افزایش بهای بنزین در آمریکا در پی حمله سایبری به بزرگترین خط لوله سوخت

به گزارش کالارنا، خبرگزاری خبرنگاران- درپی حمله سایبری به بزرگترین خط لوله انتقال مواد سوختی آمریکا، بهای بنزین در جایگاه های سوخت گیری این کشور به طور بی سابقه ای افزایش یافت.

افزایش بهای بنزین در آمریکا در پی حمله سایبری به بزرگترین خط لوله سوخت

با ما همراه باشید و درباره خرید متعادل بیشتر بدانید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، درپی حمله سایبری به بزرگترین خط لوله انتقال مواد سوختی آمریکا، بهای بنزین در جایگاه های سوخت گیری این کشور به طور بی سابقه ای افزایش یافت.

شدت و گستردگی این حمله به حدی بود که باعث کاهش ذخایر انبار های بنزین آمریکا شد و هجوم مردم را به جایگاه های سوختگیری در برخی از مناطق آمریکا به همراه داشت.

روز دوشنبه و در سومین روز از قطع جریان خط لوله کولونیال، تقاضا برای بنزین در آمریکا تا 20 درصد افزایش یافت و در ایالت های جورجیا، فلوریدا، کارولینای جنوبیف کارولینای شمالی و ویرجینیا تقاضا برای خرید بنزین 40.1 درصد افزایش یافت که از هجوم مردم به جایگاه های سوختگیری ناشی از وحشت و ترس شدید بود.

اندرو لیپو رئیس شرکت مشاوره انرژی لیپو Lipow Oil Associates واقع در هیوستون در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی جی تی ان گفت: این حادثه نشان می دهد که زیرساخت های انرژی هنوز کاملا آسیب پذیر است، زیرا به نظر می رسد که بدافزار و باج افزار یک قدم جلوتر از توانایی امکانات زیرساختی برای مبارزه با آن است و این یک نمونه تمام عیار از وضع تدابیر امنیتی یک شرکت خط لوله نفتی است که احتمالاً قبلاً برای از این نوع حملات اندیشیده است. اما آنچه دیدیم کافی نبود.

لیپو اضافه کرد: قبل از هرچیز، به یاد داشته باشید که این یک مسئله منطقه ای در ایالت های واقع در سواحل شرقی و اقیانوس اطلس در جنوب شرق آمریکاست که قادر به تأمین منابع خود نیستند. به خاطر داشته باشید خط لوله کولونیال، هر پنج روز یکبار به این پایانه ها مواد سوختی می رساند. بنابراین، اگر قطع جریان انتقالی از این لوله ادامه یابد، شما شاهد چنین کمبود هایی در بخش عرضه در جایگاه های سوختگیری خواهید بود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1967

به "افزایش بهای بنزین در آمریکا در پی حمله سایبری به بزرگترین خط لوله سوخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش بهای بنزین در آمریکا در پی حمله سایبری به بزرگترین خط لوله سوخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید