واگذاری سهام سایپا و ایران خودرو چقدر جدی است؟

به گزارش کالارنا، به گزارش خبرنگاران، اواسط فروردین ماه، وزیر صمت، سید رضا فاطمی امین در جلسه شورای اداری شهرستان نیشابور با اشاره به غیربومی بودن هیات مدیره شرکت های دولتی در کشور اظهار کرد: بومی گزینی از اصول دولت است و واگذاری ایران خودرو و بدنبال آن سایپا به بخش خصوصی هستیم تا مشکل بطور اساسی حل گردد.

واگذاری سهام سایپا و ایران خودرو چقدر جدی است؟

پس از آن رئیس سازمان خصوصی سازی در واکنش به صحبت های وزیر آزادسازی سهام دولتی در وثیقه بانکها، اختصاص سهام درونی خودروسازها (تودلی) به بازپرداخت تسهیلات، اصلاحات و شفافیت اقتصادی این شرکت ها و تجمیع سهام صندوق بازنشستگی کشوری، سهام درونی خودروسازها و سهام دولتی ایران خودرو و سایپا برای عرضه را، سه شرط واگذاری خودروسازان اظهار داشت.

وزارت صمت هنوز چیزی اعلام ننموده است!

در این راستا، حسین قربانزاده، رئیس سازمان خصوصی سازی با تاکید بر اینکه تا زمانی که سهام در وثیقه سایپا و ایران خودرو آزاد نگردد، امکان واگذاری سهام آن ها وجود ندارد، به ایسنا گفت: از سوی دیگر شرکت ها سهام تودلی دارند و نهادهایی مانند صندوق بازنشستگی هم سهام دارند که میتواند یکپارچه گردد اما باید این عزم وجود داشته باشد و خود شرکت ها و وزارت صمت هم همراهی نمایند.

وی به این سوال که وزارت صمت به سه شرط مذکور چه واکنشی نشان داد، پاسخ داد: وزارت صمت واکنشی نداشت. البته اقای فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت در مصاحبه هایی اعلام نموده است که پیگری سهام تودلی پیگیر هستند اما درمورد پیشنهادهای دیگر سازمان هیچ واکنشی نشان نداده اند.

رئیس سازمان خصوصی سازی در انتها تاکید نمود: اینکه سهام سایپا و ایران خودرو چه زمانی واگذا رگردد، بستگی به اعلام وزارت صمت دارد که هنوز به ما چیزی اعلام ننموده اند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 26 خرداد 1401 بروزرسانی: 26 خرداد 1401 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2332

به "واگذاری سهام سایپا و ایران خودرو چقدر جدی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری سهام سایپا و ایران خودرو چقدر جدی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید