خبر خوش رئیس دفتر رئیس جمهور به علاقه مندان سفر به استانبول ، قطار تهران - استانبول راه اندازی می گردد

به گزارش کالارنا، رئیس دفتر رئیس جمهوری و رئیس طرف ایرانی کمیسیون مشترک مالی ایران و ترکیه از راه انداری قطار تهران - استانبول در آینده نزدیک خبر داده است.

خبر خوش رئیس دفتر رئیس جمهور به علاقه مندان سفر به استانبول ، قطار تهران - استانبول راه اندازی می گردد

خبرنگاران: محمود واعظی با اشاره به دیدار با وزیر ارتباطات و زیرساخت های ترکیه گفت: کمیته حمل و نقل یکی از کمیته های پنج گانه در کمیسیون مشترک است و ایران و ترکیه در زمینه حمل و نقل دریایی، هوایی، ریلی، زمینی و مخابرات و اینترنت و فضای مجازی با یکدیگر همکاری دارند.

وی با اشاره به اینکه فضای خوبی در کمیته حمل و نقل بین دو کشور حاکم است، اضافه نمود: در حمل و نقل ریلی تصمیمات خوبی اتخاذ شده است، راه انداری قطار تبریز - وان، تهران - آنکارا قبلا اجرا شده و در نشست های روز جاری در زمینه راه اندازی قطار تهران - استانبول تصمیم گرفته شد و طرفین در زمینه افزایش حمل و نقل جاده ای تا یک میلیون تن تصمیم گرفتند.

واعظی با اشاره به این که در نشست های کمیته حمل و نقل در زمینه تاسیس سه کریدور ترکیه - ایران به قطر، پاکستان و افغانستان نیز تصمیماتی گرفته شده است اظهار کرد: در زمینه تاسیس خط آهن از ماکو و وصل آن به شبکه ریلی ترکیه نیز تصمیم گرفته شده است که با نهایی شدن این تصمیمات امیدواریم تجار از مزیت های حمل و نقل بیش از پیش استفاده نمایند.

وی در زمینه مبادلات اقتصادی و استفاده از پول ملی بین دو کشور گفت: در این زمینه در جلسه رئیسان جمهوری دو کشور بحث شده بود و رئیسان بانک های مرکزی مامور پیگیری و اجرای این مساله شدند.

منبع: چمدان
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 739

به "خبر خوش رئیس دفتر رئیس جمهور به علاقه مندان سفر به استانبول ، قطار تهران - استانبول راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش رئیس دفتر رئیس جمهور به علاقه مندان سفر به استانبول ، قطار تهران - استانبول راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید