تالار مشاهیر ارتباطات ایران به زودی در موزه ملی ارتباطات راه اندازی خواهد شد

به گزارش کالارنا، ایسنا/ براساس آخرین اخبار منتشر گشته، تالار مشاهیر ارتباطات ایران به زودی در موزه ملی ارتباطات راه اندازی خواهد شد.

تالار مشاهیر ارتباطات ایران به زودی در موزه ملی ارتباطات راه اندازی خواهد شد

در نخستین گردهمایی اساتید و فرهیختگان ارتباطات و روابط عمومی ایران که در موزه ملی ارتباطات برگزار شد، چهارتن از اساتید برجسته این حوزه مورد تجلیل قرار گرفتند و شعبه مرکزی مرکز نوآوری پست رونمایی شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست افزود: دور هم جمع شدیم تا با ارج نهادن به دستاورد های فاخر مشاهیر ارزشمند حوزه ارتباطات و روابط عمومی ها، از زحمات این عزیزان تقدیر و تشکر نماییم.

مدیر عامل شرکت ملی پست از برگزاری اولین نمایشگاه صنعت پست خبر داد و از تمامی حضار و شرکتهای دانش بنیان دعوت بعمل آورد که در نمایشگاه صنعت پست حضور بهم رسانده و از دستاوردهای شرکت ملی پست دیدن بعمل آورند.

وی ادامه داد: با توجه به تعهداتی که در گذشته به معاون رئیس جمهور در خصوص افتتاح مرکز نوآوری شرکت ملی پست داشتیم، مایه مباهات است که شعبه مرکزی مرکز نو آوری های شرکت ملی پست را افتتاح نماییم و در توسعه هرچه بیشتر صنعت پست گام برداشته و خدمتگذار صدیق مردم شریف میهنمان باشیم.

محمد احسان خرامید - رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات در این آیین گفت: موزه جایگاه برترین ها است، چرا که از شروع، تصور ما از موزه تصویر برترین هاست.

وی ضمن قدردانی از روابط عمومی شرکت ملی پست و موزه ارتباطات بابت تدارک آیین گردهمایی فرهیختگان حوزه ارتباطات گفت: باعث افتخار است که این جمع گرد هم آمده اند تا مقدمات انتقال تجارب این قشر فرهیخته به نسل آینده فراهم شود.

خرامید گفت: درک فضای موزه به دانشجویان و معرفی سیر تحول ارتباطات به اقشار مختلف یکی از اهداف مهم این نشست است.

مصاحبه در ارتباط با مباحث ارتباطات و رسانه های نوین دیگر هدف این نشست بود که وی به آن اشاره کرد.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات افزود: موزه با تمام امکانات آن در اختیار فرهیختگان و مشاهیر ارتباطات است تا بتوان ضمن هویت بخشی به این فضا، امیدآفرینی و رونق بیشتر را در آن ببینیم.

علیرضا بای رئیس موزه ارتباطات هم ضمن خوشامد گویی به میهمانان مراسم گفت: برحسب مسئولیت اجتماعی خود و در امتداد آنچه از گذشته با نام ارتباطات برجا مانده است نسبت به شروع فعالیت هایی در حوزه معرفی بزرگان این عرصه و انتقال تجربیات و آموزه های آنها به علاقمندان و همچنین ثبت رخدادهای ارتباطاتی و رسانه ای عصر نو اقدام کرده ایم که شاهد نخستین بخش آن هستیم.

سرپرست دفتر ارتباطات وامور بین الملل شرکت ملی پست افزود: تمام تلاشمان این است که یاد وخاطره بزرگانی که در این عرصه تلاش کرده اند زنده نگاه داریم و نسبت به معرفی آن به نسل آینده اقدام کنیم که از جمله این اقدامات برگزاری گردهمایی های دست اندرکاران ارتباطات است. راه اندازی اولین کتابخانه تخصصی در حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه و همچنین ایجاد مرکز پژوهش و مطالعات حوزه ارتباطات در آینده نزدیک از دیگر اقداماتی بود که وی از آن نام برد.

رئیس موزه ملی ارتباطات در ادامه افزود: همزمان با این گردهمایی رونمایی از شعبه مرکزی مرکز نوآوری پست انجام خواهد شد و از امروز موزه ملی ارتباطات که پیش از این نیز طی مراسم های مختلف دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان و استارتاپی در حوزه پست و لجستیک و تجارت الکترونیک را در معرض نمایش گذاشته بود، به عنوان فضایی مختص به مرکز نوآوری پست فعالیت خود را شروع خواهد کرد و در اختیار اعضای این مرکز قرار خواهد گرفت.

بای در خاتمه خواستار همراهی اساتید این حوزه در همراهی با موزه ارتباطات و معرفی هویت ارتباطات کشور و دمیدن جریان زندگی و روح حیات در موزه ارتباطات کشور شد.

باقر ساروخانی استاد جامعه شناسی ارتباطات در آیین تجلیل از مشاهیر ارتباطات ایران گفت: موزه جایگاه ابدیت انسان است و آنچه اهمیت دارد، دانش ما خادمان موزه هاست.

این استاد دانشگاه افزود: بالاترین ارجی که جامعه می تواند به سیاستمداران و دانشمندان و بزرگان خود دهد این است که انها را دردل موزه جای دهد.

ساروخانی گفت: همه دانش ها نیازمند موزه هستند و نیازمند جاودانی. دردانش انسانی ما همواره بزرگان دانش رادر فکر داریم و درس و کلام خود را با نام آنها شروع می کنیم، بنابراین در دانش انسانی میرایی کمتر و حضور بیشتر است.

یونس شکر خواه که عنوان پدر روزنامه نگاری آنلاین را در کارنامه دارد ضمن تشکر از عوامل دست اندرکار این مراسم گفت: باید همواره با برنامه ریزی در جهت گزینه نمودن میهمانان بتوانیم استفاده حداکثری را از تجربیات و نظرات آنان ببریم.

شکرخواه افزود: براساس تعریف شورای عالی موزه های جهان، موزه ها باید همواره بر پایه مشارکت و پیوسته سازی آثار موجود درآنها پایدار باشند.

وی در خاتمه خواستار گزینش نشست ها براساس مسائل و مسائل به جهت اندیشیدن صحیح درباره آنها شد.

شکرخواه در خاتمه از دکتر هادی خانیکی از اساتید برجسته حوزه ارتباطات نام برد و گفت: من به سهم خود از استاد بزرگوار، مولف و دانشجو پرور هادی خانیکی یاد میکنم که جای او بینهایت در بین ما خالی است.

فریدون صدیقی دیگر استاد مدعو در این نشست گفت: خواستگاه اولیه هرنوع ارتباطی خودشناسی و درک و دریافت از خود است تا بتوانیم در سایه آن به مکاشفه از آدمیانی که پیش روی ما هستند برسیم.

وی در ادامه افزود: برپایی چنین موزه هایی در بازآفرینی یافته ها و انتقال آنها به نسل آینده بسیار موثر است.

در خاتمهی مراسم ضمن انعقاد تفاهم نامه بین شرکت ملی پست با شرکت چهار فصل به منظور تجهیز شعبه مرکزی مرکز نوآوری پست در موزه ارتباطات کشور، از تمبر اختصاصی این آیین رونمایی و از یونس شکرخواه، باقر ساروخانی، فریدون صدیقی و مهدی محسنیان راد به عنوان مشاهیر ارتباطات کشور تجلیل شد.

منبع: همگردی
انتشار: 10 خرداد 1402 بروزرسانی: 10 خرداد 1402 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2516

به "تالار مشاهیر ارتباطات ایران به زودی در موزه ملی ارتباطات راه اندازی خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تالار مشاهیر ارتباطات ایران به زودی در موزه ملی ارتباطات راه اندازی خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید