آغاز صدور ویزای گردشگری از اول آبان ماه

به گزارش کالارنا، به گزارش خبرنگاران، سید عزت الله ضرغامی سه شنبه شب در سمپوزیم یکصدمین سال گردشگری ایران با تشریح شرایط کنونی صنعت گردشگری، گفت: گردشگری پیش از کرونا نیز در کشور شرایط خوبی نداشت با شیوع کرونا شرایط بدتر شد و حالا این بیمار نیاز به احیا دارد.

آغاز صدور ویزای گردشگری از اول آبان ماه

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به برگزاری جلسات مختلف با دستگاه های مختلف برای بهبود شرایط کنونی صنعت گردشگری طی روزهای گذشته، گفت: صدور ویزای گردشگری که 20 ماه متوقف شده بود، از ابتدای آبان ماه سال جاری آغاز می شود البته برای رفع مسائل حوزه گردشگری همه بخش ها باید همکاری کرده تا موانع رفع شود.

ضرغامی با بیان این که برای رفع مسائل موجود باید استبدادها را کنار بگذاریم و اجازه دهیم همه حرف هایشان بزنند، گفت: آنچه الان شاهد هستیم این است که همه حوزه ها با یکدیگر مشکل دارند، حوزه میراث فرهنگی با بخش گردشگری ، صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی با حوزه میراث فرهنگی با مشکل دارد. باید برای رونق این حوزه ها، استبداد بین حوزه ها را کنار گذاشته و با هم حرف بزنیم. دو قطبی سازی مسئله ای از این حوزه ها رفع نمی کند.

رویکرد به گردشگری باید مساله محور باشد

ضرغامی با بیان اینکه رویکرد به صنعت گردشگری باید مساله محور باشد، تاکید کرد: موانع کار و مسائل حوزه گردشگری باید معین شود تا راه حل ها را پیدا کنیم.

وی گفت: همان طور که در کشور مدیریت آبخیزداری نداریم و وقتی بارندگی می شود، کشور را سیل می برد، معضل ما هم نقدینگی است که فعالیت ها متوقف و کشور را در حال خراب شدن است؛ برای حل آن باید پول و سرمایه به حوزه کار و تولید وارد شود. سرمایه گذاران زیادی به حضور در ایران و فعالیت علاقه دارند اما آنها می گویند حاضریم 2هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کنم اما دولت باید کنار برود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به ارائه طرحی در سه سال قبل به رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: اصل آن طرح در حوزه فضای مجازی بود، اما به گردشگری هم مربوط می شد؛ ایشان درباره آن طرح دستور دادند و من هم پیگیری کردم.

وی افزود: این طرح به فضای مجازی و اینترنت اشیا مربوط می شد؛ زیرا در آینده نزدیک همه چیز از راه دور کنترل می شود، اما یک موضوع را بشر برای خود نگاه می دارد که ربطی به فضای مجازی ندارد و آن گردشگری است. در عصری که فضای مجازی تمام شئونات را در بر می گیرد باید تا دیر نشده سرمایه گذاری کرد.

محوطه کنار موزه فرش نمایشگاه و فروشگاه دائمی صنایع دستی می شود

ضرغامی با اشاره به مشکل عرضه برای تولیدات صنایع دستی گفت: محوطه کنار موزه فرش قرار است به عرضه این محصولات صنایع دستی و هنرهای سنتی اختصاص پیدا کند. چون نزدیک به موزه است. دستور دادم محوطه باز را به محل نمایش و یا فروشگاه دائمی تبدیل کنند.

وزیر میراث فرهنگی با تاکید بر ضرورت آزاداندیشی به مفاهیم تاریخ برای توسعه گردشگری، گفت: چند روز پیش به آرامگاه کوروش رفتم. در پاسخ فردی که به من گفت چرا گفتی کوروش عامل وحدت اقوام بوده گفتم که ما نباید دو قطبی فکر کنیم و تعصب داشته باشیم. اسلام هم عامل وحدت بوده است، اما کوروش هم قبل از اسلام می زیسته است.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 23 آبان 1400 بروزرسانی: 23 آبان 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2126

به "آغاز صدور ویزای گردشگری از اول آبان ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز صدور ویزای گردشگری از اول آبان ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید