تفاوت های فیفا 21 روی پلی استیشن 5 معین شدند

به گزارش کالارنا، شرکت الکترونیک آرتز (EA) قابلیت های نسخه پلی استیشن 5 بازی فیفا 21 را در وبلاگ پلی استیشن اعلام کرد. این نسخه از بازی، گرافیک بهتری نسبت به نسخه نسل هشتمی فیفا 21 دارد و می تواند از قابلیت های ویژه کنسول پلی استیشن 5 استفاده کند.

تفاوت های فیفا 21 روی پلی استیشن 5 معین شدند

به عرضه سالانه بازی های فیفا و PES عادت کرده ایم. شرکت های الکترونیک آرتز و کونامی هرسال نسخه جدیدی از بازی های فوتبال خود عرضه می کند که تفاوت انقلابی با بازی قبلی ندارد. اما امسال با سال های دیگر فرق می کند و از این دو شرکت انتظار می رود در بازی های خود جهش ایجاد کنند؛ زیرا نسل جدید کنسول ها عرضه شده و این شرکت ها می توانند با استفاده از قدرت و قابلیت های کنسول های جدید، بازی های خود را ارتقا دهند.

امسال خبری از نسخه جدید بازی PES نیست و نسخه سال 2021 این بازی در قالب یک آپدیت برای بازی PES 2021 عرضه خواهد شد. شرکت کونامی با جدیدترین حرکت خود اعلام کرده که در حال حاضر توانایی ساخت یک نسخه جدید از سری بازی های PES را ندارد و برای توسعه آن به وقت بیشتری نیاز دارد. قرار است نسخه نسل نهمی بازی PES از پایه و اساس با استفاده از موتور بازی سازی جدیدی ساخته شود.

  • نگاهی به پیشرفت ها و تغییرات فیفا 21

در سمت دیگر میدان شرکت الکترونیک آرتز که در مقایسه با کونامی به مراتب منابع و بودجه بیشتری دارد، پیروز شده تا نسخه امسال بازی فیفا را برای کنسول های نسل نهمی هم منتشر کند. پیش از این، شرکت الکترونیک آرتز لیستی از تغییرات و بهبود های بازی فیفا 21 که برای هر دو نسل کنسول ها اعمال شده اند را منتشر کرد و اعلام کرد که تغییرات و بهبود های نسخه نسل نهمی این بازی در آینده اعلام خواهد شد. حالا ویژگی های نسل نهمی بازی فیفا 21 اعلام شده و می توانیم آن ها را بررسی کنیم.

اولین قابلیت کنسول پلی استیشن 5 که در بازی فیفا 21 استفاده شده مربوط به دسته این کنسول، دوال سنس است. ویژگی بازخوردهای لمسی دوال سنس می تواند لرزش های دقیقی ایجاد کند و حس بهتری از اتفاقات محیطی بازی را به بازی کن القا کند. این قابلیت می تواند حرکات بازیکنان داخل بازی مانند تکل زدن یا جابه جا شدن را به خوبی انتقال دهد. همچنین هنگام شوت زدن یا پاس دادن، سمت موافق دسته با پای استفاده شده در حرکت، به لرزه در می آید. یعنی اگر بازیکن با پای چپ شوت کند لرزش هایی در نیمه چپ دوا ل سنس به وجود می آیند.

قابلیت دیگری که از دسته دوال سنس در نسخه پلی استیشن 5 بازی فیفا 21 استفاده شده ماشه های تطبیق پذیر است. این ویژگی باعث می شود تا ماشه های دوال سنس (دکمه های R2/L2) سختی قابل تنظیم داشته باشند و توسعه دهندگان بازی های پلی استیشن 5 بتوانند فشار مورد نیاز برای فشرده شدن این دکمه ها را مشخص کند. بازی فیفا 21 سختی ماشه های دوال سنس را بر اساس خستگی بازیکنان داخل بازی تنظیم می کند. هر چقدر که بازیکن تحت کنترل شما خسته تر باشد، ماشه های دوال سنس سفت تر خواهند بود.

با استفاده از کارت های پلی استیشن 5 می توان از منوی کنسول به شکل مستقیم وارد حالت های معین شده از بازی شد. یه گفته سازندگان بازی فیفا 21، مدت زمانی که طول می کشد تا بازی از منوی اصلی وارد مسابقه شود چیزی در حدود دو ثانیه است. یعنی دیگر خبری از بخش تمرینی قبل از هر مسابقه نخواهد بود.

سیستم نورپردازی جدیدی در نسخه پلی استیشن 5 بازی فیفا 21 استفاده شده که به گفته توسعه دهندگان این بازی می تواند ظاهر ورزشگاه ها و بازیکنان را بسیار واقع گرایانه تر جلو دهد. گویا برای ایجاد این جلوه ها از فناوری رهگیری پرتو استفاده شده تا دنیای بازی تا حد ممکن واقع گرایانه باشد. دوربین جدیدی هم به بازی فیفا 21 اضافه شده تا حس تماشای بازی را بهتر کند.

در ساخت بازی فیفا 21 تلاش شده تا با فضا سازی بهتری از جو حاکم بر ورزشگاه وجود داشته باشد. قبل از شروع هر دست بازی، میان پرده های جدیدی به نمایش در می آیند و شور تماشاچی ها را به نمایش می کشند. واکنش های صوتی تماشاچی ها به اتفاقات حساس مانند گل زدن بهبود یافته. همچنین نسخه پلی استیشن 5 بازی فیفا 21 از قابلیت صدای سه بعدی این کنسول استفاده می کند. قابلیت صدای سه بعدی کنسول پلی استیشن 5 باعث می شود بدون نیاز به تجهیزات صوتی جداگانه، جهت صداهای داخل بازی ها را با دقت شبیه سازی کند؛ به طوری که بازیکنان این کنسول، حس حضور در محل بازی را تجربه کنند.

نسخه پلی استیشن 5 بازی فیفا 21 از انیمیشن های بسیار بیشتر و دقیق تری بهره می برد تا حرکت بازی کنان تا حد ممکن واقعی باشد. به گفته سازندگان این بازی بیش از 700 انیمیشن جدید به نسخه نسل نهمی بازی فیفا 21 اضافه شده. حتی انیمیشن های جانبی هم به نسخه پلی استیشن 5 بازی فیفا 21 اضافه شده اند که باعث می شوند بازیکنان با انجام عمل های ریزی مانند پاک کردن عرق از روی صورت یا نفس دریافت بعد از دویدن، زنده تر به نظر بیایند.

در نسخه پلی استیشن 5 بازی فیفا 21 بسیاری از قابلیت های کنسول نسل نهمی سونی به کار گرفته شده اند. در صورتی که به کسب اطلاعات بیشتر درباره قابلیت های پلی استیشن 5 علاقه دارید می توانید سری به مقاله اختصاصی ما برای این کنسول بزنید.

  • خیزش نسل نهم؛ پلی استیشن 5

نسخه پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس و اس بازی فیفا 21 در تاریخ 4 دسامبر (14 آذر) عرضه خواهد شد. دارندگان نسخه پلی استیشن 4 این بازی می توانند بدون هزینه اضافه، بازی خود را به نسخه پلی استیشن 5 ارتقا دهند. دقیقا همین شرایط برای دارندگان نسخه ایکس باکس وان بازی فیفا 21 نیز که کنسول نسل نهم ایکس باکس را خریداری می کنند برقرار است. البته نمی توان نسخه دیسکی بازی فیفا 21 را روی نسخه دیجیتال کنسول های نسل نهم که درایو بلو ری ندارد، اجرا کرد. با ارتقا دادن نسخه نسل هشتم بازی فیفا 21 به نسخه نسل نهم، تمام پیشروی های بخش های آلتیمت تیم و ولتا حفظ و به کنسول نسل نهم انتقال داده می شوند.

در ادامه می توانید تیزر کوتاهی که برای نسخه پلی استیشن بازی فیفا 21 ساخته شده را تماشا کنید.

منبع: وبلاگ پلی استیشن

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1622

به "تفاوت های فیفا 21 روی پلی استیشن 5 معین شدند" امتیاز دهید

1 کاربر به "تفاوت های فیفا 21 روی پلی استیشن 5 معین شدند" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاوت های فیفا 21 روی پلی استیشن 5 معین شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید