ظریف: گفت وگوهای خیلی خوبی با مقامات عمانی داشتم

به گزارش کالارنا، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن تشریح اهداف سفرش به مسقط و رایزنی های اجرا شده، گفت که گفت وگوهای خوبی با مقامات عمانی داشته و فردا نیز ادامه خواهد یافت.

ظریف: گفت وگوهای خیلی خوبی با مقامات عمانی داشتم

با تور ارزان عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش خبرنگار گروه سیایت خارجی خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در سومین مقصد سفرش به منطقه در مسقط حضور دارد، در گفت و گویی به تشریح گفت و گوهای امروزش با مقامات عمانی پرداخت.

وی درباره اهداف این سفر گفت: سفر منطقه ای به عمان هم برای گفت و گو درباره روابط دوجانبه است که گسترش خوبی داشته و امیدواریم بیش از این گسترش یابد و هم گفتگو درباره موضوعات منطقه ای، امنیت در خلیج فارس و همین طور طرح انتها فشار بر مردم یمن که دولت عمان در این زمینه فعالیت بسیار خوب و مثبتی داشته است.

ظریف گفت و گو درباره همکاری های مالی دوجانبه بین ایران و عمان و همکاری های ترانزیتی چندجانبه را از دیگر اهداف این سفر برشمرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی اعلام کرد: فرصت بسیار خوبی بود و گفت و گوهای بسیار خوبی با مقامات عمانی داشتیم و ان شاءالله فردا هم ادامه خواهیم داد.

به گزارش فارس، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیشب (سه شنبه) از سفر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به عمان در روز چهارشنبه اطلاع داد و هدف از این سفر را گفت وگو در حوزه روابط دوجانبه و همکاری ها در منطقه برشمرد.

ظریف امروز در عمان با معاون سلطان و وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت و گو کرد. وی همچنین با محمد عبدالسلام هم دیدار کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران پیش از این هم در سفر به دوحه با امیر و وزیر خارجه قطر دیدار و به گفت وگو درباره مناسبات دوجانبه، تحولات منطقه ای و بین المللی پرداخت.

رئیس دستگاه دیپلماسی پس از آن به بغداد سفر و با مقامات عراقی دیدار کرد و در ادامه این سفر به اربیل رفت و با مقامات منطقه کردستان عراق دیدار و به گفت وگو پرداخت.

وزیر امور خارجه در سفری که به بغداد داشت با نخست وزیر، وزیر امور خارجه، رئیس جمهور و رئیس مجلس این کشور دیدار و گفت وگو کرد. وی همچنین با بعضی شخصیت های و رهبران جریان های سیاسی عراق دیدار کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گزارشی توئیتری از سفرش به بغداد و دیدارهای اجرا شده، نوشت: در این دیدارها تأکید شد که همسایگان برای ایران در اولویت قرار دارند و از نقش محوری عراق در منطقه استقبال می کنیم.

وی در هفته گذشته نیز به اندونزی سفر و با وزیر خارجه و رئیس جمهور این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 خرداد 1400 بروزرسانی: 17 خرداد 1400 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1907

به "ظریف: گفت وگوهای خیلی خوبی با مقامات عمانی داشتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: گفت وگوهای خیلی خوبی با مقامات عمانی داشتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید