اختلاف دیدگاه در هیات مدیره پرسپولیس، دوئل در سایه برای مدیرعاملی

به گزارش کالارنا، به گزارش خبرنگاران، رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران در حالی به دلیل شیوع ویروس کرونا با تعطیلی روبرو شد که پرسپولیس تا سرانجام هفته بیست و یکم با 47 امتیاز در حالی صدرنشین است که با تیم های دوم و سوم جدول، اختلاف 10 امتیازی دارد.

اختلاف دیدگاه در هیات مدیره پرسپولیس، دوئل در سایه برای مدیرعاملی

با این حال باشگاه پرسپولیس با وجود پیروزیت های متوالی تیمش در فوتبال باشگاهی ایران با مسائل مدیریتی فراوان دست و پنجه نرم می کند. محمدحسن انصاریفرد در همان روزهای ابتدایی تعطیلی بازی ها به دلیل اختلافات شدید با هیأت مدیره، از مدیرعاملی استعفا داد تا مهدی رسول پناه به عنوان رئیس هیأت مدیره قبول مسئولیت کرده و سرپرست باشگاه شود.

ایرج عرب نیز در نیم فصل رقابت های لیگ برتر به دلیل اختلاف با انصاریفرد مدیرعامل وقت پرسپولیس از هیأت مدیره کنار رفت تا روزهای سخت مدیریتی با کوهی از بدهی های مالی فرا برسد.

پس از جدایی انصاریفرد، مهدی محمدنبی نیز از جمع چهار نفره هیأت مدیره جدا شد. او رفتن به ساختمان فدراسیون را برای نشستن روی صندلی دبیرکلی به ماندن در هیأت مدیره پرسپولیس ترجیح داد.

از این رو از جمع پنج نفره هیأت مدیره پرسپولیس در ابتدای فصل تنها مهرداد هاشمی، مهدی رسول پناه و علی رغبتی باقی ماندند تا راهکاری را برای تأمین بدهی دو میلیون یورویی پرسپولیس و همچنین کسری بودجه نزدیک به 25 میلیارد تومانی سرخ ها بابت باقیمانده قرارداد با بازیکنان این تیم را برای فصل جاری تأمین کنند.

مهرداد هاشمی مدیرعامل اسبق باشگاه سایپا تهران که محکومیت های پرسپولیس از سوی فیفا بابت عدم پرداخت مطالبات بازیکنان و مربیان خارجی را بر عهده گرفته است در ظاهر حاضر به پذیرش مدیرعاملی نشد. هر چند که در این مورد گفته می شود او بی میل به قبول مسئولیت مدیرعاملی نیست و تلاش هایی را هم در همین زمینه صورت داده است.

باشگاه پرسپولیس با کارگزار رسمی خود در جهت استفاده از برند باشگاه برای درآمدزایی نیز به مشکل خورده و می خواهد سهم پرسپولیس رادر این قرارداد بیشتر کند اما مدیران این شرکت تا به امروز حاضر به پذیرش این شرط نشده اند.

همچنین سرخ ها هنوز پیروز به جذب اسپانسر برای ادامه رقابت های لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا نشده اند تا بتوانند پولی دریافت کرده و بدهی های خود را تا حدودی پرداخت کنند. این اتفاق به خاطر اختلاف نظر بین سه عضو فعلی هیأت مدیره پرسپولیس رقم خورده است.

بن بست فعلی پرسپولیس در عقد قرارداد با شرکت های تجاری برای تأمین منابع مالی و حجم انبوه طلبکاران سبب شده تا بحران مالی در این باشگاه بیشتر از گذشته شود و هیأت مدیره ای که با یکدیگر اختلاف سلیقه پیدا کرده اند کاری از پیش نبرند.

اتفاقی که باعث شده تا هر یک از اعضا مصاحبه های جداگانه ای را با مسعود سلطانی فر وزیر ورزش داشته و او را در جریان تصمیم گیری های جاری نیز قرار دهند تا منتظر تصمیم نهایی رئیس حقوقی مجمع باشگاه پرسپولیس برای سامان دادن به شرایط فعلی چینش اعضای هیأت مدیره باشد.

در این میان نیاز هیأت مدیره پرسپولیس به دو عضو جدید دست وزیر ورزش را باز گذاشته تا در مذاکره با گزینه های مد نظرش، نیم نگاهی هم به انتخاب مدیرعامل از بین دو عضو جدید داشته باشد. در این رابطه مصاحبههایی هم بین وزیر ورزش و چند مدیر باسابقه ورزشی اجرا شده و این احتمال وجود دارد که مدیرعامل جدید پرسپولیس از افرادی غیر از سه عضو فعلی هیأت مدیره انتخاب شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1224

به "اختلاف دیدگاه در هیات مدیره پرسپولیس، دوئل در سایه برای مدیرعاملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف دیدگاه در هیات مدیره پرسپولیس، دوئل در سایه برای مدیرعاملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید