مسلمانان انگلیس در صف مقدم مبارزه با کرونا و اسلام هراسی

به گزارش کالارنا، مسلمانان انگلیس این روزها در حالی در صف مقدم مبارزه با ویروس کرونا در این کشور قرار دارند که تا چندی پیش مقامات و رسانه های این کشور اسلام هراسی را در دستور کار داشتند.

مسلمانان انگلیس در صف مقدم مبارزه با کرونا و اسلام هراسی

به گزارش گروه بین الملل کالارنا، همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در انگلیس، مسلمانان این کشور و به خصوص پزشکان مسلمان ثابت کردند که در صف نخست دفاع از مردم در برابر این بیماری بودند.

به گزارش شبکه خبری تی آرتی، فایز عایش یکی از پزشکان مسلمان با اصالتی سوری است که جزو اولین پزشکانی بود که در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا در انگلیس قرار داشت و به دلیل ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داد.

وی یکی از چند پزشک مسلمان انگلیسی بود که در صف مقدم مبارزه با کرونا قرار داشت. دکتر امجد الحورانی، دکتر حبیب زایدی، دکتر عادل الطیار و دکتر محمد سامی شوشه از دیگر پزشکان مسلمان انگلیسی بودند که به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

از چپ، عادل الطیار و ألفا سعدو و حبیب زایدی و أمجد الحورانی

تمامی این پزشکان مبارزه مستقیم و خدمت به بیماران در داخل بیمارستان ها را انتخاب کردند.

مهاجران در انگلیس و به خصوص مسلمانان طی سال های اخیر و پس از تشدید اسلام هراسی در این کشور که حتی بوریس جانسون نخست وزیر کنونی انگلیس نیز در آن دمیده بود، دوران سختی را سپری کردند.

بر اساس آمار بخش بهداشت و درمان انگلیس، از هر 5 پزشک در انگلیس یکی غیر انگلیسی بوده و از خارج از بریتانیا به این کشور آمده است.

نکته قابل توجه این است که رسانه ها و روزنامه های انگلیسی نظیر بی بی سی، گاردین، ایندیپندنت و دیگر روزنامه ها هیچ اشاره ای به فوت پزشکان مسلمان که در مبارزه با کرونا جان خود را از دست دادند نکرده اند.

این رسانه ها هر جایی که نامی از مسلمانان یاد شود کلمه تروریست و خشونت را به پیوست آن می آورند و اغلب اوقات به صورت منفی از مسلمانان یاد می کنند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1225

به "مسلمانان انگلیس در صف مقدم مبارزه با کرونا و اسلام هراسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسلمانان انگلیس در صف مقدم مبارزه با کرونا و اسلام هراسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید