کرونا در اروپا، از پیش بینی رکود گسترده در منطقه یورو تا ناامیدی روزافزون شهروندان آلمانی

به گزارش کالارنا، بانک مرکزی اروپا یک رکود مالی گسترده در منطقه یورو پیامد بحران کرونا را پیش بینی نموده و نامزد صدر اعظمی آلمان درباره خشم و تردید روزافزون شهروندان آلمانی پیامد عواقب این بحران هشدر داده است.

کرونا در اروپا، از پیش بینی رکود گسترده در منطقه یورو تا ناامیدی روزافزون شهروندان آلمانی

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران کرونا همچنان تیتر اول بسیاری رسانه های اروپایی بوده و عواقب سیاسی، اجتماعی و اقتصادی گسترده ای را در این اتحادیه ایجاد می نماید.

پیش بینی رکود اقتصادی گسترده در منطقه یورو

جدیدترین اخبار کرونایی از این اتحادیه حاکی از آن است که بر اساس ارزیابی بانک مرکزی اروپا بحران کرونا می تواند به یک رکود اقتصادی گسترده در منطقه یورو منجر گردد.

بر اساس گزارشی که بانک مرکزی اروپا روز آدینه منتشر نموده است در بدترین حالت کاهش 15 درصدی فراوری ناخالص ملی در سه ماهه دوم امسال میلادی در منطقه یورو در صورت تداوم محدودیت های ضد کرونایی امکان پذیر است.

بر اساس پیش بینی بانک مرکزی اروپا در صورت وقوع این سناریوی منفی بازده اقتصادی منطقه یورو همچنین تا سرانجام سال 2022 همچنان پایین تر از نرخ این بازده در اواخر سال 2019 خواهد بود.

اقدامات دولت ها برای کاهش شیوع ویروس کرونا فعالیت های اقتصادی در تمام منطقه یور را در هفته های گذشته به حال تعلیق درآورده است.

پیش بینی رکود اقتصادی در اسپانیا

دولت اسپانیا هم اعلام نموده است که بازده اقتصادی این کشور در امسال میلادی بالغ بر 9 درصد کاهش خواهد داشت.

وزیر اقتصاد اسپانیا اعلام نموده که به دلیل بحران کرونا انتظار کاهش 9.2 درصدی رشد اقتصادی را در امسال میلادی داریم.

هشدار مجارستان درباره وقوع موج دوم کرونا در پاییز

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان هم درباره وقوع موج دوم بحران کرونا در ماه های اکتبر و نوامبر امسال میلادی هشدار داده است.

وی خاطرنشان کرد که حتی اگر شیوع این ویروس در تابستان کاهش یابد احتمال گسترش مجدد آن در ماه های اکتبر و نوامبر وجود دارد. کشور مجارستان هم از روز دوشنبه کاهش محدودیت های ضد کرونایی را در دستور کار قرار می دهد.

هشدار درباره خشم و تردید روزافزون شهروندان آلمانی

آرمین لاشت، نخست وزیر ایالت نوردارین -وست فالن و نامزد ریاست حزب دموکرات مسیحی و صدر اعظمی آینده آلمان هم خواهان نگاه دقیق تر به آسیب های جدی ناشی از محدودیت های ضد کرونایی شده و در مقاله ای در نشریه فوکوس درباره شک و تردیدها فزاینده و خشم روزافزون در بین بسیاری از افرادی که در بحران کرونا زندگی، خانواده و کار خود را در معرض خطر احساس می نمایند هشدار داد.

وی تاکید نمود: ما در معرض خطر یک رکود عمیق قرارداریم که طی آن صدها هزار نفر شغل خود را از دست خواهند داد.

قرنطینه ضد کرونایی 3 روزه در ترکیه

در 31 شهر ترکیه هم به دلیل شیوع کرونا به مدت 3 روز قرنطینه مجدد اعمال می گردد. آنکارا و استانبول هم جزو این 31 شهر قرنطینه ای خواهند بود.

هشدار درباره تشدید مسائل روحی سالمندان در آلمان

حزب لیبرال دموکرات آلمان هم درخواست نموده که امکانات دیجیتالی در خانه های سالمندان گسترش پیدا کند به گونه ای که همه سالمندان در این نهادها به تلفن های تصویری دسترسی پیدا نمایند. این حزب در یک موضع گیری اعلام نموده که ممنوعیت های دیدار گسترده در خانه های سالمندان به دلیل بحران کرونا برای افراد کهنسال بسیار خطرناک بوده و در بسیاری موارد منجر به احساس تنهایی، ناامیدی و مسائل روحی و مسائل پزشکی برای آن ها می گردد.

در حدود دو سوم خانه های سالمندان در آلمان دسترسی به اینترنت وجود ندارد.

ضرر میلیاردی در انتظار بزرگترین شرکت هواپیمایی ارزان قیمت اروپا

بزرگترین شرکت هواپیمایی ارزان قیمت اروپا موسوم به رایان ایر که به صورت روزانه در بیش از 270 جهت در 21 کشور اروپایی پرواز می نماید تصمیم دارد تا 3000 شغل در این شرکت را کاهش دهد. مدیر این شرکت هواپیمایی خاطرنشان کرد که این کاهش مشاغل در درجه اول شامل خلبانان و خدمه کابین خواهد بود. رایان ایر ضرر حدودا 100 میلیون یورویی را برای سه ماه دوم امسال میلادی انتظار دارد.

کمیسیون اتحادیه اروپا هم در سطح جهانی تبلیغاتی را برای جمع آوری یاری به منظور مبارزه با بحران کرونا در پیش گرفته است.

اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی برای روز دوشنبه یک کنفرانس بین المللی آنلاین را برای اهدا نمایندگان یاری از سراسر جهان در زمینه تحقیقات، پیشگیری و درمان این بیماری برگزار می نماید. هدف ایجاد یک پایه اقتصادی 75 میلیارد یورویی که در نهایت منجر به فراوری واکسن کرونا می گردد خواهد بود.

افزایش پرونده های کلاهبرداری مرتبط با کرونا در آلمان

وزارت کشور آلمان هم از افزایش چشمگیر پرونده های مربوط به کلاهبرداری در ارتباط با بحران کرونا اطلاع داده است. نشریات آلمانی با استناد به گزارش وزارت کشور آلمان نوشتند که چگونه ترس از ویروس کرونا در جامعه در بسیاری جهات مورد سوء استفاده قرار می گیرد. این گزارش از جمله ازارائه داروهای تقلبی ، ماسک و موداد و تجهیزات محافظتی تقلبی در اینترنت اطلاع داد.

کرونا در اروپا همچنان قربانیان بیشتری می گیرد

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در اسپانیا نشان می دهد که تا به حال در این کشور 239639 نفر به کرونا مبتلا شده و 24543 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم 205463 نفر به کرونا مبتلا شده و 27967 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

انگلیس هم به شدت تحت تاثیر بحران کرونا قرار گرفته و تا به حال 171253 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و 26771 نفر هم در اثر ابتلا به لین بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 167178 نفر به کرونا مبتلا شده 24376 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را ز دست داده اند.

آلمان هم به شدت تحت تاثیر بحران کرونا واقع شده است و بر اساس آمارهای رسمی تا به حال 163009 نفر در این کشور بهکرونا مبتلا شده و 6623 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1249

به "کرونا در اروپا، از پیش بینی رکود گسترده در منطقه یورو تا ناامیدی روزافزون شهروندان آلمانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از پیش بینی رکود گسترده در منطقه یورو تا ناامیدی روزافزون شهروندان آلمانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید