شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر برگزیدگان و شایستگان تقدیر خود را شناخت

به گزارش کالارنا، تهران (پانا) - برگزیدگان و شایستگان تقدیر شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر در پنج گروه ادبی شعر کلاسیک، شعر نو(قالب های نیمایی و سپید)، شعر محاوره، شعر کودک و نوجوان و درباره شعر(پژوهش های حوزه شعر) همزمان با آیین پایانی این جایزه معرفی شدند.

شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر برگزیدگان و شایستگان تقدیر خود را شناخت

به گزارش روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، آیین پایانی شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر عصر امروز چهارشنبه (چهارم اسفند ماه 1400) در تالار وحدت با حضور محمدمهدی اسماعیلی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، یاسر احمدوند (معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، علی رمضانی (مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران)، جمعی از مسئولان فرهنگی، اهالی شعر و ادبیات و فرهنگ دوستان کشور برگزار شد و طی آن اعضای هیئت داروان این جشنواره در پنج گروه ادبی شعر بزرگسال-کلاسیک، شعر بزرگسال-نو(قالب های نیمایی و سپید)، شعر بزرگسال-محاوره، شعر کودک و نوجوان و درباره شعر(پژوهش های حوزه شعر) برگزیدگان و شایستگان تقدیر را معرفی کردند.

اعضای داوران گروه شعر کلاسیک کتاب های آنیماه اثر عالیه مهرابی (انتشارات سوره مهر) و عید در تبعید اثر علیرضا رجبعلی زاده کاشانی (انتشارات سوره مهر) را به صورت مشترک اثر برگزیده معرفی کردند.

در این بخش از علی انسانی برای نگارش کتاب رخصت که از طریق انتشارات شهرستان ادب منتشر شده است به صورت ویژه تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است؛ کتاب سفر بخیر ناخدا نوشته رحمت حقی پور (نشر سپیدرود) در گروه شعر نو به عنوان اثر شایسته تقدیر معرفی شد.

همچنین اثر شایسته تقدیر بخش محاوره نیز کتاب رد زنجیرهای بازشده اثر مهدی نقبایی (انتشارات ریما) معرفی شد.

سعید بیابانکی، علی داوودی، محمدمهدی سیار، حمیدرضا شکارسری، قادر طراوت پور، میلاد عرفان پور و محمدسعید میرزایی داوری سه بخش بزرگسالِ شعر کلاسیک، شعر نو و شعر محاوره شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر را برعهده داشتند.

غلامرضا بکتاش، بابک نیک طلب و حمید هنرجو نیز عهده دار داوری بخش شعر کودک و نوجوان بودند و کتاب سکوت به زبان مادری نوشته مهدی مردانی (انتشارات سوره مهر) را به عنوان اثر شایسته تقدیر این بخش دانستند.

در بخش درباره شعر شانزدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر نیز محمود اکرامی فر، محمدرضا تقی دخت و سیدعلی میرافضلی به عنوان داور انتخاب شدند که این داوران نیز کتاب های آذربایجان و شاهنامه اثر سجاد آیدنلو (انتشارات بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار با همکاری سخن) و تلفظ در شعر کهن فارسی اثر وحید عیدگاه طرقبه ای (انتشارات بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار با همکاری سخن) را به صورت مشترک برگزیده این بخش اعلام کردند.

بخش ویژه این دوره از جشنواره بین المللی شعر فجر به پارسی گویان دیگر ملل اختصاص دارد که عسگر حکیم با نگارش کتاب آهنگ باد و باران، محمدشریف سعیدی با نگارش کتاب سماع محشر و مهدی باقرخان با نگارش کتاب شیراز هند به عنوان برنده این بخش معرفی شدند.

محمدرضا روزبه، افشین علاء، ناصر فیض، علیرضا قزوه، عبدالجبار کاکایی، علی محمد مؤدب، سیداحمد میرزاده و یوسف علی میرشکاک اعضای هیئت علمی شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر بوده و قربان ولیئی نیز دبیری علمی این جایزه را برعهده دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2300

به "شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر برگزیدگان و شایستگان تقدیر خود را شناخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی شعر فجر برگزیدگان و شایستگان تقدیر خود را شناخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید