شریعتمداری: کارآفرینی خلاق از مهمترین پایه های وصول اقتصاد مقاومتی است ، صعود 26 پله ای شاخص کارآفرینی در کشور

به گزارش کالارنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که کارآفرینی خلاق از مهمترین پایه های وصول اقتصاد مقاومتی است ، تاکید نمود: تشویق و الگوسازی کارآفرینان امری ضروری است که جوانان را به سمت سازندگی راهنمایی می نماید.

شریعتمداری: کارآفرینی خلاق از مهمترین پایه های وصول اقتصاد مقاومتی است ، صعود 26 پله ای شاخص کارآفرینی در کشور

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر و جشنواره ملی کاریکاتور کار (کارا) که با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری برگزار گردید، گفت: در سالروز ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب هستیم؛ بهبود شاخص های مالی با نگرش اقتصاد مقاومتی از مهمترین اهداف این سیاست است که از سوی رهبر معظم انقلاب تبیین شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خصوصیت مهم سند اقتصاد مقاومتی را که رویکرد جهادی دارد، انعطاف پذیری در فعالیت مالی، فرصت سازی، مولد بودن، درون زا بودن، درونگرایی و پیشرو در برونگرایی دانست که همه این خصوصیات در امر کارآفرینی و نگاه کارآفرینان نهفته است .

وی تاکید نمود: کارآفرینان خلاق نقش موثری در توسعه مالی دارند و این کارآفرینان هستند که رقابت را معنا می بخشند و ایجاد اشتغال را از اهداف مهم خود می دانند بنابراین کارآفرینی برای ما اهمیت ویژه ای دارد.

شریعتمداری گذر از اقتصاد متکی بر منابع و وصول به اقتصاد دانش بنیان را به وسیله تشویق کارآفرینان امکانپذیر دانست و توضیح داد: اگر ما از این قشر حمایت نکنیم اقتصاد سنتی خواهیم داشت .

وی بی توجهی به آینده بازار کار و حمایت نکردن از فعالیت های نوآور را نوعی بی تعهدی بیان نمود و گفت: حمایت از اقتصاد سنتی هم از وظایف ماست اما ما باید برای آینده بازار کار هم پایه گذاری کنیم و این به وسیله حمایت از کارآفرینی خلاق و نوآور میسر می گردد و بر این اساس نهادها و بنیادهای خصوصی و دولتی تاسیس شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تأسیس بنیاد فناوری نوین و بنیاد ملی توسعه محصولات دیجیتال اشاره نمود و گفت: این بنیادها نه تنها در سطح ملی بلکه بین المللی فعالیت خلاق و نوآوری داشته و ترویج، آموزش و حمایت از کارآفرینی خلاق و نوآورانه را برعهده دارد و راستا ما را برای اشتغال نو ریل گذاری می نماید.

وی با بین این که ایران در فراوری محصولات دانشگاهی و خلق فرهیختگان توفیقات زیادی داشته است، در ادامه از صعود 26 پله ای رتبه ایران در شاخص کارآفرینی در بین سال های 92 تا 98 اطلاع داد.

شریعتمداری توضیح داد: با تشکیل کانون های کارآفرینی در استان ها شرایطی را فراهم کردیم تا خانه های خلاق استانی با حضور نخبگان کارآفرین تشکیل شوند و اتاق فکری برای سیاست گذاری منطقه ای و محلی باشند و اشتغال و کارآفرینی توسعه یابد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 31 مرداد 1400 بروزرسانی: 31 مرداد 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 2030

به "شریعتمداری: کارآفرینی خلاق از مهمترین پایه های وصول اقتصاد مقاومتی است ، صعود 26 پله ای شاخص کارآفرینی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شریعتمداری: کارآفرینی خلاق از مهمترین پایه های وصول اقتصاد مقاومتی است ، صعود 26 پله ای شاخص کارآفرینی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید