آلودگی هوای تهران برای گروه های حساس

به گزارش کالارنا، تهران (پانا) - بر اساس پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، اگرچه میانگین کیفیت هوای مرکز اکنون در شرایط قابل قبول است ولی از صبح امروز (20 مهرماه) با عدم وزش باد موثر و افزایش ترافیک، کیفیت هوای مرکز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

آلودگی هوای تهران برای گروه های حساس

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه امروز (20 مهرماه) با افزایش ترافیک صبحگاهی در منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

با افزایش پایداری جوی در طول روز پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد. عدم وزش باد مؤثر هم زمان با افزایش تردد خودروها تا اواخر وقت سه شنبه (20 مهرماه) باعث افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و درنتیجه برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود، هرچند با افزایش نسبی تندی باد در ساعات پایانی سه شنبه (20 مهرماه) تاحدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد.

در صبح روز چهارشنبه (21 مهرماه) افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و در بیشتر منطقه ها پرتردد کاهش کیفیت هوا را در پی خواهد داشت. عدم وزش باد مؤثر در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد.

همنچنین افزایش ترافیک همراه با تداوم پایداری و سکون جوی تا اواخر وقت چهارشنبه (21 مهرماه) سبب افزایش غلظت ذرات معلق و تجمع آلاینده ها خواهد شد و به تبع آن برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر منطقه ها پرتردد پیش بینی می شود.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 82 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 88 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2106

به "آلودگی هوای تهران برای گروه های حساس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلودگی هوای تهران برای گروه های حساس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید