تمدید پیمان استارت جدید از حمایت دوحزبی در کنگره برخوردار است

به گزارش کالارنا به نقل از اسپوتنیک، سناتور جف مرکلی روز آدینه در بیانیه ای اظهار داشت که ایده تمدید پیمان کاهش تسلیحات استراتژیک جدید موسوم به استارت جدید از حمایت دوحزبی در کنگره آمریکا برخوردار است.

تمدید پیمان استارت جدید از حمایت دوحزبی در کنگره برخوردار است

سناتور مرکلی روز آدینه در یک پیغام توئیتری خاطرنشان کرد: تمدید آن [استارت جدید] دارای حمایت دو حزبی در کنگره است.

لازم به ذکر است که تاریخ انقضای این پیمان فوریه 2021 است، اما دولت ترامپ اعلام نموده که برای معین اینکه آیا آمریکا این پیمان را تمدید می نماید یا خیر، زمان کافی وجود دارد.

با این حال، سناتور مرکلی رئیس جمهور آمریکا را متهم کرد که این پیمان را در مخاطره قرار می دهد. وی گفت: پیمان استارت جدید بطور موفقیت آمیزی آمریکا و روسیه را از رقابت تسلیحات هسته ای در دوران مدرن دور نگه می دارد.

این سناتور ایالت اورگن آمریکا همچنین به سیاستمداران واشنگتن در خصوص آغاز یک جنگ سرد جدید هشدار داد.

شایان ذکر است که پیمان استارت جدید آخرین پیمان کنترل تسلیحات بجامانده و دارای اعتبار قانونی میان روسیه و آمریکا است. در سال 2010 با توافق دو کشور، این پیمان توضیح داد که شمار سکوهای پرتاب موشک های هسته ای استراتژیک به نصف کاهش یابد و همچنین تعداد کلاهک های هسته ای استراتژیک به 1550 عدد محدود گردد.

در این میان، روسیه به طور مکرر آمادگی خود را برای تمدید این پیمان بدون هیچ گونه پیش شرطی اعلام نموده است؛ اما تصمیم آمریکا در خصوص تمدید یا عدم تمدید این پیمان نامعلوم است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 969

به "تمدید پیمان استارت جدید از حمایت دوحزبی در کنگره برخوردار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید پیمان استارت جدید از حمایت دوحزبی در کنگره برخوردار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید