واکنش موسوی به تداوم فضاسازی ها علیه ایران درباره شهروندان افغان

به گزارش کالارنا، سخنگوی وزارت امور خارجه به تداوم فضاسازی بعضی رسانه های بیگانه در مورد وقوع حادثه برای بعضی شهروندان افغانستان در منطقه مرزی با ایران واکنش نشان داد.

واکنش موسوی به تداوم فضاسازی ها علیه ایران درباره شهروندان افغان

به گزارش کالارنا، سیدعباس موسوی گفت: همانگونه که پیشتر توسط مقامات مختلف کشورمان بیان شد اخبار منتشره مبنی بر اینکه تعدادی از اتباع افغانستان توسط مرزبانان ایرانی مجبور به بازگشت به افغانستان با عبور از رودخانه هریررود شده و دچار حادثه شده اند را قویا تکذیب می کنیم.

سید عباس موسوی اضافه کرد: برغم بی ارتباط بودن موضوع به ایران و با توجه به درخواست مقامات افغانستان، این وزارتخانه بدلیل روابط برادرانه مبتنی بر اصول حسن نیت و حسن همجواری بین دو کشور، امروز چهارشنبه طی یادداشتی رسمی به سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران آمادگی مقامات ذیربط در ایران را برای همکاری مشترک با طرف افغانستانی برای آنالیز ادعاهای مطرح شده گفت.

موسوی توضیح داد: جمهوری اسلامی ایران مرزهای خود با افغانستان را مرزهای صلح و دوستی دانسته و بر عزم و اراده خود برای تداوم روابط محبت آمیز و برادرانه با کشور جمهوری اسلامی افغانستان بر اساس احترام متقابل تاکید می کند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1287

به "واکنش موسوی به تداوم فضاسازی ها علیه ایران درباره شهروندان افغان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش موسوی به تداوم فضاسازی ها علیه ایران درباره شهروندان افغان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید