دلیل حواشی بوکس به روایت استکی

به گزارش کالارنا، مربی اسبق تیم ملی بوکس بزرگسالان دلیل حواشی بوکس ایران را حضور افرادی می داند که حرف های پشت سر و روبروی آنها یکی نیست.

دلیل حواشی بوکس به روایت استکی

علیرضا استکی در گفت و گو با کالارنا، در مورد رقابت های بوکس قهرمانی کشور بزرگسالان امسال در خوزستان، گفت: ما فقط یک روز در محل برگزاری رقابت ها حضور داشتیم که همان روز اول بود. مسلما در روز نخست هم تعداد رقابت ها زیاد است و هم نمی توان در مورد سطح رقابت ها نظر داد. در این مورد هم به نظرم کمیته فنی مسابقات می توانند نظر دقیق تری بدهند اما، من فینال بازی ها را از پخش زنده نگاه کردم و نفراتی که هر سال به فینال می رسیدند امسال هم به فینال صعود کرده بودند تا شاهد حضور استعدادهای آنچنانی نباشیم. البته نفراتی مثل رضا سلیمانی فر و مسلم مقصودی از بوکسورهای خوب این دوره بودند.

مربی اسبق تیم ملی بوکس در مورد دلیل عدم پرورش استعدادهای جدید در بوکس ایران گفت: دلیل این اتفاقات تنها بودن بوکس است که هیچکس کمک حال آن نیست و حاشیه هم زیاد دارد. با این حال جا دارد تبریکی را هم به مسئولان خوزستان و فدراسیون بوکس بگویم که رقابت های قهرمانی کشور را به پخش زنده رساندند، اتفاقی که در بوکس بی سابقه بود. با این وجود آدم هایی در بوکس هستند که ظاهر آن ها با باطنشان یکی نیست و همین مسائل باعث وجود حاشیه در بوکس می شود.

او در ادامه افزود: در حال حاضر ثوری روند خوبی را پیش گرفته و نایب رئیس جوان او در همه زمینه ها اعم از نیروی انسانی و مسائل مالی قدرتمند است. امیدوارم این روند رو به رشد ادامه دار باشد تا شاهد پیشرفت بوکس باشیم اما ما باید سعی کنیم لیگ خوبی را حتی با تعداد تیم های کم راه بیاندازیم چرا که وجود لیگ تاثیر بسیار زیادی در موفقیت بوکس خواهد داشت. اگر این مهم باشد، در ادامه می توانیم به منابع مالی خوبی هم دست پیدا کنیم.

استکی با بیان اینکه امیدوار است تیم ملی بوکس در رقابت های قهرمانی آسیا نتایج بازی های آسیایی 2018 جاکارتا را جبران کند، اظهار کرد: یک سالی است که به صورت مستقیم با بوکس در ارتباط نیستم اما همانطور که می دانید در مشاوره ها تا آنجا که بتوانم کمک می کنم. چیزی که مشخص است، وجود افرادی با جبهه و رویه نامشخص کمر بوکس را شکسته است، چرا که حرف پشت سر آن ها با روبرو یکی نیست. اما اتفاق خوبی که در زمان ریاست ثوری رخ داده، باز بودن دست کادرفنی است. کسی به آن ها امر و نهی نمی کند. اعزام ها و رقابت های تدارکاتی بهتر شده و شرایط مالی نسبتا بهتری را شاهد هستیم، چیزی که در زمان ناطق نوری نبود. امیدوارم با این روند تیم ملی به موفقیت برسد اما اگر زمانی احساس کردیم نمی توانیم به بوکس خدمت کنیم بهتر است زمینه را برای جوانترهایی که می توانند کمک حال بوکس باشند، باز کنیم.

عضو شورای فنی بوکس در مورد انتخاب مربی کوبایی برای کار در رده های پایه نیز گفت: رزومه خوبی را از این مربی به ما داده اند که رزومه پر باری است. خوبی مربی خارجی کم کردن حاشیه و جلوگیری از باند بازی است. با کم شدن این صحبت ها و حاشیه ها نیز رئیس فدراسیون می تواند با آرامش بیشتری به کارهای مدیریتی خود بپردازد.

علیرضا استکی در خاتمه، ضمن آرزوی موفقیت برای بوکس ایران، گفت: جا دارد به حسین ثوری بخاطر انتصاب شایسته اش در بحث نایب رئیس و انتخاب سیامک صالحی تبریک بگویم. روندی که در بوکس جریان دارد می تواند منجر به موفقیت شود و امیدوارم اینچنین باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 431

به "دلیل حواشی بوکس به روایت استکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل حواشی بوکس به روایت استکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید