درباره کرونا غُر نزنید، سیستم بهداشتی در حال فروپاشی است

به گزارش کالارنا، به گزارش خبرنگاران به نقل از وورد مترز، شمار قربانیان ویروس کرونا در برزیل تا صبح امروز شنبه به 262 هزار و 948 نفر رسیده اما با این وجود ژایر بولسونارو که به ترامپ برزیل شهرت دارد، از مردم کشورش خواسته از غر زدن و شکایت کردن در مورد کرونا خودداری کنند.

درباره کرونا غُر نزنید، سیستم بهداشتی در حال فروپاشی است

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

اظهارات بولسونارو یک روز پس از آن بود که برزیل شاهد افزایش بی سابقه مرگ در طی 24 ساعت بر اثر کرونا بود.

برزیل با بدترین موج شیوع بیماری کرونا روبرو است به طوری که سیستم بهداشتی این کشور را در بحران قرار داده است.

برای مقابله با این بحران، مقامات برخی از شهرها و ایالت ها در برزیل محدودیت هایی را اعمال کرده اند.

بروز شدید موارد تازه کرونا در برزیل به علت گسترش یک نوع جهش یافته بسیار مسری این ویروس است که تصور می شود از شهر مانائوس آمازون منشاء گرفته باشد.

با این حال بولسونارو همچنان به ناچیز جلوه دادن تهدیدهای ناشی از ویروس ادامه داد و گفت: دست از غر زدن بردارید. تا کی می خواهید بخاطر آن گریه کنید؟

بولسونارو گفت. تا کی می خواهید در خانه بمانید و همه چیز را تعطیل کنید؟ هیچکس دیگر نمی تواند این شرایط را تحمل کند. ما از مرگ و میرها متاسفیم اما نیاز به یک راه حل داریم.

این اظهارنظرها با واکنش خشمگینانه ژوآو دوریا فرماندار سائوپائولو، روبرو شده است. دوریا از منتقدان سرسخت نحوه برخورد رئیس جمهور برزیل با این بیماری همه گیر بوده است.

دوریا در مصاحبه با بی بی سی، بولسونارو را مردی احمق خواند که به فرمانداران و شهردارانی که می خواهند واکسن بخرند و به کشور کمک کنند تا این بیماری همه گیر را پایان دهد، حمله می کند.

دوریا گفت: چگونه می توانیم با این مشکل روبرو شویم در حالی که هر روز شاهد مرگ مردم هستیم؟ سیستم بهداشتی در برزیل در آستانه فروپاشی است.

بولسونارو به طور مداوم با اقدامات قرنطینه ای که توسط فرمانداران اعمال شده مخالفت می کند و معتقد است که خسارت جانبی به اقتصاد از اثرات خود ویروس بدتر خواهد بود.

دوریا گفت: متأسفانه، برزیل در حال حاضر باید با دو ویروس مبارزه کند: ویروس کرونا و بولسونارو. این برای برزیلی ها غم انگیز است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1801

به "درباره کرونا غُر نزنید، سیستم بهداشتی در حال فروپاشی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درباره کرونا غُر نزنید، سیستم بهداشتی در حال فروپاشی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید