بزرگ ترین خودروی برقی جهان تقریبا نیازی به شارژ ندارد

به گزارش کالارنا به نقل از نیواطلس، این کامیون برقی مجهز به بزرگترین باتری است که تاکنون بر روی یک وسیله نقلیه برقی در جهان نصب شده است.

بزرگ ترین خودروی برقی جهان تقریبا نیازی به شارژ ندارد

کامیون کمپرسی مذکور به جای موتورهای بزرگ دیزلی 23 لیتری مجهز به موتورهای برقی قدرتمند و یک بسته باتری 600 کیلووات ساعتی است. این کامیون که ای دامپر نام گرفته در معدنی در پری واقع در 100 کیلومتری زوریخ به کار گرفته شده است.

کامیون مذکور قادر به بارگیری حداکثر 60 تن صخره و سنگ بوده و آنها را برای تخلیه به پایین کوه ها منتقل می نماید. این کامیون برای رسیدن به پایین کوه در جاده ای با شیب 13 درصد حرکت می نماید و همین امر زمینه شارژ مجدد باتری های آن را فراهم می نماید. مقدار شارژ یادشده جایگزین مقدار شارژ تخلیه شده شده و باعث می گردد شارژ مجدد باتری کامیون یادشده ضروری نباشد.

استفاده از این کامیون در یک بازه زمانی ده ساله به انتقال 300 هزار تن صخره منجر شده، ولی جلوی انتشار 1300 تن دی اکسیدکربن را نیز در جو کره زمین می گیرد. این کامیون در صورت مصرف سوخت های فسیلی طی این مدت معادل 500 هزار لیتر گازوئیل مصرف می کرد. باید توجه داشت که توان و ظرفیت این کامیون برای انتقال انواع سنگ و صخره هم 2.5 برابر نمونه های مشابه گازوئیل سوز است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 654

به "بزرگ ترین خودروی برقی جهان تقریبا نیازی به شارژ ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگ ترین خودروی برقی جهان تقریبا نیازی به شارژ ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید