انتقاد وزیر دفاع اسبق آمریکا از تصمیم های آبکی ترامپ

وزیر دفاع پیشین آمریکا با انتقاد از ادعای ترامپ در زمینه حمله به ایران و سپس لغو آن در لحظات پایانی گفت، من بعید می دانم که درباره این تصمیم مهم بحث و بررسی خاصی اجرا شده باشد.

انتقاد وزیر دفاع اسبق آمریکا از تصمیم های آبکی ترامپ

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از نیوزمکس، لئون پانتا وزیر دفاع پیشین و رئیس اسبق سازمان سیا درباره تصمیم اعلامی ترامپ برای حمله نظامی به مواضع ایران و همچنین لغو دقیقه نودی آن اظهار نظر کرد.

پانتا در پاسخ به این سوال گفت: از اینکه این حمله نظامی انجام نشد کمی آسوده شدم.

وی با اشاره به عقب نشینی ترامپ در لحظات آخر نیز گفت: من تشکر می کنم که چنین چیزی رخ نداد. اما امیدوارم که آنها خوب آماده شده بوده باشند برای چنین تصمیمی تا اینکه این تصمیم را در دقیقه آخر گرفته باشند.

با این حال پانتا از دولت آمریکا انتقاد کرد که اجازه داده است اوضاع به چنین نقطه ای برسد. وی با اشاره به این موضوع اضافه نمود: در اغلب دولتهای آمریکا چنین تصمیمی موضوعی است که به طول کامل روی آن بحث و بررسی شده است، من بعید می دانم که این مورد(تصمیم به حمله و لغو آن در لحظات آخر) در دولت فعلی آمریکا رعایت شده باشد.

وزیر دفاع اسبق آمریکا در ادامه اضافه نمود: صادقانه بگویم، اگر شما در دولت چنین تصمیمی برای حمله نظامی گرفته اید، طبق تجربه من باید آن را پیش ببرید، اگر ناگهان نظرتان تغییر کند باید هواپیماهایتان که در هوا هستند را دستور عقب نشینی بدهید؛ اینها می توانند حتی منجر به اشتباهات محاسباتی بزرگتر شوند.

لئون پانتا در انتها به کاخ سفید توصیه کرد که حضور خود را در منطقه تقویت کند و بیشتر و بیشتر به دنبال دیپلماسی و مذاکره باشد.

وزیر دفاع پیشین آمریکا پیش از این نیز از سیاستهای ترامپ به ویژه در قبال ایران انتقاد کرده بود.

وی اخیرا در مصاحبه با شبکه ام اس ان بی سی درباره سیاست های دولت دونالد ترامپ درباره ایران و تلاش عده ای برای وارد کردن آمریکا به جنگ با ایران گفت: من در وهله اول به دنبال این هستم که بفهمم سیاست خارجی این دولت چیست. اما چیزی نمی فهمم.

وی اضافه نمود: ترامپ هیچ استراتژی اصولی و مشخصی ندارد و فقط اینجا ما یک رئیس جمهوری داریم که تصمیم گرفته قلدری کند و توئیت کند و هرچیزی که دوست دارد بگوید؛ بدون اینکه هیچ نوع استراتژی جامعی، درباره اینکه چگونه می خواهید با همه این مسائل مهم و حساس در جهان رودررو شوید، داشته باشید.

وزیر دفاع پیشین آمریکا همچنین گفته بود، اکنون موقعیت بسیار خطرناکی برای آمریکا است چرا که رقبای ما در این سردرگمی آمریکا در حال پیشرفت هستند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 17 مرداد 1398 شناسه مطلب: 558

به "انتقاد وزیر دفاع اسبق آمریکا از تصمیم های آبکی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد وزیر دفاع اسبق آمریکا از تصمیم های آبکی ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید