مأمور جنجالی شهرداری 3 ماه مهلت گرفت

به گزارش کالارنا، اجرای حکم قصاص مأمور شهرداری تهران که به اتهام قتل یک راننده وانت دوره گرد بازداشت شده با تلاش واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران سه ماه به تعویق افتاد. متهم فرصت دارد که در مهلت تعیین شده رضایت خانواده علی چراغی را جلب کند، در غیر این صورت قصاص خواهد شد.

مأمور جنجالی شهرداری 3 ماه مهلت گرفت

به گزارش خبرنگاران، روزنامه جوان نوشت: اواخر مرداد سال 93 بود که بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران با تماس تلفنی مأموران پلیس از مرگ مشکوک مرد میانسالی در یکی از بیمارستان های تهران با خبر و همراه تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی محل شد.

تیم جنایی در بیمارستان با جسد مرد 41 ساله ای به نام علی چراغی روبه رو شدند که بررسی ها حکایت از آن داشت بر اثر ضربه جسم سختی به سرش به قتل رسیده است.

تحقیقات مأموران پلیس نشان داد مقتول ضایعات جمع کن بوده و 16 مرداد سوار بر وانت همراه پسر خردسالش برای خرید ضایعات به میدان 196 غربی تهرانپارس می رود که در درگیری با چهار مأمور سد معبر شهرداری از ناحیه سر بشدت زخمی و برای درمان به بیمارستان منتقل می شود.

حرف های پسر مقتول

پسر خردسال مقتول به مأموران پلیس گفت: من همیشه همراه پدرم با وانت به خیابان می رفتیم و آهن آلات ضایعاتی می خریدیم. آن روز ساعت 9 صبح برای کار به تهرانپارس رفتیم که خودرویی به ما نزدیک شد و از داخل آن چهار نفر درشت هیکل بیرون آمدند و خودشان را مأمور سد معبر شهرداری معرفی کردند. یکی از آنها که درشت تر بود از پدرم درخواست مجوز کرد اما پدرم مجوزی نداشت. او گفت باید ماشین ما را به پارکینگ ببرند و بخوابانند که یکی از آنها سوار خودروی ما شد و پدرم نیز به راه افتاد اما پس از طی مسافت کوتاهی پدرم خودرو را نگه داشت تا با اداره پلیس تماس بگیرد. پس از آن همان مرد درشت هیکل تر به سمت پدرم آمد و با پنجه بوکس ضربه ای محکم به سر پدرم زد. پدرم غرق در خون روی زمین افتاد و ضارب هم همراه همکارانش از محل فرار کردند.

بررسی های مأموران نشان داد عامل اصلی قتل محمد نام دارد که روز حادثه همراه همدستانش با مقتول درگیر شده است. بنابراین مأموران پلیس محمد و دو نفر از همدستانش را بازداشت کردند و مورد بازپرسی قرار دادند.

اعتراف به قتل

متهم ابتدا در بازپرسی ها جرم خود را انکار کرد و مدعی شد که در روز حادثه فقط یک سیلی به مقتول زده است و نقشی در مرگ او نداشته است اما در بازپرسی های بعدی به جرم خود اعتراف کرد. وی گفت: ما معمولاً در قالب تیم های سه یا چهار نفره در محدوده ای که برای ما تعیین شده گشت می زنیم و با وانتی هایی که ضایعات جمع می کنند برخورد می کنیم. آن روز همراه همدستانم در حال گشت زنی بودیم که صدای بلندگوی مقتول را شنیدیم که در حال خرید ضایعات بود. ما از او درخواست مجوز کردیم اما او مجوز نداشت و به همین خاطر باید او را به کیوسکمان می بردیم. او در میانه راه خودرواش را متوقف کرد و به همکارم گفته بود که به کیوسک نمی آید و می خواهد به پلیس اطلاع دهد. من وقتی دیدم خودرواش را نگه داشته از خودرویمان پیاده شدم و به طرف او رفتم. او در حال حرف زدن با تلفن همراهش بود که یکی از همکارانم به او دو سیلی زد و او هم به ما فحاشی کرد. در یک لحظه خیلی عصبانی شدم و با مشت ضربه ای محکم به سرش زدم. مقتول ناگهان روی زمین افتاد و از دهانش کف بیرون زد و ما از ترس فرار کردیم.

دو متهم دیگر هم اعتراف کردند که محمد با مقتول درگیر شده است.

متهم پس از تحقیقات تکمیلی در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شد و هیئت قضایی هم جرم وی را قتل شبه عمد اعلام و او را به دیه محکوم کردند اما رأی دادگاه با اعتراض اولیای دم در دیوان عالی کشور نقض و برای بررسی بیشتر دوباره به شعبه رسیدگی کننده فرستاده شد. متهم دوباره محاکمه و این بار به قصاص محکوم شد. رأی دادگاه پس از تأیید در دیوان عالی کشور برای سیر مراحل اجرای حکم به دادسرای امور جنایی تهران فرستاده شد.

مهلت 3 ماهه

متهم در حالی که قبل از این یک بار دیگر هم تا پای چوبه دار رفته بود، چند روز قبل برای اجرای حکم در زندان رجایی شهر پای چوبه دار حاضر شد که این بار هم با میانجیگری واحد صلح و سازش دادسرای امور جنایی تهران پیروز به دریافت مهلت سه ماهه از اولیای دم شد و به سلولش بازگشت.

به این ترتیب متهم چنانچه در این مدت نتواند شرط هایی که اولیای دم برای گذشت اعلام کرده اند را انجام دهد، قصاص می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: kalarena.com شناسه مطلب: 1678

به "مأمور جنجالی شهرداری 3 ماه مهلت گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مأمور جنجالی شهرداری 3 ماه مهلت گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید