هشدار به پرسپولیس؛ بازیکن تستی کلاه باشگاه را برندارد!

به گزارش کالارنا، به گزارش خبرنگاران، بعد از بازی پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک بود که رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت یک بازیکن اروپایی شنبه شب به تهران می آید تا به صورت تستی در تمرینات این تیم شرکت کند.

هشدار به پرسپولیس؛ بازیکن تستی کلاه باشگاه را برندارد!

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس هم در نشست خبری پس از این بازی تایید کرد که عملکرد بازیکن اروپایی را از روی فیلم دیدن نموده است و امضای قرارداد با او منوط به حضورش در تمرین و جلب رضایت کادر فنی است.

حضور بازیکن تستی در تمرین تیم های ایرانی موضوع تازه ای نیست و برخی مواقع بازیکنان توانمندی هم از این طریق به فوتبال ایران معرفی شده است اما این موضوع گاهی پیچیدگی ها و دردسرهای خاص خودش را هم داشته است.

در سال های گذشته بوده اند بازیکنانی که قرار بوده به صورت تستی و آزمایشی در تمرین تیم های ایرانی شرکت نمایند اما بعد از آنکه نتوانستند انتظارات را در تمرین برآورده نمایند، برای گرفتن غرامت به فیفا شکایت نموده اند.

نمونه شاخص این بازیکنان یازالده گومز پرتغالی بود که سال 1396 حتی در تست های پزشکی استقلال هم شرکت کرد ولی قراردادی با او امضا نشد. گومز به همین علت از استقلال به فیفا شکایت کرد و باعث شد این باشگاه ایرانی نزدیک به یک سال در فیفا دوندگی و اثبات کند که ادعای بازیکن برای گرفتن غرامت نادرست است.

این پرونده البته در نهایت ختم به خیر شد و به گفته مدیران وقت باشگاه استقلال، شکایت گومز در فیفا با دفاعیات طرف ایرانی به جایی نرسید. در آن موقع عنوان می شد گومز به دعوتنامه ای که برایش از سوی استقلال ارسال شده بود و حاوی بندهای قرارداد بود برای شکایت به فیفا استناد نموده بود.

مورد دیگر، یک بازیکن صربستانی بود که در زمان سرمربیگری وینگو بگوویچ در گل گهر، در تمرینات این تیم حاضر شد. بعد از برکناری بگوویچ، مجید جلالی راهنمایی گل گهر را بر عهده گرفت و این بازیکن را از نظر فنی تایید نکرد. این مدافع صربستانی هم برای گرفتن غرامت راهش را به سمت فیفا کج کرد تا بلکه از این طریق پولی به دست بیاورد.

حالا که پرسپولیس در پی ارزیابی فنی بازیکن مدنظر خود است که به گفته یحیی گل محمدی رزومه بدی هم ندارد بهتر است به این تجربیات گذشته توجه کند. پرسپولیس هنوز هم درگیر پرونده های اقتصادی است که در سال های گذشته با شکایت بازیکنان و مربیان خارجی محکوم شده و بخش عمده ای از درآمدهای باشگاه را به این موضوع اختصاص داده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 خرداد 1401 بروزرسانی: 3 خرداد 1401 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2309

به "هشدار به پرسپولیس؛ بازیکن تستی کلاه باشگاه را برندارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار به پرسپولیس؛ بازیکن تستی کلاه باشگاه را برندارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید