جزئیات ششمین جلسه دادگاه پوری حسینی

به گزارش کالارنا، تهران (پانا) - ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رئیس پیشین سازمان خصوصی سازی در شعبه اول دادگاه کیفری به ریاست قاضی جواهری برگزار گردید.

جزئیات ششمین جلسه دادگاه پوری حسینی

به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، در ابتدای این جلسه دادگاه قاضی جواهری خطاب به متهم میر علی اشرف عبدالله پوری حسینی گفت: در مورد اتهامات مربوط به شرکت کشت وصنعت مغان اگر دفاعیاتی دارید، بیان کنید.

متهم پوری حسینی با بیان اینکه دفاعیات را به صورت مکتوب تقدیم خواهم کرد، اضافه کرد: در مزایده اگر نفر اول امتناع یا استنکاف کند سازمان خصوصی سازی می تواند به نفر دوم و به نفر سوم بدهد.

این متهم درباره شیرین عسل نیز، گفت: بعد از استعلامات متوجه شدیم که شیرین عسل 124 میلیارد تومان سررسید پرداخت نشده به بانک ملت دارد، اما آن ها یک نامه از بانک آوردند که هیچگونه بدهی ندارند و اعتبارسنجی انجام شد و معامله را انجام دادیم.

قاضی خطاب به متهم گفت: مطابق صورت های اقتصادی، شرکت کشت و صنعت دشت مغان از سال 90 تا 94 سودده بوده است و با آغاز فرایند واگذاری زیان ده می گردد، درباره این موضوع شرح دهید و اینکه باید این واگذاری به وسیله بورس انجام می گرفته است.

متهم پوری حسینی گفت: این نگرانی وجود داشت که شرکت کشت و صنعت مغان وقتی به بورس برود قیمت آن کم گردد.

در ادامه وکیل متهم پوری حسینی در صندلی نهاده شد و گفت: موکل بنده حتی به کارشناس ها توصیه ای نداشته است و فرایند قیمت گذاری بر اساس کارشناسی ها و بر اساس تخصص اجرا شده است. اگر کارشناس گزارش خلاف واقع بدهد خود باید جوابگو باشد.

وکیل متهم پوری حسینی گفت: تمام اقدامات اجرا شده در این واگذاری ها بر اساس قانون و ظرف مهلت قانونی اجرا شده است.

در ادامه این جلسه دادگاه نماینده دادستان درباره شیرین عسل که 124 میلیارد تومان بدهی داشته است، اما نامه از بانک آورده و آن را استمهال نموده است، گفت: این واقعیت که 124 میلیارد تومان بدهی داشته است را نمی توان در نظر نگرفت حتی اگر بانک نامه داده باشد باید توان اقتصادی شخص و اهلیت او را در نظر می گرفتند تازه شواهد و مدارکی وجود دارد که نشان می دهد شیرین عسل در 4 توافق بدعهدی داشته است.

وی اضافه کرد: در مورد امتناع و استنکاف خریدار اول شرکت کشت و صنعت مغان باید بگویم نه امتناع بوده است نه استنکاف.

در بخش دیگری از این جلسه دادگاه، متهم پوری حسینی شرحاتی درباره واگذاری شرکت ایریتک و مدعی شد این واگذاری بر اساس قانون بوده است.

قاضی خطاب به متهم گفت: خود شما گفته اید که مدیران عامل شرکت ها برای واگذاری آن را زیان ده می نموده اند. دراین باره شرح دهید.

متهم پاسخ داد: نکاتی که از من نقل شده است گاهاً پس و پیش بوده است.

در انتها این جلسه دادگاه قاضی با ختم این جلسه رسیدگی، عنوان نمود که زمان جلسه بعدی متعاقبا اعلام می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1659

به "جزئیات ششمین جلسه دادگاه پوری حسینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات ششمین جلسه دادگاه پوری حسینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید