سهم مشاغل هوش مصنوعی از دنیای کسب و کار 5 برابر شد

به گزارش کالارنا، به گزارش خبرنگاران به نقل از زد دی نت، با استفاده از فناوری هوش مصنوعی می توان در عرض یک دقیقه الگوریتم هایی برای پردازش تصاویر ابداع کرد. این در حالی است که چنین کاری در شرایط عادی توسط انسان با صرف ساعت ها وقت انجام می گردد. از همین رو پیش بینی می گردد که هوش مصنوعی بسیاری از مشاغل را تحت تأثیر قرار دهد.

سهم مشاغل هوش مصنوعی از دنیای کسب و کار 5 برابر شد

آنالیز های دانشگاه استنفورد نشان می دهد سهم مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی از دنیای کسب و کار از سال 2010 تا سال 2019 در آمریکا پنج برابر شده است.

سهم مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی نیز از 0.26 درصد کل مشاغل در نه سال قبل به 1.32 درصد در اکتبر سال 2019 رسیده است. اگر چه این مشاغل هنوز سهم بسیار اندکی از دنیای کسب و کار را به خود اختصاص داده اند، اما محققان می گویند این سهم در سال های پیش رو رشد حیرت انگیزی خواهد داشت.

در میان مشاغل هوش مصنوعی، محبوب ترین مشاغل عبارتند از یادگیری ماشینی با سهم 58 درصدی از کل مشاغل این بخش، طراحی الگوریتم های هوش مصنوعی با سهم 24 درصدی، یادگیری عمیق با سهم 9 درصدی و پردازش زبان های طبیعی با سهم 8 درصدی.

اما سریع ترین رشد مربوط به یادگیری عمیق است که میزان اشتغال در این بخش از سال 2015 تا 2018 دوازده برابر شده است. این رشد برای الگوریتم های هوش مصنوعی پنج برابر، برای یادگیری ماشینی 5 برابر و برای پردازش زبان های طبیعی دو برابر بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 975

به "سهم مشاغل هوش مصنوعی از دنیای کسب و کار 5 برابر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم مشاغل هوش مصنوعی از دنیای کسب و کار 5 برابر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید