برنامه های هفته گردشگری در تهران اعلام شد

به گزارش کالارنا، تهران برنامه های هفته گردشگری را که از پنجم تا 12 مهر برگزار می گردد، گفت که تخفیف 15 درصدی در مراکز اقامتی و پذیرایی منتخب و برپایی نمایشگاه های صنایع دستی با 15 درصد در عرضه آثار هنری، از آن جمله است.

برنامه های هفته گردشگری در تهران اعلام شد

پنجم مهر ماه برابر با 27 سپتامبر روز جهانی جهانگردی نامگذاری شده است؛ زمانی که فصل گردشگری در نیمکره شمالی سرانجام می یابد و شروع سفر در نیمکره جنوبی زمین است. شعاری که سازمان جهانی جهانگردی برای سال 2019 برگزیده: گردشگری و اشتغال؛ آینده ای بهتر برای همه است. ایران نیز سال جدید گردشگری را با شعار آموزش، مهارت و اشتغال از پنجم مهرماه شروع می نماید. وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام نموده این مناسبت در ایران، یک هفته گرامی داشته می گردد و قرار است 500 رویداد برگزار گردد. همچنین اعلام شده برخلاف سنت همواره، میزبان مراسم روز جهانی سال جاری در ایران، شهر تهران نخواهد بود و مراسم در استان سیستان و بلوچستان برگزار می گردد.

پرهام جانفشان مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران نیز اعلام نموده در تهران بیش از 30 برنامه در قالب نشست و کارگاه آموزشی، نمایشگاه صنایع دستی، تورهای تهرانگردی و شهرستان گردی با مشارکت و همکاری اصناف و اتحادیه های گردشگری برنامه ریزی و برگزار می گردد.

به گفته او، ششم تا دهم مهرماه به کارگاه های و نشست های آموزشی اختصاص دارد و تورهایی در شهرستان های ری، ورامین، شهریار، قرچک، ملارد و پاکدشت برگزار می گردد. همچنین تور پیاده روی فعالان صنعت گردشگری در بافت تاریخی تهران قدیم با مشارکت انجمن صنفی راهنمایان و دفاتر خدمات گردشگری روز آدینه 5 مهرماه برگزار خواهد شد.

وی، تخفیف 15 درصدی در مراکز اقامتی و پذیرایی منتخب از تاریخ 5 تا 12 مهر را از دیگر برنامه های این هفته اعلام کرد و ادامه داد: به منظور توجه حداکثری به رشد اقتصاد هنر در توسعه گردشگری پایدار، نمایشگاه های صنایع دستی در شهر تهران و شهرستان های استان با تخفیف 15 درصدی در عرضه آثار هنری برگزار می گردد.

میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران اعلام کرد: متقاضیان برای اطلاع و شرکت در تورهای تهرانگردی و شهرستان های تابع این استان با ارسال واژه هفته گردشگری به سامانه 5000542020 می توانند از برنامه های این هفته آگاه شوند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 732

به "برنامه های هفته گردشگری در تهران اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های هفته گردشگری در تهران اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید