حمایت از طرح های پژوهشی بچه ها در حوزه علوم شناختی

به گزارش کالارنا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حمایت از طرح های پژوهشی محققان و پژوهشگران در حوزه های علمی توسعه و گسترش دانش در سطح کشور را به همراه دارد. با توجه به این موضوع ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دوازدهمین فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی خود را منتشر کرد.

حمایت از طرح های پژوهشی بچه ها در حوزه علوم شناختی

در این فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی طراحی برنامه های پرورش کارکردهای اجرایی اولویت است. بنابراین علاقمندان برای دریافت حمایت می توانند طرح های پژوهشی خود را در این حوزه از 19 بهمن ماه تا 19 اسفندماه امسال در سایت ستاد بارگذاری نمایند. طرح های پذیرفته شده در این فراخوان توسط ستاد و سرمایه گذاران حمایت می گردد.

اما نرم افزار کاربردی، بسته های مداد-کاغذی، کتاب و بازی های کارتی، تخته ای، حرکتی، استراتژیک (مانند بازی فکری، پازل های فضایی، بازی های منطقی، استدلالی) قالب هایی است که طراحی طرح ها بر اساس آنها می تواند انجام گردد. همچنین بسته های طراحی برنامه های پرورش کارکردهای اجرایی باید در یکی از محیط ها در دوره پیش دبستان،مدرسه، خانه، فرهنگسراها و سرای محله ها قابلیت اجرایی داشته باشد.

افزایش آگاهی بچه ها از فرآیندها و مهارت های اجرایی و تمرین و تقویت فرآیندها و مهارت های اجرایی هدف حمایت از بسته های پرورش کارکردهای اجرایی است.

در این فراخوان برای سازمان دهی برنامه های پرورش کارکردهای اجرایی یک رویکرد کل گرایانه اتخاذ شده است که بر یافته های مفهومی و تجربی بسیاری از پژوهش ها مبتنی است. پس از پژوهشگران در طراحی برنامه های پرورش کارکردهای اجرایی در هر یک از گروه های سنی پنجگانه، به حیطه های ادراک، شناخت، هیجان و عمل باید توجه داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1090

به "حمایت از طرح های پژوهشی بچه ها در حوزه علوم شناختی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از طرح های پژوهشی بچه ها در حوزه علوم شناختی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید