زمان افتتاح قطعه تازه آزادراه تهران، شمال معین شد

به گزارش کالارنا، معاون وزیر راه وشهرسازی از افتتاح قطعه تازه آزادراه تهران- شمال در نخستین ماه تابستان سال جاری اطلاع داد.

زمان افتتاح قطعه تازه آزادراه تهران، شمال معین شد

به گزارش خبرنگاران، پیش از این قرار بود تا باند رفت قطعه 2 این آزادراه تا خاتمه خرداد به بهره برداری برسد تا مردم از گره ترافیکی این بخش خلاص شوند؛ اما چند کار مهم برای بهره برداری از این مسیر 22 کیلومتری به جای مانده است که به ایمنی مسیر و مباحث مربوط به تاسیسات الکترومکانیکال و استقرار دستگاه های بهره برداری مثل اورژانس و پلیس راه مربوط می گردد که زمان افتتاح را یک بار دیگر به تعویق انداخت.

در صورت نصب تجهیزات و تامین اعتبار به موقعّ، این قطعه از آزادراه نیز برای سفرهای تابستانی مردم زیر بار ترافیک خواهد رفت.

خیراله خادمی، مدیرعامل شرکت ساخت و زیربناهای حمل و نقل کشور با اشاره به بازدید اخیر خود از مراحل ساخت و تکمیل این قطعه از آزادراه تهران- شمالّ، گفت: با تکمیل نصب تجهیزات و پاکسازی محیط، تیر سال جاری امکان افتتاح و عبور خودرو از این منطقه از آزادراه فراهم خواهد شد.

با افتتاح باند رفت در منطقه دوم این آزادراه، اتصال آزادراه تهران - شمال به مازندران میسر می گردد. از فاز دوم این آزادراه نیز تا به امروز تونل البرز به عنوان طولانی ترین تونل کشور به طول بیش از 6 کیلومتر به بهره برداری رسیده است. پس از تکمیل فاز دو، فاز سوم آزادراه تهران- شمال که از پل زنگوله در ابتدای استان مازندران شروع می گردد، باقی می ماند که به طول 47 کیلومتر ادامه پیدا نموده و در سه راهی دشت نظیر به فاز چهارم این آزادراه متصل می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 خرداد 1402 بروزرسانی: 8 خرداد 1402 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2515

به "زمان افتتاح قطعه تازه آزادراه تهران، شمال معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان افتتاح قطعه تازه آزادراه تهران، شمال معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید