زیربنای اینترنت تا 2033 غرق می گردد!

به گزارش کالارنا، خبرگزاری مهر: طبق تحقیقی جدید با افزایش سطح آب دریا تا 2033 میلادی کابل های نوری اینترنتی بین شهرهای بزرگ ساحلی قطع می گردد.

زیربنای اینترنت تا 2033 غرق می گردد!

به نقل از اکسپرس، تحقیقی جدید نشان می دهد با افزایش سطح دریا محتمل است غرق شدن بیش از 6 هزار کیلومتر کابل نوری اینترنت در آمریکا در دریا بسیار سریع تر از زمان پیش بینی شده اتفاق بیفتد. به عبارت دیگر ممکن است زیربنای اینترنت تا 15 سال دیگر غرق گردد.

این تحقیق به رهبری محققان دانشگاه ویسکانسن- مدیسون و دانشگاه اورگان صورت گرفته است. پژوهش مذکور نشان می دهد فقط در آمریکا بیش از 6 هزار کیلومتر کابل های نوری زیر دریا تا 2033 میلادی به طور کامل غرق می گردد.

پل بارفورد یکی از استادان علوم رایانه ای در دانشگاه ویسکانسن- مدیسون می گوید: بخش اعظم خسارت به زیربنای اینترنت در 100 سال آینده اتفاق می افتد. ما تخمین می زدیم 50 سال فرصت برای برنامه ریزی داریم. اما تحقیقات نشان داد فرصت زیادی موجود نیست.

این در حالی است که به گفته محققان بیش از 1100 هاب ترافیک اینترنتی نیز در آب قرار دارند که احتمال اختلال در فعالیت آنها نیز وجود دارد. محققان با یاری اطلاعات Internet Atlas(نقشه زیربنای اینترنت در سراسر دنیا) وپیش بینی های سازمان NOAA از افزایش سطح دریا این پژوهش را انجام داده اند.

کارشناسان هشدار دادند شهرهای ساحلی از جمله نیویورک، میامی و سیاتل احتمالا بیش از بقیه خسارت می بینند و البته تاثیرات تخریب زیربنای اینترنت احتمالا سیستم ارتباطات دنیای را مختل کند.

هرچند این تحقیق با موضوع شبکه اینترنتی در آمریکا صورت گرفته اما کارشناسان معتقدند افزایش سطح دریا بر زیربنای اینترنتی شهرهای ساحلی سراسر دنیا تاثیرگذار خواهد بود.

این در حالی است که به گفته بارفورد 20تا 25 سال قبل هنگام ساخت زیربنای اینترنتی هیچ توجهی به تغییرات آب وهوایی نشده بود.

هرچند کابل های نوری در برابر آب مقاوم هستند اما کاملا ضد آب نیستند. محققان با توجه به وضعیت آن در عمق دریا هشدار داده اند مدت زیادی طول نمی کشد تا این کابل ها غرق شوند.

منبع: برترین ها
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 546

به "زیربنای اینترنت تا 2033 غرق می گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیربنای اینترنت تا 2033 غرق می گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید