داعش آثار باستانی سوریه را درکشورهای غربی حراج می نماید

به گزارش کالارنا، بنا بر اعلام مسئولان بین المللی بسیاری از آثار تاریخی و باستانی به یغما رفته از اراضی تحت تصرف داعش در سوریه، به صورت قاچاق به انگلیس و دیگر کشور های غربی ارسال شده و وارد موزه ها و کلکسیون های خصوصی این کشورها می شوند.

داعش آثار باستانی سوریه را درکشورهای غربی حراج می نماید

کارشناسان می گویند ابعاد این مساله بسیار وسیع تر از آن است که تصور می شد. داعشی ها نه فقط میراث فرهنگی را از بین می برند بلکه با فروش آثار باستانی مبالغ اقتصادی هنگفتی را به دست می آورند. در حال حاضر در اراضی تحت تصرف داعش در سوریه آثار تاریخی زیادی از جمله سکه های قدیمی، کتاب های خطی و جواهرات وجود دارد. این آثار تاریخی بطور غیر قانونی به غرب برده شده و به حراج گذاشته می شوند. در بیانیه اخیر یونسکو خاطرنشان شده عکس های ماهواره ای نشان می دهند که آثار تاریخی در سوریه به طور گسترده تخریب و غارت می شوند. در ادامه این بیانیه آمده است:

محدود کردن قاچاق میراث فرهنگی مساله ای اولویت دار است چون این فعالیت به افراط گریان امکان می دهد، پول های هنگفتی را به دست آورند.گروه تروریستی داعش پس از تصرف اراضی پهناوری در شمال و شرق سوریه و شمال و غرب عراق، روز 29 ژوئن سال گذشته تشکیل دولت خلافت اسلامی در این نواحی به رهبری سرکرده خود بیان کرد. این گروه که در حال گسترش فعالیت خود در دیگر کشورها بویژه لیبی، مصر، افغانستان، یمن، تونس و نیجریه بوده و در دیگر نقاط جهان از جمله کشور های اروپایی عملیات تروریستی اجرا می نماید، یکی از بزرگترین معضلات فعلی در جهان است. منبع: ایسنامنبع: کجارو
انتشار: 8 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1098

به "داعش آثار باستانی سوریه را درکشورهای غربی حراج می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داعش آثار باستانی سوریه را درکشورهای غربی حراج می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید