرواز عبوری پرواز های قبلی به ترکمنستان است، اضافه نمود: به دلیل پرداخت نشدن حق ترانزیت هواپیما های این شرکت هواپیمایی، اکنون 170 مسافر این پرواز سرگردان هستند و بدلیل اینکه مهر خروج از کشور روی گذرنامه ما خورده است حتی اجازه نمی دهند از داخل هواپیما روی باند پیاده شویم و به داخل ترمینال مسافری بیاییم.

منبع: فرارو
انتشار: 14 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 مرداد 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2011

به "ترکمنستان اجازه ورود هواپیمای ایرانی به حریم هوایی خود را نداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکمنستان اجازه ورود هواپیمای ایرانی به حریم هوایی خود را نداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید