عربستان مخفیانه کنسولگری اش در استانبول را فروخته است

به گزارش کالارنا، رسانه های ترکیه ای اعلام کردند که عربستان مخفیانه کنسولگری خود در استانبول را فروخته است.

عربستان مخفیانه کنسولگری اش در استانبول را فروخته است

به گزارش ایسنا، نسخه انگلیسی روزنامه دیلی صباح ترکیه در این باره نوشت که عربستان در پی قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی کنسولگری خود در استانبول را فروخته است.

طبق این گزارش، اقدام عربستان در تغییر مکان کنسولگری خود در استانبول در حالی است که دادستانی ترکیه خود را برای صدور لیست اتهامات در آستانه اولین سالگر قتل خاشقجی آماده می کند.

دیلی صباح در ادامه نوشت، ضبط صداها در جریان جنایت قتل خاشقجی در ساختمان کنسولگری عربستان با تمامی جزئیاتش، مقامات عربستان را بر آن داشت که یک تیم فنی به ترکیه بفرستند تا دستگاه های شنود که در ساختمان کنسولگری کار گذاشته شده بودند را از بین ببرند. این تیم پس از بازگشت از ترکیه به مقامات ریاض توصیه کرد که این ساختمان را تخلیه کنند، همین امر موجب شد که وزارت خارجه عربستان تصمیم به تغییر ساختمان کنسولگری بگیرد.

به همین دلیل، وب سایت شبکه هابر ترک نیز با انتشار گزارشی در این باره نوشت: کنسولگری عربستان که در منطقه لیونت قرار داشت به منطقه sariyer در نزدیکی کنسولگری آمریکا منتقل می شود.

طبق اعلام این شبکه، ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول 45 روز قبل و با یک سوم قیمت واقعی آن فروخته شده و معین نیست که با چه قیمتی و به چه فردی فروخته شده است.

این شبکه به نقل از چند وکیل گزارش داد، ساختمان کنسولگری عربستان همچنان صحنه جنایت قتل خاشقجی قلمداد می شود و چنانچه ساختمان این کنسولگری به محل دیگری منتقل شود، دادستان کل استانبول می تواند برای انجام تحقیقات مفصل و بدست آوردن شواهد بیشتر، اقدام به پلمب آن کند.

شبکه هابر ترک در بخش دیگری از گزارش خود آورده است: معین نیست که چه زمانی کنسولگری عربستان به ساختمان جدید منتقل شود و طبق گفته منابع مطلع، عربستان درحال حاضر در تلاش است تا اقامتگاه محمد العتیبی، سرکنسول عربستان در ترکیه را بفروشد که پس از قتل خاشقجی استانبول را ترک کرد.

طبق این گزارش، عربستان برای انتقال کنسولگری خود به ساختمان جدید باید از وزارت خارجه ترکیه اجازه بگیرد و این اقدام نیازمند انجام اقدامات رسمی است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 695

به "عربستان مخفیانه کنسولگری اش در استانبول را فروخته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان مخفیانه کنسولگری اش در استانبول را فروخته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید