شلوغ شدن فرانکفورت در دومین روز برپایی، گرمی بازار متفرقه و غذا

به گزارش خبرنگاران به آلمان، دومین روز از برگزاری هفتادمین نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت دیروز پنجشنبه 19 مهر پشت سر گذاشته شد و نکته بارز آن، شلوغی مشهود و محسوس اش نسبت به روز چهارشنبه بود.

شلوغ شدن فرانکفورت در دومین روز برپایی، گرمی بازار متفرقه و غذا

در روز دوم، نمایشگاه به طور قابل ملاحظه ای شلوغ شد و تراکم جمعیت در فضاهای باز و سالن های بسته آن به خوبی معین بود. حضور متراکم جمعیت بازدیدنماینده و حاضر در نمایشگاه از اولین ساعت صبح و شروع به کار آن یعنی 8 صبح قابل مشاهده بود و درهای ورودی نمایشگاه که هویت مخاطبان به وسیله آن ها آنالیز و اجازه ورودشان صادر می شد، مملو از جمعیت بود. این جمعیت هنگام ظهر در فضاهای عمومی، به ویژه غذافروشی ها و یا چادرهای عرضه اغذیه های گوناگون در حیاط مرکزی، بیشتر هم شد.

دیروز همچنین بازار برگزاری نشست های نقد و آنالیز و سخنرانی های عمومی که برای عده ای از مخاطبان ارائه می شدند، گرم بود و جلسات زیادی در نمایشگاه برگزار گردید.

نکته جالب دومین روز نمایشگاه، رونق کسب و کار مغازه های خوراکی فروشی و چادرهای دستفروشی و لوازم به اصطلاح خنزرپنزری بود. چون مردم به خوبی از این بخش های نمایشگاه استقبال کردند. همیشه این تلقی درباره نمایشگاه کتاب فرانکفورت بین ما و جمعیت منتقد نمایشگاه کتاب تهران وجود دارد، که فرانکفورت مکانی برای صرفا خرید و فروش رایت یا مذاکره است. اما بخش های جانبی و حاشیه ای این نمایشگاه بین المللی، به خوبی نیازهای متفرقه مراجعه نمایندگان را مرتفع می نمایند.

در دومین روز نمایشگاه سال جاری فرانکفورت همچنین تعداد قابل مشاهده ای از دانش آموزان و نوجوانان به نمایشگاه فرانکفورت آمدند. به هر حال، در دومین روز، وجهه عمومی نمایشگاه نسبت به روز اول، تقویت شد. اما نمی توان این نکته را از زبان افرادی که پارسال در نمایشگاه حاضر بوده اند، نشنیده گرفت که میزان حضور مخاطبان در نمایشگاه سال جاری، نسبت به دوره پیشین، کاهش داشته است. یکی از دلایل این امر هم گران تر شدن هزینه ها از جمله بلیط ورودی است.

سال گذشته هزینه حضور 5 روزه برای هر فرد در نمایشگاه فرانکفورت 102 یورو بود که این مبلغ سال جاری به 150 یورو رسیده است؛ یعنی حدودا 2 برابر شده و این مساله اعتراض و انتقاد برخی را به دنبال داشته است.

سومین روز از برپایی نمایشگاه کتاب فرانکفورت از ساعاتی قبل شروع شده و تا ساعت 6 عصر امروز به وقت این شهر ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 29 بهمن 1397 شناسه مطلب: 382

به "شلوغ شدن فرانکفورت در دومین روز برپایی، گرمی بازار متفرقه و غذا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شلوغ شدن فرانکفورت در دومین روز برپایی، گرمی بازار متفرقه و غذا"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید