محققان: تخم مرغ برای قلب شما ضرر ندارد!

به گزارش کالارنا، نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد خوردن روزانه یک تخم مرغ خطر سکته مغزی یا بیماری قلبی را افزایش نمی دهد.

محققان: تخم مرغ برای قلب شما ضرر ندارد!

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی کالارنا به نقل از دیلی میل، نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد خوردن روزانه یک تخم مرغ خطر سکته مغزی یا بیماری قلبی را افزایش نمی دهد.

محققان می گویند مصرف روزانه یک تخم با افزایش خطر همراه نیست و این نتیجه برگرفته از آنالیز های مطالعات اخیر طی سال های گذشته است.

کارشناسان، اسناد رژیم های غذایی افراد سالم را که به طور متوسط یک تا پنج تخم مرغ در هفته مصرف می کردند را اندازه گیری کردند و درنهایت دریافتند، خوردن متعادل تخم مرغ پیغامد منفی برای قلب در پی ندارد.

بیماری های قلبی عروقی علت اصلی مرگ و معلولیت در سراسر دنیا است؛ در حالیکه تخم مرغ دارای میزان بالایی کلسترول رژیمی است اما منبع خوب پروتئین، بسیاری از ویتامین ها و ترکیبات زیست فعال مانند فسفولیپید و کاروتنوئیدها است.

یک آنالیز از مطالعات اجرا شده طی سی ساله گذشته نشان داده است که تخم مرغ بیماری قلبی یا سکته قلبی را افزایش نمی دهد و اگر میزان مصرف آن رعایت گردد و فرد از یک سبک زندگی سالم پیروی کند، فوایدی برای سلامتی نیز دارد.

تخم مرغ ها به دلیل دارا بودن کلسترول، مدت هاست که مورد بحث جدی قرار دارند تا نقش آنها در ایجاد بیماری های قلبی تعیین گردد، اما دانشمندان درنهایت به این نتیجه رسیدند که میان مصرف متعادل تخم مرغ و بروز این دسته از بیماری ها هیچ پیوندی وجود ندارد.

محققان دانشگاه هاروارد که سرپرست این پژوهش بودند، هیچ ارتباطی بین مصرف تخم مرغ و خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی (CVD) مشاهده نکردند.

ژان فیلیپ دورین، نویسنده این مطالعه گفت: ارتباط بین مصرف تخم مرغ و خطر بیماری های قلبی عروقی موضوعی است که طی یک دهه گذشته مورد بحث و آنالیز شدید بوده است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1183

به "محققان: تخم مرغ برای قلب شما ضرر ندارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان: تخم مرغ برای قلب شما ضرر ندارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید