کشف 22 میلیون جفت دستکش و 67 هزار لیتر الکل در تهران

به گزارش کالارنا، رئیس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: حدود یک میلیون ماسک، 22 میلیون جفت دستکش، نزدیک به 67 هزار لیتر الکل و 31 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده کشف شد و همچنین 189 نفر دستگیر شدند.

کشف 22 میلیون جفت دستکش و 67 هزار لیتر الکل در تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سردار کیوان ظهیری، رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ پیش از ظهر امروز در بازدید از مرکز قلب تهران اظهار کرد: سلامت و امنیت دو رکن اساسی هر جامعه است که اگر خدشه ای به هر یک از رکن ها وارد شود اثرات جبران ناپذیری به جامعه وارد خواهد شد و بی ثباتی و ناامنی در آن جامعه حاکم خواهد شد که ما، نیروی انتظامی، با اشرار، با سارقین، با افرادی که مخل امنیت هستند و ناهنجاری ایجاد می کنند، مقابله می کنیم.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: پلیس پیشگیری بزرگ ترین پلیس تهران بزرگ است، هر شهروندی از منزل خود خارج می شود اولین پلیسی که با آن برخورد می کند پلیس پیشگیری است، چون با نیرو های کلانتری برخورد می کند و هر اتفاقی می افتد، هر درخواست و شکایتی دارد ابتدا باید به کلانتری محل مراجعه کند و در نتیجه بزرگ ترین پلیس در تهران و در کل کشور پلیس پیشگیری است که وظیفه امنیت و ایجاد نظم و آرامش را در سطح کشور برعهده دارد.

سردار ظهیری بیان نمود: از اینکه امروز خدمت شما رسیدم به این جهت است که بگویم ما به عنوان پلیس در کنار شما مدافعان سلامت هستیم. شما که جان خود را در کف دست گرفتید و در خط مقدم می جنگید. اینکه می گویم خط مقدم واقعاً این چنین است. خط مقدم است که مین گذاری شده و هر لحظه ممکن است انفجاری رخ دهد. ما این را می دانیم، ملت ایران این را می دانند. کشور جمهوری اسلامی ایران مردمانی دارند که قدرشناس هستند و قدر شما ها را می دانند.

وی ادامه داد: شما که در این خط مقدم که احتمال هر لحظه انفجار وجود دارد، خدمت می کنید. کسانی که در جبهه جنگ می جنگند وقتی در خط مقدم مین گذاری می شود رزمندگانی بودند که جان خود را می گذاشتند و از روی مین رد می شدند تا راه را باز کنند. همین وظیفه را شما انجام می دهید و این را شاهد هستیم. کسی که احتمال می دهد وارد این عرصه شود احتمال آلودگی او وجود دارد، وقتی آلوده شد احتمال دارد جان خود را از دست بدهد، با تمام این شرایط این کار را انجام می دهد و این جای تشکر و قدردانی دارد که بنده به نوبه خود به عنوان یک شهروند که در این کشور زندگی می کنم تشکر و قدردانی می کنم.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت اظهار کرد: تک تک عزیزانی که در این عرصه زحمت می کشند، پزشکان، پرستاران، کادر درمانی، خدمات و ... فرقی نمی کند. اگر به دست به دست هم دادند کمک کردند و توانستند با این ویروس مقابله کنند. شاهد هستیم در کشور های دنیا چه اتفاقاتی رخ می دهد، ولی شما عزیزان با همدلی، کمک و همگرایی حتی سبقت برای شیفت دادن می گیرید تا بتوانید به ملت خدمت رسانی کنید و این رکن اساسی سلامت و امنیت است که مکمل هم هستند و باید ما به کمک شما و شما به کمک ما می آیید، بتوانیم خدمت رسانی به ملت کنیم و ان شاالله تا سرانجام این کار را ادامه دهیم.

وی گفت: در کلیپی که پخش شد حضرت آقا فرمودند شما مدافعان در خط مقدم خوب درخشیدید و اوج افتخار این خدمت متعلق به کادر درمانی و مجموعه درمانی است. چه افتخاری بالاتر از اینکه حضرت آقا این لوح را به شما عزیزان دادند. واقعاً به نوبه خود غبطه به شما می خورم که در خط مقدم زحمت می کشید و این جای شکر دارد که ملت ایران قدردان شما عزیزان است.

سردار ظهیری ادامه داد: در سطح شهر گزارشات را می بینیم و رصد می کنیم چقدر به فکر مردم هستند، چقدر همدلی دارند، چقدر کمک مومنانه آغاز شده و چقدر مردم به فکر همدیگر هستند. در هیچ جای دنیا چنین اتفاقی نخواهد افتاد. نخواهیم دید که برای کمک به همنوع خود سبقت می گیرند و من به نوبه خدم تبریک به ملت می گویم. امروز خدمت شما آمدیم تا تعدادی از بزرگواران در این جلسه حضور دارند، به کنندگی دست تک تک عزیزان را می بوسیم. افتخار می کنیم که بزرگانی همچون شما داریم. همکاران خوبی هم، چون شما داریم که در عرصه سلامت زحمت می کشید و ان شاالله خداوند به شما عزت و عاقبت به خیری عنایت کند.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت خاطر نشان کرد: ما به عنوان پلیس پیشگیری به محض اینکه ویروس کرونا در ایران شناخته شد و یکسری افراد سودجو از این فرصت سواستفاده کردند و افرادی بودند که جان مردم برای آن ها اهمیت نداشت. یعنی حیات وجود آن ها نبود و احتکار را آغاز کردند، اجناسی که داشتند را احتکار کردند و قیمت ها را افزایش دادند. این در دستور کار پلیس قرار گرفت و از ابتدا جزو اولویت های کاری ما بود و تیم های عملیاتی پلیس تشکیل شد. نسبت به شناسایی و برخورد با این ها با هماهنگی مرجع قضائی که انصافاً مرجع قضائی در این بحث خیلی حمایت کردند آغاز شد به صورت تیم های مشترک تلفیقی، هم وزارت بهداشت و هم تیم های تعزیرات و هم پلیس حضور داشتند که توانستند انبار های مختلف در داخل تهران یا شهر های مختلف را شناسایی کنند.

سردار ظهیری یادآور شد: پلیس پیشگیری در پایتخت حدود یک میلیون ماسک، 22 میلیون جفت دستکش، نزدیک به 67 هزار لیتر الکل، 31 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده و موارد دیگر کشف کرده است؛ البته این آمار متغیر است و امکان دارد اعداد و ارقام مناسب با کشفیات کم یا زیاد شود. همچنین 189 نفر در تهران درباره این موضوعات دستگیر شدند که برخورد شدیدی هم با این افراد شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1269

به "کشف 22 میلیون جفت دستکش و 67 هزار لیتر الکل در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 22 میلیون جفت دستکش و 67 هزار لیتر الکل در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید