اخبار سیاسی

عدم تمدید معافیت های نفتی آمریکا ممکن است مانع از اجرای برجام گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، رزماری دیکارلو معاون سیاسی دبیرکل سازمان ملل متحد امروز چهارشنبه در نشست شورای امنیت با موضوع آنالیز میزان پایبندی ایران به قطعنامه 2231، در سخنانی اعلام نمود: تصمیم آمریکا در عدم تمدید معافیت های نفتی ممکن است...

19 مرداد 1398

انتقاد وزیر دفاع اسبق آمریکا از تصمیم های آبکی ترامپ

وزیر دفاع پیشین آمریکا با انتقاد از ادعای ترامپ در زمینه حمله به ایران و سپس لغو آن در لحظات پایانی گفت، من بعید می دانم که درباره این تصمیم مهم بحث و بررسی خاصی اجرا شده باشد.

17 مرداد 1398

تخلف در پرداخت حقوق کارکنان 2020

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات فناوری و اطلاعات در صفحه کاربری خود در توئیتر از ضایع شدن حقوق کارکنان 2020 خبر داد و گفت: با نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) و مدیران مخابرات این مشکل حل خواهد شد و به دنبال آن خدمات پشتیبانی...

16 مرداد 1398

اروپا در سیاست مربوط به پناهجویان عقب افتادگی اش را جبران کند

به گزارش خبرنگاران، مدیر اجرایی کمیته بین المللی نجات تاکید نمود که اروپا باید در سیاست های مربوط به مهاجرت و پناهجویان عقب افتادگی خود را جبران کند.

16 مرداد 1398

خبرنگاران نماینده مجلس: ارز افراد مستطیع نباید از بیت المال تأمین گردد

تهران - خبرنگاران - عضو کمیسیون مالی مجلس با بیان اینکه یارانه دولتی ارز حجاج از بیت المال تأمین می گردد، گفت: برای افراد مستطیع، تأمین ارز ارزان قیمت نیازی نیست.

14 مرداد 1398

سفارت ونزوئلا در واشنگتن به دست مخالفان اشغال شد

گروهی از فعالان آمریکایی مخالف جنگ وارد ساختمان سفارت ونزوئلا در واشنگتن شده و اعلام کردند تا زمانی که این ساختمان به دیپلمات های کاراکاس بازگردانده نشود، از آنجا خارج نمی شوند.

26 تیر 1398

همکاری ایران و ترکیه در حوزه شهرسازی

آنکارا- خبرنگاران- در دیدار وزیر راه و شهرسازی ایران با وزیر محیط زیست و شهرسازی ترکیه، طرفین بر همکاری در حوزه محیط زیست و شهرسازی تأکید کردند.

20 تیر 1398

مرکل: باید به انگلیس زمان معقول بیشتری برای برگزیت داده گردد

صدر اعظم آلمان در سخنانی در مجلس آلمان از تعویق مجدد تاریخ برگزیت برای خروج منظم این کشور از اتحادیه اروپا حمایت کرد.

14 تیر 1398

شروع عملیات دولت وفاق ملی لیبی علیه نیروهای خلیفه حفتر

دولت وفاق ملی لیبی مستقر در طرابلس گفت که عملیات عقب راندن نیروهای خلیفه حفتر از شهرهای این کشور شروع شده است.

12 تیر 1398

کم سابقه ترین آتش سوزی در تاریخ کره جنوبی

کره جنوبی شاهد یکی از بزرگترین آتش سوزی ها در تاریخ این کشور است.

12 تیر 1398

تظاهرات الجزایری ها برای کناره گیری فوری بوتفلیقه

شهروندان الجزایری بار دیگر خواستار کناره گیری فوری رئیس جمهور این کشور و عدم تعویق انتخابات شدند.

7 تیر 1398

لندن: انگلیس برای برگزیتِ بدون توافق آمادگی دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، دفتر ترزا می نخست وزیر انگلیس امروز دوشنبه در اظهاراتی اظهار داشت: لندن آمادگی لازم برای خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا را تقویت نموده است.

7 تیر 1398

درخواست جایکا برای ادامه طرح اکولوژیک تالاب انزلی

تهران- خبرنگاران- رییس دفتر جایکا (آژانس همکاری های بین المللی ژاپن) در ایران گفت: از سازمان حفاظت محیط زیست می خواهیم به عنوان ناظر به حمایت خود در ادامه اجرای پروژه مدیریت اکولوژیک تالاب انزلی که بعد از اتمام به صورت طرح میان دوره ای تعریف می گردد، ادامه...

5 تیر 1398

گردشگری از مهمترین منابع ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری ها

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، گردشگری را یکی از مهمترین منابع ایجاد درآمد پایدار برای شهرداریها ذکرکرد و گفت : شهرداری ها با ایجاد و تقویت زیرساخت های گردشگری علاوه بر کسب درآمد پایدار می توانند به اشتغال زایی و رونق فضای کسب و کار...

28 خرداد 1398

روسیه: موضع آمریکا در قبال ایران مثل آب و هوا دائم تغییر می نماید

سخنگوی وزیر خارجه روسیه با انتقاد از کوشش آمریکا برای مرعوب کردن شرکت های روس و جلوگیری از مراودات تجاری آن ها با ایران، مواضع واشنگتن در قبال ایران را مانند آب و هوای متغیر توصیف کرد.

27 خرداد 1398

چین: جامعه بین الملل از مداخله در امور داخلی ونزوئلا پرهیز کند

چین از جامعه بین المللی خواست از مداخله در امور داخلی ونزوئلا پرهیز نموده و برای تحقق ثبات در این کشور آمریکای لاتین بیش از پیش کوشش کند.

26 خرداد 1398

اروپایی ها به توافق هسته ای با ایران پایبند هستند

به گزارش خبرنگاران، ژرار آرو سفیر فرانسه در واشنگتن اطمینان داد سه کشور اروپایی امضا کننده برجام بر این توافق پایبند می مانند.

20 خرداد 1398

چند پروژه ورزشی آذربایجان شرقی به دست وزیر ورزش افتتاح می گردد

به گزارش خبرنگاران، مسعود سلطانی فر این هفته به تبریز سفر می کند تا چندین پروژه عمرانی ورزشی را در آذربایجان شرقی افتتاح کند.

12 خرداد 1398

هاوانا: تجاوز علیه ونزوئلا باید انتها پذیرد

دولت کوبا،کوشش به وسیله یک کودتای نظامی در جمهوری بولیواری ونزوئلا برای اعمال یک دولت عروسکی که تحت امر ایالات متحده است را قاطعانه محکوم و رد می نماید و همبستگی کامل خود را با دولت رئیس جمهور قانونی این کشور ، نیکولاس مادورو موروس ، اعلام می دارد.

11 خرداد 1398

فدریکا موگرینی در نشستِ ضد ایرانی ورشو شرکت نمی کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، یک سخنگوی اتحادیه اروپا گفت که فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی این اتحادیه در نشست ضد ایرانی که قرار است ماه آینده میلادی در ورشو پایتخت لهستان برگزار گردد، شرکت نخواهد کرد.

7 خرداد 1398
تعداد: (36)