بازگشت برانکو به پرسپولیس؛ بازی دو سر باخت

به گزارش کالارنا، روز های سخت گابریل کالدرون زودتر از آنچه تصور می شد، فرا رسید.

بازگشت برانکو به پرسپولیس؛ بازی دو سر باخت

به گزارش، روز های سخت گابریل کالدرون زودتر از آنچه تصور می شد، فرا رسید. دو شوت مهارنشدنی از استنلی کی روش و محمد محبی، بار دیگر بازار مقایسه کالدرون با برانکو را داغ کرد. عجیب اینکه برد در دربی، آنطور که انتظار می رفت مربی آرژانتینی را روی سکو ها محبوب نکرد و به محض اینکه سوت پایان بازی با سپاهان به صدا درآمد، انتقاد ها از کالدرون اوج گرفت.

این روز ها آنچه در گروه های هواداری درباره اش صحبت می شود، ایده ای جذاب، اما خطرناک است؛ کنار گذاشتن کالدرون و بازگشت برانکو به پرسپولیس. حتی پیش از آغاز فصل این یک گزاره قابل پیش بینی بود. با محبوبیت بی نظیر برانکو در پرسپولیس، عجیب نبود که به محض هر ناکامی تماشاگران از دوران خوشی یاد کنند که با پروفسور داشتند، اما شدت دریافت انتقاد ها از گابریل کالدرون و زمزمه ها برای بازگشت برانکو به پرسپولیس از سه منظر قابل بررسی است:

اول: از همان روزی که برانکو خیلی زود در الاهلی به پایان خط رسید، مشخص بود هوادارانی که با او خاطرات شیرینی داشتند به عنوان آلترناتیو کالدرون به او نگاه کنند، اما برای کارنامه حرفه ای برانکو بهتر است که برای بازگشت به ایران خیلی عجول نباشد.

برانکو در 9 سال فاصله میان مربیگری در تیم ملی و پرسپولیس، در چین، امارات، عربستان و کرواسی مربیگری کرده بود و این مهم ترین وجه تمایز او با هموطنانش یعنی وینکو بگوویچ یا دراگان اسکوچیچ است که به طور معمول به جز ایران از جای دیگری پیشنهاد کار ندارند. برانکو تا اینجا یک مربی بین المللی با رزومه ای قابل اعتنا بوده، اما اگر بخواهد خیلی زود به ایران برشود، به این معنا است که صرفاً در مختصات فوتبال ایران می تواند به موفقیت برسد.

دوم: جابه جایی مربیان در دنیای واقعی با بازی پلی استیشن تفاوت های زیادی دارد. حتی اگر مدیران پرسپولیس به شکلی غیرمنتظره به این نتیجه برسند که در این مقطع از فصل باید عذر کالدرون را بخواهند و برانکو را بازگردانند، باید از یک سو دستمزد مربی آرژانتینی را تمام و کمال پرداخت کنند و از سوی دیگر قراردادی سنگین با برانکو ببندند. در حالی که هنوز بخش عمده ای از مطالبات فصل گذشته برانکو هم پرداخت نشده و با این جابه جایی، پرسپولیس در واقع در یک فصل پول استخدام دو مربی خارجی را می پردازد.

سوم: طعنه آمیز است که پرسپولیس فصل پیش در همین مقطع (پایان هفته پنجم) با دو برد مقابل پدیده و فولاد و سه مساوی برابر استقلال خوزستان، نفت مسجد سلیمان و نفت آبادان، 9 امتیاز اندوخته بود و هواداران به شدت از برانکو حمایت می کردند. جالب تر اینکه پرسپولیس در لیگ هجدهم در تمام نیم فصل اول رنگ صدر جدول را ندید و در روز هایی که رتبه اول جدول میان سپاهان و پدیده دست به دست می شد، پرسپولیس در رده های سوم و چهارم در نوسان بود و در واقع در هفته شانزدهم بود که قرمز ها برای اولین بار صدرنشین لیگ شدند، اما امروز کالدرون با همین 9 امتیاز و با وجود پیروز شدن در دربی، مورد انتقاد واقع می شود و گروهی از هواداران افراطی خیلی زود به این تحلیل رسیده اند که کالدرون به درد پرسپولیس نمی خورد. این را هم در نظر داشته باشید که پرسپولیس در پنج هفته ابتدایی فصل جدید، بازی های دشوارتری نسبت به فصل گذشته داشته، اما این ها مسائلی نیست که شیفتگان برانکو در معادلاتشان به آن توجه کنند.

در مجموع به نظر می رسد ایده بازگشت برانکو به پرسپولیس، یک بازی دو سر باخت برای طرفین است. هم وجهه شغلی برانکو در این بازگشت زودهنگام آسیب می بیند و هم پرسپولیس بی هیچ دلیل قانع کننده ای مربی فعلی اش را برکنار می کند.

منبع: آی اسپورت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 755

به "بازگشت برانکو به پرسپولیس؛ بازی دو سر باخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت برانکو به پرسپولیس؛ بازی دو سر باخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید