ثبت رسمی اعتیاد به بازی های رایانه ای در فهرست بیماری ها

به گزارش کالارنا، تهران- خبرنگاران- سازمان بهداشت جهانی هفته آینده در خصوص ثبت اختلال اعتیاد به بازی های رایانه ای به عنوان یک بیماری رسمی، تصمیم می گیرد.

ثبت رسمی اعتیاد به بازی های رایانه ای در فهرست بیماری ها

به گزارش تارنمای اسکای نیوز، سازمان بهداشت جهانی ژوئن گذشته (خرداد - تیر 97) اعتیاد به بازی های رایانه ای را در یازدهمین بازبینی طبقه بندی بین المللی بیماری ها گنجاند و هفته آینده ثبت این اختلال به عنوان یک بیماری رسمی را به رأی خواهد گذاشت.

بعضی پزشکان از این اختلال با عنوان یک اعتیاد رفتاری بی چون وچرا یاد می نمایند که با بازی بیش ازاندازه با رایانه به طوری که بر زندگی روزانه فرد اثر بگذارد، همراه است.

از میان نگرانی های بی شمار والدینی که فرزندانشان به بازی های رایانه ای اعتیاد دارند می توان به در خطر افتادن امنیت آن ها و بروز خشونت، پرخاشگری و سوء رفتار در آنان اشاره نمود.

به گفته سازمان بهداشت جهانی، اگرچه گروه کوچکی از افراد به اختلال بازی دچارند اما پیامدهای این اختلال برای مبتلایان می تواند فاجعه بار باشد.

جیمز گوود نیز پیشتر به این اختلال مبتلا بود؛ اختلالی که کار وی را به افسردگی و نوسانات خلقی کشانده و همه بخش های زندگی اش را تحت تأثیر قرار داده بود.

وی دراین باره می گوید: اغلب اوقات به دوستانم می گفتم که نمی توانم با آن ها بیرون بروم چون کار دارم؛ اما درواقع در خانه می ماندم و تا ساعت سه صبح به بازی های رایانه ای مشغول می شدم.

نمی توان به طور قطع گفت که این اختلال در اثر خود بازی کردن به وجود می آید و یا اثر و نتیجه دیگر اختلال هاست.

محققان دانشگاه روچستر در سال 2008 با آنالیز انگیزه گیمرها برای بازی کردن دریافتند که محرک افراد برای این کار چیزی بیشتر از سرگرم شدن است.

به گفته ریچارد رایان محقق ارشد این تیم تحقیقاتی، بسیاری از بازی های رایانه ای نیازهای اولیه روانی افراد را تأمین می نمایند و گیمرها عمدتاً برای دستیابی پاداش ها، آزادی و ارتباط با دیگر بازیکنان، به بازی ادامه می دهند.

علمی**9418** 1055

منبع: ایرنا
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 525

به "ثبت رسمی اعتیاد به بازی های رایانه ای در فهرست بیماری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت رسمی اعتیاد به بازی های رایانه ای در فهرست بیماری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید